רב הכותל: "המקום הקדוש הופך למקום מרתיע ומרחיק"

שעות לפני שהרפורמים מתכננים להגיע ולחלל את קדושת הכותל, קורא הגר"ש רבינוביץ לאותם קבוצות להבין את משמעות הצעד שהם מתכננים ומבקש מהרבנים הראשיים ושר הדתות להתכנס

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ, פונה לאותן קבוצות המבקשות להתפלל במעורב ברחבת הכותל המערבי – להבין את גודל האחריות בצעד שהן נוקטות.

לדבריו, "במעשיהן הן רומסות את קדושתו ומבעירות בו אש קיטוב ומחלוקת והופכות את הכותל המערבי בעיני עם ישראל והעולם כולו למקום מרתיע ומסוכן. האזינו לקריאה מלב של כל עם ישראל על גווניו ושבטיו המבקש כותל מאחד ולא כותל מפלג".

במקביל פנה רב הכותל לרבנים הראשיים לישראל ולשר לעניני דתות לדון מידית בהשלכות החלטת היועמ"ש של המשרד לעניני דת על רחבת הכותל המערבי.

במכתבו כותב הרב: "עד מתי יהיה הכותל למרמס? עד מתי תבער בו אש הקיטוב והמחלוקת? למה מחכים? בכל יום שעובר, הכותל המערבי הופך עבור עם ישראל והעולם כולו למקום מרתיע ומרחיק, מי יודע כמה חללים נפלו עד כה, בשעה שקנאים קורעים את הכותל לגזרים".

"אני קורא להתכנס ולדון איך מוצאים את הדרך לעצור את הסחף הזה, ולקבל הכרעות הנדרשות" אמר הרב רבינוביץ.

מוקדם יותר, בשיחה עם עורך תכנית הבוקר של רדיו 'קול חי', יצא רב העיר העתיקה, הרב אביגדור נבנצל, במסר חריף נגד המזימה: "זו בושה וחרפה שנותנים להם את הדבר הזה. אין שום סיבה לעשות סיבה לכך משום שיש להם מקום מיוחד שבו הם יכולים לעשות את השטויות שלהם, רק לקנטר ולא לרצות את הקדוש ברוך ואת עם ישראל. הם רק מחפשים להכעיס".

בהמשך קרא הרב נבנצל לציבור לבוא ולחסום את הרפורמים בגופם במידה והמשטרה לא תעשה זאת. "אני לא רוצה לבקר את חברי הכנסת החרדים, אבל אני רוצה לקוות שיתנגדו לשטויות שלהם אבל אם המשטרה לא תתערב אז הציבור יכול לסלק אותם בכוחות עצמו", דברי הרב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *