הגר"ד לאו: "ארגונים עם הון עתק מנהלים מלחמה כנגד הרבנות הראשית"

מעל 60 דיינים ורבנים מרחבי העולם התכנסו עם הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו שאמר להם: "שמירה על מסורת ההלכה זה מה שישמור על העם היהודי, כל המשנה ידו על התחתונה" • הרבנים דיברו על הנושאים החשובים העומדים על הפרק

כתבות נוספות בנושא:

הרמב"ם היומי • הלכות שגגות פרק ח' • צפו
רוחות מלחמה: ביידן שוקל לשלוח אלפי חיילים; משפחות הדיפלומטים יעזבו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ב בשבט ה'תשפ"ב
 • כלה יתומה משחזרת: אני יודעת שהתפילות של אבא שמרו עלי מלמעלה

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

 • "אין לי שמלה לחופה" כלה יתומה מאב מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

עשרות דיינים, אבות בתי דין, רבני ערים וקהילות מכל רחבי העולם השתתפו בכינוס מיוחד בראשות נשיא בית הדין הגדול הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, לדון בנושאים העומדים על הפרק ולקראת השנה החדשה.

במפגש המיוחד השתתפו מעל 60 דיינים ורבנים מבתי הדין והקהילות מהריכוזים היהודיים בעולם, ביניהם, ארצות הברית, קנדה, צרפת, מקסיקו, ארגנטינה, אוסטרליה, דרום אפריקה וערב הסעודית.

את המעמד פתח המנחה הרב גבריאל דיין, אשר הודה לארגון 'תורה בוקס' על האכסניה שאפשרה את קיום הכינוס חוצה היבשות, וכיבד את הרב הראשי הגר"ד לאו לשאת דברי פתיחה.

הרב הראשי פתח את דבריו אל דייני ורבני העולם: "אנו נמצאים בתקופה מאוד לא פשוטה, לצערנו בעשר השנים האחרונות יש הרבה אנשים שמנסים למשוך את העגלה לכיוון אחר לגמרי, ולהפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה".

"ארגונים עם הון עתק מנהלים מלחמה כנגד הרבנות הראשית, כי היא זו שעומדת בפרץ לשמור על כרם בית ישראל, על טהרת השולחן הטהור ועל טהרת הכניסה לעם ישראל"

הגר"ד לאו הוסיף, "אנחנו במכנה משותף עם רבני העולם, שלא יספרו לנו על נתק חלילה שקיים בין הרבנות הראשית ליהדות התפוצות, זה לא נכון. אתם הרבנים יודעים ומכירים את יהדות התפוצות ואתם יודעים שנכון שלצערנו ישנה התבוללות שצריך להילחם כנגדה, אבל חוץ מההתבוללות יש גם ברוך השם התעוררות, ואתם עמלים ללבות את הגחלת היהודית, להגדיל אותה ולשמור אותה בצורתה המקורית".

"לא כל מה שיש באמריקה הוא טוב, יש שם גם קהילות שמרחיקות יהודים מדתם, יש שם כאלה שגם גורמים להתבוללות, יש שם גם כאלה שמנתקים בתארים יפים של תיקון עולם, מנתקים את היהדות מהבית, מנתקים את היהודים משרשרת הדורות, ודווקא אתם הרבנים העמלים על כך".

בסיום דבריו אמר הרב הראשי: "בתי הדין מסורים ללכת בדרך המסורה והופכים אבן על אבן בניסיון לעזור למי שמתדיין מולנו, אבל עושים זאת בתוך ארון הספרים והמסגרת שלנו, כי אנחנו יודעים ששמירה על מסורת הפסיקה וההלכה זה מה שישמור על העם היהודי, אם רוצים לבוא ולשנות – כל המשנה ידו על התחתונה".

לאחר מכן עלו נציגי הדיינים מבתי הדין ברחבי העולם לשאת דברים ולהעלות שאלות משולחן בית הדין לדיון בפני כלל המשתתפים ולהכרעת הרב הראשי.

בין הדוברים: הרב יהורם אולמן – אב"ד סידני אוסטרליה, שהעלה את הבעיות הצפויות לאור הכוונה לבצע שינויים בהליכי הגיורים. הרב אריה רלב"ג – אב"ד אגודת הרבנים דאמריקה, שהעלה דיון על חליצה לקטוע רגל שנעשה בבית דינם. הרב יונה ריס – אב"ד שיקאגו ארה"ב, שהעלה את נושא כתב הסירוב והכפיה בגט. הרב זאב גולדשטיין – הרב הראשי לדרום אפריקה, שהציע לקבוע סטנדרטים אחידים בכל בתי הדין. הרב יחיא טובול – אב"ד ליון צרפת, העלה נושא גיורי פונדקאות והשאלות ההלכתיות העולות ממנו, הרב יעקב חוטובלי, אב"ד וינה אוסטריה דיבר על מקרים בהם רבנים מחוץ לוינה מחתנים זוגות ללא בירור עם בתי הדין המקומיים, הרב שלמה טוויל הרב הראשי למקסיקו דיבר על נושא הסכמי קדם הנישואין והיחס אליהם, והרב גבריאל דוידוביץ הרב הראשי לארגנטינה העלה את נושא סרבנות הגט במקרה של גירושין אזרחיים.

לסיום הודה הרב יעקב חביב מרבני צרפת, בשם כלל הדיינים והרבנים, על קיום המפגש המרתק שבוודאי יביא תועלת גדולה לכלל דייני העולם בעבודת הקודש וביקש כי יתקיים מפגש מעין זה לעיתים תכופות יותר וכן הודה לנשיא ביה"ד הגדול הגר"ד לאו על שיתוף הפעולה התמידי עם דייני העולם.

הכתבות המעניינות ביותר

עלייה משמעותית: 60% מתביעות לשון הרע שהוגשו ב-2021 לבתי המשפט - התקבלו
בריאות לעשירים בלבד: פי 10 יותר מכשירי האקמו לנפש בת"א מבצפון
נתניהו יהיה העד המרכזי בפרשת הצוללות; עו"ד טוען: מי יסתבך בפרשה?
גזירת המעונות: מעוז לשרה - "כיצד תמנעי אפליית ילדים של משפחות לומדי תורה?"
"מגוחך; המקום היחיד במדינת ישראל שסגור לפעילויות הוא כנסת ישראל"
הסופה 'אלפיס' בדרך: השלג ייערם בירושלים והסביבה, אך ייעלם במהירות
עיריית נוף הגליל מובילה בחיזוק מוסדות חינוך בפני רעידות אדמה
זקן הפוסקים תקף בחריפות את הממשלה: "מלאך המוות מנהל מלחמה גדולה" • צפו
"רשעים": דונלד טראמפ זועם בעקבות זימון בתו היהודייה להעיד נגדו
החיסון הרביעי יעיל פי שלושה בהגנה ממחלה קשה לעומת השלישי
תיעוד הזוי: החיות קפאו מגל הקור הקיצוני בטורקיה • צפו
אסור לנו להתעלם: ארבעה עשר יתומים זועקים ומתחננים ללחם
משה קליין בסינגל קליפ חדש: "בואי בשלום"
תיעוד מקסדת השוטר: כך נעצר המחבל בתוך המרכול • צפו
"רשיון להרוג נערי גבעות": התיק נגד השוטרים מהרג אהוביה סנדק ייסגר
הטקס יצא משליטה: מכות בפרלמנט בעת השבעת הנשיא • צפו
מרהיב: ריקוד הזרזירים לפני הנחיתה לשנת הלילה
הדירוג המלא של 'פורבס': אלו הישראלים הכי עשירים בעולם
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הארגונים הללו אם ההון עתק נלחמים לא רק ברבנות אלא נגד מדינת ישראל בכלל

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture