קמפיין 'החלנה': עיריית תל אביב הודיע לבית הכנסת 'ישועת ישראל' שבשכונת שפירא בתל אביב כי עם צופר השבת יופעל, העירייה תסיר אתו. נציג ש"ס: "רון חולדאי נכנע לגחמותיו של השמאל הקיצוני ביותר. אם ההוראה לא תבוטל, נפנה לבית המשפט"

אחרי אירוע 'משיח בכיכר' וקמפיין עידוד לפתיחת חנויות בתשעה באב, בתל אביב ממשיכים להתנכל לכל דבר שבקדושה: עיריית תל אביב מאיימת על בית כנסת בעיר להסיר את צופרי השבת עם תופעל מחר (יום שישי) בכדי לבשר על כניסת השבת.

במכתב שנמסר לגבאי בית הכנסת 'ישועת ישראל' שבשכונת שפירא בתל אביב נכתב כי יש לחדול מהשמע של מנגינה באמצעות מגביר קול לאלתר. ולא, תהיה רשאית העירייה לבצע זאת.

יו"ר סיעת שס בתל אביב וחבר מועצת העיר, נתן אלנתן, הגיב לאיום העירייה ואמר כי "רון חולדאי נכנע לגחמותיו של השמאל הקיצוני ביותר ופוגע בציבור שומרי המסורת בכדי לזכות לאהדת אלה ששמו לעצמם למטרה לקעקע כל סממן יהודי מהעיר העברית הראשונה". לדבריו "לא ייתכן שכנגד המואזין שמעיר אנשים בארבע לפנות בוקר, לא מתבצעת אכיפה. ולעומת זאת לצופרי השבת שמופעלים פעם בשבוע עם מנגינת 'שלום עליכם', מתנכלים".

אלנתן, שעומד מאחורי התקנת המערכות, הוסיף כי במידה והעירייה לא תחזור בה, יפנו לקבל סעד מבית המשפט, "אני קורא לראש העיר להורות לגורמים הרלוונטיים לבטל את האיום על בית הכנסת, אחרת נאלץ לעתור לבית המשפט". אלנתן מוסיף "חולדאי, הפסדת בבית משפט באירוע 'משיח בכיכר', חבל שתתבזה שוב".

כזכור, נציגת 'מרצ' פנתה לאחרונה למשטרה בדרישה לפעול כנגד מה שהגדירה כ'"מטרד רעש" של צופרי השבת אך מי שאחראי להפעלתן, חבר מועצת העיר מטעם שס נתן אלנתן, מיהר לפנות למפקד תחנת תל אביב במשטרה ולהבהיר לו כי הכל חוקי. מתגובת היועץ המשפטי של משטרת תל אביב ניתן ללמוד כי ב'מרצ' לא צירפו את כתובות בתי הכנסת מהם יש "מטרד רעש".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "עיריית תל אביב יפו פועלת במסגרת סמכויותיה החוקיות למניעת כל מטרד רעש המהווה הפרעה לתושבים, בין אם הדבר נובע מכנסייה (להבדיל אלף אלפי הבדלות, ד. ג.), בית כנסת או (להבדיל) מסגד. במקביל לפעילות זו, ביקש ראש העירייה מיו"ר המועצה הדתית לפנות לנציגי בתי הכנסת שהתקינו כריזה על מנת להגיע לפתרונות המוסכמים על כלל התושבים.

"על אף הניסיונות מצד גורמים פוליטיים לגרור את השיח הציבורי להקצנה, העירייה תמשיך לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותה – בין באכיפה ובין בהידברות – כדי לדאוג לאיכות חיי התושבים ולשמור על רוח הסובלנות והחופש המאפיינים את העיר".