מיזם הדיפיברלטורים ברחבי הארץ – שישה מכשירים הוצבו בטבריה

מפעל הפיס בשיתוף מד"א מקדמים מיזם מציל חיים לשירות הציבור, במסגרת נרכשו על ידי מפעל הפיס כ-600 מכשירי דפיברילטור אשר יוצבו בעמדות מפעל בפיס בערים רבות בארץ. השבוע הותקנו 6 עמדת דפיברילטור בטבריה, אשר בזכותן כל אזרח יוכל להציל חיים בעת חירום, ללא צורך בידע רפואי מוקדם
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

פרויקט הדפיברילטורים של מפעל הפיס, בשיתוף מגן דוד אדום הגיע לראשונה לטבריה, כאשר שישה מכשירי המפעם (דפיברילטור) המתקדמים הוצבו בעמדות חכמות על  דוכני מפעל הפיס, שלושה ברחוב הבנים, שניים ברחוב הגליל ואחד במתחם הביג בצומת פוריה. בנוסף לעמדות אלו, קיימת עמדה נוספת בטיילת בטבריה שנתרמה ע"י דני וארנולד מהימוף ובני משפחתם, באמצעות אגודת ידידי מד"א בוויקטוריה אוסטרליה.

באמצעות העמדות החכמות, כל אזרח שמחייג למוקד 101 של מד"א במקרה חירום רפואי שדורש החייאה, כחלק מההדרכה הטלפונית ובמקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ וכונני מד"א הרכובים על האופנועים, יונחה להביא ולתפעל את המכשיר וכך יכול לסייע עוד יותר בהצלת חיים במקרה של דום לב.

בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה בכשבעה עד עשרה אחוזים וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל מסבירים במד"א. חיים רבים כבר ניצלו ברחבי הארץ באמצעות מכשירי הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מחובר למוקד החירום 101 של מד"א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפרמדיקים במוקד. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

מנכ"ל מפעל הפיס, עו"ד בני דרייפוס: "אנחנו גאים להוביל את מיזם הדיפיברליטורים יחד עם שותפינו במד"א וברשויות המקומיות ברחבי הארץ. מפעל הפיס מוביל שורה של מיזמים ומשקיע משאבים רבים למען בריאות הציבור בישראל ואין מטרה נעלה יותר מהצלת חיי אדם. אני מודה לשותפינו במד"א ובעיריית טבריה על פעילותם המאומצת למען העלאת המודעות והסברת החשיבות הנושא בקרב תושבי העיר. מפעל הפיס ממשיך בימים אלה לפרוס נקודות נוספות ברחבי הארץ וייצא בקמפיין הסברה לציבור הרחב בקרוב".

יו"ר הועדה הממונה טבריה בועז יוסף: "אני רוצה להודות למד"א על הפרויקט החשוב הזה שבזכותו אזרחים יוכלו, בהדרכה טלפונית ממוקד 101 של מד"א, לתת מענה רפואי ראשוני בשניות הראשונות והקריטיות במקרה של החייאה ולהציל חיים"
 
מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן: "במסגרת פרויקט מד"א להצבת מכשירי הדפיברילטור ברחבי הארץ, אנו שמחים לחנוך את ששת העמדות הראשונות של מפעל הפיס ומד"א בטבריה, לרווחת התושבים אשר עתידה לשפר עוד יותר את המענה הרפואי ולהציל חיים בעת חירום. העמדה מוצבת בשיתוף והודות למפעל הפיס, במיקומים מרכזים המיועד לשימוש תושבי העיר והמבקרים הרבים שפוקדים אותה. אנו מודים לעירייה ולעומד בראשה על שיתוף הפעולה ועל פועלם למען התושבים בנושא".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן