אילן גזית, המתמודד לראשות העיר חולון מטעם 'יש עתיד', פרסם סרטון בחירות בו עשה שימוש בחרדים כאקט של הפחדה • ב'יש עתיד' לא גינו את הסרטון ואף גזית עצמו לא חשב להתנצל, עד לרגע בו הוחלפו החרדים בבני העדה האתיופית

ביום שלישי האחרון פרסם מועמד 'יש עתיד' לראשות עיריית חולון, אילן גזית, סרטון בו הוא נראה מביע דאגה מהעבודה שהבוחרים החרדים בעיר ילכו לממש את זכות בחירתם ביום הבחירות, יותר מאשר הציבור החילוני וכך יגדילו את כוחם בעיר ואף ישפיעו יותר על התוצאות לראשות.

גזית, שניצב בסרטון כאובייקט המרכזי, מצביע בסרטון על תמונת חרדים הניצבת מאחוריו ואומר: "ביום הבחירות אתם תיהנו מיום חופש, אבל הם ילכו להצביע. אתם תלכו לים, אבל הם ילכו להצביע. אתם, החילונים, תלכו לפיקניק, לשופינג, לבזבז קצת כסף, אבל הם בטוח ילכו להצביע".

גולשים רבים שנחשפו לסרטון הביעו זעזוע מצורת העידוד של אילן, אך גינוי רשמי ממפלגתו 'יש עתיד' או לחילופין התנצלות והסרה של גזית עצמו לא נראו באופק. הגולשים הגיבו בתקיפות: "מזעזע. אנטישמיות 2018 יהודים נגד יהודים", "מבחיל" ועוד.

אמש, יום רביעי היה מיש החליט להרים את הכפפה ולהראות לציבור כמה שנאה ורוע יש בדבר. הרב הדת"ל ויו"ר אגוד רבני קהילות, עמיחי אליהו, פרסם ברשת את אותו הסרטון, אך מי שהוצג בתמונה מאחורי גזית היו אתיופים במקום חרדים.

כצפוי, הפעם התגובות לא איחרו לבוא ומגני הגזענות קפצו ממקומם, מה שלא עשו קודם כשהיו אלו חרדים. חברת הכנסת פנינה תמנו-שטה מ'יש עתיד', הנמנת על העדה האתיופית הגיבה לאחד הגולשים וכתבה כי מדובר ב'פיברוק' וכי צריך לדווח על כך לפייסבוק, על מנת שיסירו את הסרטון. בהמשך אף פרסמה פוסט בנושא, בו נכתב, "זה מפוברק! מישהו לקח סרטון עם תמונות אחרות והחליף לתמונות של יוצאי אתיופיה. השימוש הציני של מי שעשה את זה בחוסר רגישות לציבור שלם הוא רשעות ואי אכפתיות לכאב של הקהילה", כשרק בסופו של דבר הוסיפה, כי "אני נגד גם הסרטון המקורי".

גם גזית עצמו לא התבייש להגיב לסרטון זה, על אף שהיה אחראי לסרטון המקורי. בפוסט שפרסם, כתב: "אחי מהקהילה האתיופית ותושבי חולון היקרים. בימים האחרונים התפרסם סרטון מטעמי המעודד את הציבור בחולון לצאת ולהצביע. לצערי, מישהו מטעם מתנגדי הפוליטיים עשה מעשה שפל, ציני ומכוער, ושתל בסרטון שלי תמונות מפוברקות של חברי ואחי מהקהילה האתיופית. חברים, לא היה ולא נברא. זהו סרטון שיקרי ומפוברק הגובל בפשע והסתה ועל כך מוגשת תלונה במשטרה".

העיתונאי ידידיה מאיר, שתקף גם את הסרטון המקור, כתב לאחר פרסום סרטון זה: המציאות עולה על כל דמיון. בעצם, הצביעות עולה על כל דמיון. אתמול פרסמתי פה את הסרטון של אילן גזית מ'יש עתיד' בחולון נגד החרדים. הוא אפילו לא מסביר מה לא בסדר בהם, רק מדבר על ה'הם'. אז מישהו הטריל אותו והחליף את תמונות החרדים בסרטון בתמונות של עולים מאתיופיה, ופתאום הוא וח"כ תמנו-שאטה מזדרזים לגנות את 'חוסר הרגישות' ואת המעשה שהוא 'שפל, ציני ומכוער'. יכול להיות שהם לא הבינו את הפרודיה, את הבדיחה על חשבונם?".

הסתה חובבנית: "החרדי" שהפגין עם לפיד הפך לבדיחת היום

לפיד בעקבות פרי: סדרת השקרים של יו"ר 'יש עתיד' בנוגע לעברו הצבאי