המשגיח תקף את התנהלות הממשלה: "תמיד נטפלים לעידית"

משגיח ישיבת 'אורחות תורה' הגאון רבי חזקיהו משקובסקי שליט"א תקף בשיחתו השבועית את התנהלות הממשלה בכל הקשור להגבלות על בתי כנסיות וצרכי הדת. "כאשר מחפשים את מי להאשים בהתפשטות הקורונה מפנים את האצבע ואומרים - החרדים אשמים"

המשגיח הגאון הצדיק רבי חזקיהו מישקובסקי שליט"א התייחס השבוע בשיחתו לתלמידיו בני ישיבת ארחות תורה ליחס המפלה של הממשלה בכל הקשור לבתי כנסיות וצורכי הדת וכן מגיב לביטוים שנאמרים ע"י גורמים עוינים במל"ל המאשימים את החרדים בהתפרצות הנגיף", ואמר, תמיד מאשימים את החרדים.

בתחילת שיחתו הביא המשגיח סיפור שמראה שכך היה כבר בעבר וסיפר על הגאון רבי זאב אידלמן זצ"ל יליד בריסק וידידו מנוער של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זיע"א, שסיפר שבבריסק היה תופעה קבועה שמידי פעם היו פורצות שריפות וכל פעם היה נשרף חצי מהעיירה – כל פעם החצי אחר, וראו שזהו עונש משמים.

"אז אמרו בבריסק" סיפר הגרח"י מישקובסקי "שהסיבה לכך היא משום שהיה זמן שהיה שם הרבה צרות וראשי העיר שלחו שליחים לבדוק על מה ארע הדבר ועל מה באות הצרות והם יצאו לבדוק בלילות לעושים במחשך מעשיהם הרעים מי הוא הגורם לדבר, וכשהם הגיעו לבית של הב"ח שהיה שם הרב הם ראו שהבית חשוך והדבר היה לפלא בעיניהם – רב של עיר שהולך לישון ואינו לומד בלילה, והם תלו בו את האשמה ומיד ביום המחרת (שהיה זה יום שישי) הם גרשו אותו עם כל חפציו מהמקום".

"והאמת הייתה שבני העיר לא שילמו לב"ח את המשכורת שלו ולכן לא היה לו כסף להאיר את הבית בלילות והוא היה עולה לעליית ביתו ולומד שם לאור הירח, ובגלל הקפידא שהיתה שם על שזילזלו בכבוד הב"ח באו עליהם השריפות".

"כך זה דרכם של האנשים" תקף המשגיח בחריפות "הם עושים את העוולות והעבירות ואח"כ מאשימים את הרב. אתם המיתם את עם ה'. וכמו גם בימינו שכאשר מחפשים את מי להאשים בהתפשטות הקורונה ומיד מפנים את האצבע על העידית – 'החרדים אשמים'. וכמו שגם קבעו זאת בהתחלה בחוק שבבתי הכנסת התירו עד חמישים איש ובאירועי התרבות התירו עד מאתים וחמישים איש".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *