הסיבוב השני בבחירות לראשות ירושלים יתקיימו בעוד פחות משבוע, בין משה ליאון לעופר ברקוביץ, כשעל פי המסתמן אגודת ישראל תתמוך בליאון • גם ברקוביץ מנסה לגייס את תמיכתם ואומר: "אין בכוונתי לחלן את ירושלים. כל קהילה תרגיש טוב בה"

בעוד פחות משבוע תושבי ירושלים יכריעו באופן סופי, בסיבוב שני של בחירות, מי יהיה ראש העיר הבא שלהם בחמש השנים הקרובות, כשכבר כעת נראה כי המועמד הדתי משה ליאון, הולך לקבל תמיכה כלל חרדית, כשאף אגודת ישראל עשויה להצטרף לתמיכה בו, בנוסף לדגל התורה וש"ס שתמכו בו כבר בסיבוב ראשון.

בראיון הערב למהדורה המרכזית ב'קול חי', אמר חבר הכנסת ישראל אייכלר, כי "מזכיר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הביא את דבריהם בפני ועדת השמונה של הסיעה ולפיהם יש אישור להתקדם עם משה ליאון". אייכלר הוסיף, כי ברגע "שההסכם יסגר הוא יפורסם".

במקביל, המועמד משה ליאון אמר הערב ב'קול ברמה, כי "אני מקווה שתהיה תמיכה חזקה של אגודת ישראל בי. אגודת ישראל תקבל את מה שמגיע לה והם יהיו ממש מרוצים".

תמיכתם המסתמנת של אגודת ישראל, מצטרפת לתמיכה רחבה אותה מקבל ליאון בימים האחרונים, כשרק הערב הודיעו בבית היהודי על תמיכה בו, כמו גם ראש העיר היוצא ניר ברקת שאמר: "אני מאמין שבחירה במשה ליאון בסבוב השני היא בחירה בטובתה של ירושלים ולכן החלטתי לתמוך בו. למשה ליאון יש את היכולת להוביל את העיר למען כל תושביה".

בנוסף לתמיכה זו, גם בסניף הליכוד הירושלמי הודיעו היום בצהריים על תמיכה בליאון, כאשר גם בכירי הליכוד קראו אף הם להצביע למועמד, כשגם בסיעת 'מאוחדים' של אריה קינג הודיעו ביום שני בערב על תמיכתם בליאון.

ובינתיים, גם כשבאגודת ישראל הרוחות נושבות לכיוונו של ליאון, מנסה המועמד השני עופר ברקוביץ להשיג את תמיכתם ומנסה לרכך את התדמית אותה מנסים להדביק לו. בסרטון שפרסם הערב הוא אומר: "אני אוהב את ירושלים כמו שהיא – מורכבת מכל הגוונים שלה, חילונים, מסורתיים, דתיים, חרדיים, חסידים, ספרדים ליטאים, ככה אני רוצה לראות את ירושלים פורחת. יוסי (דייטש), יוחנן (ויצמן) ומיכל' (הלברשטאם), הם ידידים שלי ואני סומך עליהם כשותפים שלי. אין בכוונתי לחלן את ירושלים. כל קהילה תרגיש טוב בירושלים".