ראש העיר פתח תקוה • צילום: Roy Alima/Flash90

פתח תקווה מציגה: דוח לבחור בן 14 – למרות שאין לו רכב או רישיון

פקח, שהוזעק לגן ציבורי בפתח תקווה בעקבות תלונות על רעש, קנס את הנער במאות שקלים על "הצבת רכב במקום אסור" - למרות שאין לו כלל רכב או רישיון. למרות פניית המשפחה, העירייה מתעקשת, דורשת תשלום ואף פנתה לבית המשפט

כתבות נוספות בנושא:

עיר חדשה בישראל: באר יעקב כבר לא מועצה מקומית
הציבור מסתער על המדפים: המס שיכפיל את מחירי החד פעמי יחול בקרוב
אילון מאסק ניפץ את שיא העושר העולמי • תחזית: יהפוך להיות הטריליונר הראשון
שלומי בלסם מחדש את קרליבך: אין כאלוקינו
 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- מחר הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

עיריית פתח תקוה העניקה דוח לנער דתי מגבעת שמואל שישב בגינה עירונית בשעת לילה מאוחרת. הדוח, הוא על סך 475 שקלים בגין הצבת רכב במקום אסור, אף על פי שלנער אין רשיון נהיגה והוא אפילו לא בגיל המותר להוצאת רשיון.

הסיפור נחשף לראשונה בחדשות 12, להם אמר עו"ד עמרי לשם, המייצג בהתנדבות את הנער, כי "הנערים לא עשו שום מעשה אסור המהווה הפרעה, ואף אחד מהם לא נתבקש להיות בשקט או ללכת מהמקום, גם לא על ידי הפקח שחלף על פניהם".

לטענת הנער הנאשם, פקח המלווה בשוטר שאל אותו ואת חבריו למי מהם יש תעודת זהות. הנער ענה שאין להם תעודה כי הם בני 14-13, אך הוסיף שהוא זוכר את מספר הזהות שלו בעל פה.

לאחר מכן, לטענת הנער, הפקח דרש ממנו למסור לו את מספר תעודת הזהות שלו – אחרת יעצור אותו וייקח אותו לחקירה במשטרה. לנוכח איומיו של הפקח, מסר לו הנער את מספר הזהות, והפקח רשם לו דוח בגין הצבת רכב במקום אסור.

לדברי הנער, השוטר שהתלווה לפקח הסתייג ממעשיו וביקש ממנו לעזוב את הנערים במנוחה, אך זה התעקש ומילא את הדוח. לפי הדיווח של אביבית מיסניקוב בחדשות 12, בדוח לא מצוין שמו של הפקח, לא מצוין שמו המלא של השוטר הרשום כעד לאירוע ושמו של הנער לא נכתב כראוי.

עו"ד לשם, המייצג את הנער, התרה בעיריית פתח תקווה לחזור בה מהדוח "המפוברק", אך העירייה התעקשה להביא את הפרשה לבית המשפט ולהעמיד את הנער לדין בשל סירובו לשלם את הקנס שהוטל עליו.

בשיחה עם N12, טען עורך הדין לשם כי כתב האישום הוא המענה של העירייה לפירוט של כל הטעויות שנעשו במסגרת הדוח. לדבריו, גם בכתב האישום העירייה לא חזרה בה והמשיכה להתעקש על הסעיף של העמדת רכב במקום אסור.

לדברי הוריו של הנער, לפני שפנו לעזרתו של עו"ד לשם, הם ניסו להביא את הפרשה לכדי סיום בכוחות עצמם. הם פנו לעירייה בבקשה לבטל את הדוח. בעירייה סירבו לבקשה זו, אך היו מוכנים "לפנים משורת הדין" להסתפק בתשלום קנס מופחת של 250 שקלים, אותו סירבה משפחת הנער לשלם.

מדוברות עיריית פתח תקווה נמסר: "מערך האכיפה בעירייה פועל סביב השעון כדי למנוע מטרדים הפוגעים באיכות חיי התושבים ובמיוחד כנגד התופעה בה בני נוער מתגודדים בגינות ציבוריות בשעות הלילה ומפריעים למנוחת התושבים הגרים בסמיכות. בתוך כך, בהמשך לתלונות שהתקבלו במוקד העירוני ביום רישום הקנס על מפגע רעש חריג בשעה 2:29 בלילה בגינה ברח' אסירי ציון, נשלח צוות השיטור העירוני למקום ונרשם דוח בהתאם. הנער לו נרשם הדוח, גר בגבעת שמואל ונמצא מרעיש בגינה ציבורית אשר ממוקמת בשכונת מגורים הסובלת רבות מרעש בלילות. ככל הנראה, נרשם סעיף שגוי אך סכום הקנס הינו הולם את העבירה ואף בדוח עצמו רשם הפקח הסבר המתאר את העבירה אשר בוצעה כך שהוא תואם את סעיף העבירה שבוצעה בגין הרעש החריג".

עוד הוסיפו בעירייה: "בעקבות הדוח שניתן ב-18.7.20, הוגשה בקשה להישפט לבית המשפט ולאור מצב המשק בשל הקורונה הוצע להורים הסדר טיעון מקל, אולם הם סירבו. יצוין, כי שיעור הקנס ב-2 הסעיפים עומד על 475 שקלים וכי ניתן לשנות את סעיף העבירה בכל זמן עד לתחילת המשפט כקבוע בסעיף 91 לחוק סדר הדין הפלילי. במועד הדיון הקבוע ליום 21.10.21 תבקש התביעה לשנות את סעיף האישום במעמד הצדדים ובית המשפט יכריע בעניין".

כתבות קשורות

עיר חדשה בישראל: באר יעקב כבר לא מועצה מקומית
הציבור מסתער על המדפים: המס שיכפיל את מחירי החד פעמי יחול בקרוב
אילון מאסק ניפץ את שיא העושר העולמי • תחזית: יהפוך להיות הטריליונר הראשון
שלומי בלסם מחדש את קרליבך: אין כאלוקינו
ראשי ישיבת הבקעה שרים "לעולם לא אשכח פיקודיך" של קרליבך
"למען תהיה": אריה שפילמן בסינגל חדש לכבוד בר המצווה של בנו
ראש העיר החרדי עורר סערה: "בנט טוב יותר למגזר מנתניהו"
הארגון ציין ארבעים שנות פעילות; ר"ע מודיעין עילית שיגר מכתב ברכה
באופוזיציה חגגו במליאה: הפסד ראשון לקואליציה במושב הנוכחי • צפו
ראש העיר העניק את הפרס: נבחרו אלופי הניקיון של ירושלים
ברוך דיין האמת: הרה"ח ר' משה חיים מושקוביץ ע"ה מחסידי חב"ד בלוד
שמחת החתונה בחצרות מודז'יץ - ליז'ענסק - וואסלוי • גלריה
ראש ישיבות באר יהודה הגר"א טופיק השיא את נכדו • גלריה
המאבק, האדישות והכישלון: סיפורה של אלטע פיקסלר • אקטיביזם רצחני
הרמב"ם היומי • הלכות איסורי מזבח פרק א' • צפו
פוסקי ההלכה נפגשו ודנו בנושאים הלכתיים • תיעוד
הסקר חושף את דעתם של אזרחי המדינה: זהו הנשיא האמריקני היעיל ביותר
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו

5 תגובות

 1. כותרת מצחיקה. העירייה טוענת טענה הגיונית. הדוח ניתן על ההמצאות בגינה. והעו"ד מנצל את העובדה שהפקח טעה בסמון הסעיף לעשות מזה צחוק. שאלה אחרת היא אם הדו"ח אכן מוצדק. אבל הכותרת ממש לא נכונה.

 2. דוברות העירייה הסבירה את עצמה די טוב;
  פשוט נפל טעות ברישום ביתה הדוח. למה אתם חושבים שצריכים לבטל להם את הקנס???

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו