גיל מסינג, שמינויו לתפקיד אושר השבוע, הופעל בפרשת "ישראל ביתנו" במסגרתה נשלח עם אחד מעדי המדינה להקליט בין היתר את אביגדור ליברמן. כעת, פנה לפרקליטות וטען: "פעלתי מאזרחות טובה" ומבקש להסיר את החיסיון מתיק החקירה

גיל מסינג, מונה השבוע לדובר צה"ל הבא, כך על פי החלטת הרמטכ"ל אביב כוכבי. מסינג, בן 35, שירת בחטיבת דובר צה"ל בראשית העשור הקודם ושימש בין השאר נציג דובר צה"ל באוגדת עזה, בעת שכוכבי היה מפקד האוגדה. הוא אמור להחליף את תת-אלוף רונן מנליס, המכהן בתפקיד מאז 2017. ראש הממשלה בנימין נתניהו, אף אישר את המינוי.

אלא שהמינוי לא עובר עד עתה בצורה חלקה. על פי פרסום בהארץ, מתברר כי מסינג היה מקורב לעד המדינה אמנון ליברמן, שכיהן כיועץ התקשורת של השרים סטס מיסז'ניקוב ויאיר שמיר. השניים הכירו כאשר מסינג היה בכיר ב"שטראוס", ומסינג אף אירח אותו בביתו לאחר שהסכים להיות עד מדינה. בנוסף, מסינג היה חבר של יועץ התקשורת רונן משה, שמואשם כיום בעבירות של שוחד והלבנת הון, ונחשד אז במתן שוחד לעד המדינה ליברמן.

מהדיווח עולה כי מסינג נפגש עם משה בתל אביב באותה התקופה והקליט את השיחה ביניהם אשר שימשה לאחר מכן את המשטרה בחקירה נגדו.

בעקבות הגילויים החדשים, פנה היום (רביעי) מסינג לפרקליטות בבקשה להסיר את החיסיון על הפעלתו במסגרת פרשת "ישראל ביתנו", על מנת לחשוף את חומרי החקירה. זאת כאמור לאחר שאמש נחשף בהארץ כי מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשה. מסינג טען בבקשה כי הוא "פעל מאזרחות טובה", ולכן יש צורך להסיר את החיסיון, כדי שהציבור ייחשף לנסיבות הפעלתו.