צילומים: חיים טויטו ומנדי קורנט

מעצמת שלוחי חב"ד בישראל נחשפה בהתוועדות עוצמתית עם אלפי המקורבים

למעלה מאלף שלוחי הרבי בישראל, נשותיהם השליחות - ותומכיהם מכל רחבי הארץ השתתפו אמש במעמד הצדעה חגיגי שלא יישכח. הערב חשף את האתגרים עמם מתמודדים השלוחים ואת ההישגים הגדולים בשטח • צפו בתיעוד נרחב מהמעמד

כתבות נוספות בנושא:

נתניהו יהיה העד המרכזי בפרשת הצוללות; עו"ד טוען: מי יסתבך בפרשה?
גזירת המעונות: מעוז לשרה - "כיצד תמנעי אפליית ילדים של משפחות לומדי תורה?"
"מגוחך; המקום היחיד במדינת ישראל שסגור לפעילויות הוא כנסת ישראל"
הסופה 'אלפיס' בדרך: השלג ייערם בירושלים והסביבה, אך ייעלם במהירות
 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • נערה חרדית משתפת: "מבחוץ הייתי רגילה, מבפנים מרוסקת"

  תוכן מקודם

 • "אין לי שמלה לחופה" כלה יתומה מאב מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

ערב סוחף, מושקע ומרגש נחתם אמש (רביעי) בתל אביב, באולם האנגר 11. למעלה מאלף שלוחי הרבי בארץ הקודש, נשותיהם השלוחות, ואלפי תומכיהם, גדשו את האולם הענק למעמד הצדעה שלא יישכח.

במעמד, שאורגן בעמל רב על ידי צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש – זרוע הפעילות של השלוחים בישראל, בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, נחשפה לעומק הפעילות של בתי חב"ד הפזורים בכל רחבי הארץ.

היה זה מעמד הצדעה שרשם שיאים חדשים של השקעה בכל פרט ופרט. דקה אחר דקה, לאורך כל התכנית, ריתקו את אלפי המשתתפים הנרגשים.

החל מהשעה 19:00 גדשו ההמונים את האנגר 11 והתיישבו לסעודת מצווה מושקעת; ארוחות שף שהוגשו מבעוד מועד סביב השולחנות הערוכים והמעוצבים בקפידה.

המעמד נפתח על ידי המנחה הרב נפתלי ליפסקר מנהל אגף הסניפים בצעירי חב"ד. הרב ליפסקר, מוכר לכל שליח ושליח ובחירתו כמנחה העניקה צבע אותנטי של חיבור בכל פרט באירוע. הרב ליפסקר קיבל בברכת ברוכים הבאים את אלפי המשתתפים ופתח בדברי הקדמה על המעמד החשוב.

משלב זה ואילך, הוקרנו על מסכי ענק קטעי וידאו מיוחדים ומושקעים, שחוט אחד היה שזור בהם: הצצה מפעימה לפעילות העומק של השלוחים ברחבי הארץ. קטעי הוידאו נסעו ונעו בנקודות שונות בארצנו בקדושה.

הראשון שבהם היה הרב אשר רבינוביץ משלוחי הרבי לנתניה ששיתף בסיפור מרגש במיוחד על מקורב שהתבשר על מחלה קשה שפקדה את בנו ובעקבות ריקודים בשמחה תורה בבית חב"ד נרפא. הרב רבינוביץ והמקורב תיארו את הנס הדרמטי מכלי ראשון. עין לא יבשה בקהל כשהרב רבינוביץ סיפר על לידת התינוק החדש למקורב, לו קרא מנחם מענדל על שם הרבי המשלח.

לאחריו נראה על מסכי הענק הרב ועקנין, השליח והרב של מנחמיה. על המרקע נראו מקורביו שתיארו איך הרב הצנוע לקח את היישוב הקטן והפך אותו לחממה רוחנית עוצמתית עם מקווה טהרה, בית כנסת, גנים ומוסדות עוצמתיים. "לא יודע איך היינו נראים בלי הרב והשליח שלו", אמר אחד המקורבים.

הקטע הבא טלטל את הקהל. על המרקע נראה השליח הרב אריה פרוס שחשף את ההתמודדות עם בנו, שנולד עם שיתוק מוחין. הרב פרוס סיפר איך נאלץ לתזז בין הטיפולים הקריטיים להצלת חייו ובין שימור הפעילות שלא פסקה לרגע. על מסכי הענק נראה בנו מנדי שהפך לחלק בלתי נפרד מהקהילה, המשתלב בדרך יצירתית בכל הפעילות. "היו לנו הרבה אתגרין ובכל פעם דברים הסתדרו", אמר הרב פרוס, "הרבי נתן לנו כוחות מיוחדים".

בתום חלק זה של האירוע עלה לנאום המרצה הנודע והשליח הרב שניאור אשכנזי. בפתח הנאום סיפר הרב אשכנזי על מענה של הרבי שהמחיש את היחס לכל אתגר של שליח. הרב אשכנזי הפליא לדבר על החזון שהרבי ראה בכל שליח ושליח. "צריך לראות את התמונה המלאה בכל רגע כדי להבין את העתיד", סיכם.

לאחר הנאום הבנוי לתלפיות, החל השלב השני של האירוע, בו שלוחים נראו שוב על המרקע ושיתפו באתגרים שלהם ובהצלחות הבלתי מוסברות. הראשון שבהם היה הרב מנחם מענדל בלוי, השליח בבאר אורה, שכונה בבאר שבע. הרב בלוי תיאר ברגע רב איך סייע לנער בר מצווה לקנות תפילין ולחגוג בר מצווה. "הסיפור הזה ממחיש מדוע חשוב שיהיה שליח בכל מקום ומקום, גם כאן בבאר אורה".

בשלב זה עלה נראה על המרקע השליח הראשי לתל אביב הרב יוסף גרליצקי שדיבר על הדאגה ואהבה של המשלח, הרבי, לכל שליח ושליח ושיתף בסיפור מצמרר על הרבי שהזכיר באמצע ניגון בהתוועדות ב-770 שמו של חסיד שהיה זקוק לרפואה.

בשלב זה הוזמן מזכיר בית הדין הגאון החסיד הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי לומר את פרק התהילים של הרבי כשהקהל מתבקש לעמוד על רגליו. לאחר מכן תיאר הרב ירוסלבסקי מפגשים מיוחדים עם הרבי.

הרגעים הבאים היו מרגעי השיא. הרב שלום דובער הרצל, משלוחי הרבי לרמת הגולן, סיפר על המחלה בה התמודד ועל האתגר העצום שהמחלה התגלתה גם אצל בנו. האמונה הלוהטת בה היו שרויים האב ובנו לאורך כל ימי המחלה צמררו וריגשו את כל המשתתפים. בסיום הפרק המטלטל בזה עלו האב ובנו לשיר את "כי רגע באפו" וסחפו את הקהל הגדול.

כעת עולה לבמה המנחה התקשורתי צביקה הדר. הדר הדהים את המשתתפים בקשר ובחיבור שלו לתורה ולמצוות ולחיי המסורת. הדר דיבר על הרבי ושלוחיו ודיבר בשבחו של הצבא היהודי הגדול בעולם. בסיום דבר עלו לשיר שני ילדי פלא.

יו"ר צעירי חב"ד, הרב אהרונוב, שהקדיש מאצצים כבירים להצלחת האירוע, הוזמן בשלב זה לשאת דברים. בנאומו תיאר בהרחבה את הפעילות חסרת התקדים של צעירי חב"ד, שהולכת ומתעצמת, על ידי שורת אגפים דומיננטיים, המלויים את השלוחים בכל ימות השנה.

את המעמד המיוחד חתם הרב ליפסקר שהקדיש פרק מיוחד בדבריו לשלוחות הרבי, שגדשו את עזרת הנשים בהמוניהן. הרב ליפסקר ביקש מהבעל מנגן ר' שמחה פרידמן להקדיש לשליחות את הניגון "אשת חיל". בתום הניגון הרב ליפסקר ביקש להודות לכל השותפים להצלחת הערב הגדול ובראשם הרב מרדכי הלפרין וחתנו הרב אפרים רבינוביץ.

וזה שלב ה"ראל קאל" המסורתי שיובא היישר מכינוס העולמי. בזה אחר זה הוקראו שמות הערים בהם פועלים שלוחי הרבי ממטולה ועד אילת. אלה הרגעים בהם אפשר למשש בידיים את המעצמה האדירה של שלוחי הרבי בארץ הקודש.

המעמד הגדול נחתם בריקודים סוחפים על רקע "ניגון השלוחים". השלוחים ותומכיהם יצאו בתחושה מרוממת ולא שגרתית, ומתוך שבת אחים גם יחד, בתפילה למילוי השליחות העיקרית: הכנת העולם לקבלת פני משיח צדקנו.

הפקה: צבעים הפקות.

הכתבות המעניינות ביותר

עיריית נוף הגליל מובילה בחיזוק מוסדות חינוך בפני רעידות אדמה
זקן הפוסקים תקף בחריפות את הממשלה: "מלאך המוות מנהל מלחמה גדולה" • צפו
"רשעים": דונלד טראמפ זועם בעקבות זימון בתו היהודייה להעיד נגדו
החיסון הרביעי יעיל פי שלושה בהגנה ממחלה קשה לעומת השלישי
תיעוד הזוי: החיות קפאו מגל הקור הקיצוני בטורקיה • צפו
אסור לנו להתעלם: ארבעה עשר יתומים זועקים ומתחננים ללחם
משה קליין בסינגל קליפ חדש: "בואי בשלום"
תיעוד מקסדת השוטר: כך נעצר המחבל בתוך המרכול • צפו
"רשיון להרוג נערי גבעות": התיק נגד השוטרים מהרג אהוביה סנדק ייסגר
הטקס יצא משליטה: מכות בפרלמנט בעת השבעת הנשיא • צפו
מרהיב: ריקוד הזרזירים לפני הנחיתה לשנת הלילה
הדירוג המלא של 'פורבס': אלו הישראלים הכי עשירים בעולם
השר יועז הנדל נגד החרדים בקואליציה: "ישבתי עם ליצמן ואחרים"
ארגון הבריאות העולמי: אומיקרון עשוי לבשר על תחילת סוף המגפה
אולמרט ביקש מבית המשפט: בדיקות פסיכיאטריות למשפחת נתניהו
התעופה תושבת? רשת ה-G5 עשויה לפגוע במדידת גובהי הטיסות
הפינגווין צילם: כך הוא נהנה מארוחת סרדינים בלב ים • צפו
מרטיט: הניגון שניגנו האדמו"רים לפני אמירת מאמר חסידות
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
הירשם
עדכן על
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות
0
יש לך מה להגיב על הכתבה? ממש נשמח לשמועx
()
x

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture