חילוקי הדעות והתמיכה במועמדים לראשות עיריית ירושלים, זולגים מהסניף הליכודי אל עבר הבית היהודי, כשהתמיכה מתפצלת בעיקר בין המועמדים הדת"לים משה ליאון וזאב אלקין • גם המועמד החרדי יוסי דייטש זוכה לתימכה נוספת • קרב המועמדים והמפלגות

אחרי שיו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, הודיע כי יתמוך בשר זאב אלקין לראשות עיריית ירושלים, 60 מחברי הסניף הירושלמי ופעילים נוספים מהמפלגה, יוצאים בקמפיין נגדי, התומך דווקא במועמד משה ליאון לראשות ירושלים.

כפי הנראה, החל ממחר צפויים תומכי ליאון במפלגה, לפרסם מודעות הקוראות לתמוך במשה ליאון ולתת לו את הקול ביום הבחירות, כשהסיבה לכך היא, לטענתם, בשל תוכנית החלוקה ולפיה שכונות ערביות בעיר יוכפפו לרשות נפרדת – אותם קידם השר זאב אלקין, בתפקידו כשר לענייני ירושלים.

ובתוך כך, חיזוק משמעותי למועמד זאב אלקין. למעלה מ-400 חברי מרכז ופעילים בסניף הליכוד הירושלמי, חתמו על מכתב תמיכה במועמדותו של אלקין לראשות העיר, כשלדבריהם, "השר אלקין עשה רבות למען הליכוד והמחנה הלאומי ואנחנו מאמינים שימשיך בדרכו זו כראש העיר ירושלים", תוך שהם קוראים לחבריהם בירושלים להתגייס אף הם לתמיכה במועמדותו.

תמיכה זו מגיע על רקע מאבק ארוך אותו מנהלים ראשי הסניף עם השר זאב אלקין, בטענות שונות שיש להם נגדו, כשעד לרגע זה לא הכריזו על תמיכה בו ואף חתמו על הסכם עודפים עם סיעת 'התעוררות' של המועמד המתחרה, עופר ברקוביץ.

במקביל, גם המועמד החרדי יוסי דייטש זוכה היום לחיזוקים נוספים. ראשיי ועד עובדי אגד, המונה מעל ל-1200 עובדים בירושלים, נפגשו עם דייטש והודיעו על תמיכה בו. "אנחנו מאחלים ליוסי בהצלחה בכלומבטיחים לעזור לו בכל מה שאפשר", אמר ראש וועד העובדים, חליל שווא. יוסי דייטש הגיב מצידו ואמר:אני מלא הערכה לעובדי אגד המסורים ומודה על תמיכתם".

בנוסף, גם ראש עיריית ירושלים החרדי בדימוס, אורי לופליאנסקי, הודיע כי תומך בדייטש. בראיון הבוקר לרדיו 'קול חי' אמר לוליאנסקי: "אם תהיה לו התמיכה, כמו שמורגש ברחוב, הוא יהיה ראש עיריית ירושלים", כשהוא הוסיף, כי "זה הזמו לעשות ככל יכולתנו שראש העיר ירושלים יהיה חרדי".