צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הישורת האחרונה: במי תתמוך אגודת ישראל ותמורת מה ברקת תומך בליאון

בניסיון האחרון לגיס תמיכה העניקו הערב המועמדים לראשות עיריית ירושלים ראיונות סוערים, בהם האשימו האחד את השני בטענות שונות • תמורת מה נתן ברקת את תמיכתו למועמד משה ליאון ואיזה חסידות פותחת הערב מטה ולטובת מי מהמועמדים?

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

מערכת הבחירות הירושלמית נכנסת לישורת האחרונה לקראת הבחירות השניות שיתקיימו ביום שלישי הקרוב, בין שני המועמדים, משה ליאון ועופר ברקוביץ, כשבסופן יוכרע מי ינהיג את העיר בחמש השנים הקרובות.

המועמדים יצאו הערב לבליץ' ראיונות, בניסיון אחרון להציג את מרכולתם, להדוף טענות כנגדם, לדבר על קואליציה עתידית ברשותם והכי חשוב להצליח לשכנע את הבוחר שעדיין מסתפק להכניס לקלפי את הפתק הצהוב ששמם מתנוסס עליו.

במהלך ראיון ב'קול ברמה' התייחס המועמד עופר ברקוביץ לדברים שאמר מוקדם יותר יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי בגל"צ ולפיהם: "השטן הוציא צו 8 וגייס את כל גייסותיו לצערי", כשהוא מתכוון לגורמים חרדים שהביעו תמיכה במועמד סיעת התעוררות. עופר ברקוביץ הגיב לדרעי ואמר: "האמירה היום של דרעי חמורה מאוד. אסור שאמירה כזו תאמר על ידי שר. ביקשתי מראש הממשלה שיטפל בעניין הזה", כשבנוסף אמר, כי :צריך לשמור על מערכת בחירות נקייה. אפשר להדגיש הבדלים, אבל אלימות ובריוניות, לא בבית סיפרנו".

במהלך דבריו התייחס ברקוביץ לטענות מטה המועמד משה ליאון ולפיהם הוא עומד מאחורי פרסום, שכביכול יצא ממטהו של משה ליאון, על מנת  להרחיק מצביעים פוטנציאלים של ליאון לטובת תמיכה בו: "היועצים האסטרטגים במטה של ליאון, עסוקים בי כל הזמן. כנראה הלחץ מהתוצאות, עושה את שלו", כשאף התייחס לטענות על כך שהוא איש שמאל וממומן על ידי ארגונים עם אג'נדה זו. לא קיבלתי מעולם כסף מהקרן החדשה", דחה ברקוביץ את הטענות כלפיו. "כל שקל שגייסתי היה מאנשים טובים שירושלים חשובה להם. אני לא מזוהה פוליטית עם אף אחד. אני פועל רק למען תושבי ירושלים".

בהמשך אף התייחס לשאלת התמיכה של אגודת ישראל, שלעת עתה לפחות בחלקה, לא ברור במי תתמוך ביום הבוחר, אם בכלל וכן לתמיכה מסיעות נוספות." אני רואה הרבה מהציבור החסידי שהולך לתמוך בי. יוסי דייטש שהציג קמפיין נקי ומכובד יהיה השותף הבכיר שלי. ב-24 שעות הקרובות, יהיו בשורות בנושא הסיעה של אלקין (ירושלים תצליח)".

במקביל, בראיון שהעניק המועמד משה ליאון, ברדיו 'קול חי', הוא האשים את מטה המועמד עופר ברקוביץ, בכך שהם אחראיים ל'פייק' פוסטרים שכיבכול יצאו ממטהו: "ברקוביץ הטעה את כלל הציבור והדפיס פייק פוסטרים. זוהי עברת הונאה שעונשה שבע שנות מאסר. הגשתי תלונה במשטרה ושם זה יבדק". ליאון אף אמר, כי "עופר ברקוביץ לא רלוונטי, הוא לא מסוגל לנהל חנות מכולת".

"כרגע, לאור התמיכה שיש לי מכל הסיעות, יש לי תמיכה רחבה מאוד מהציבור שאינו חרדי, אמר ליאון. "היו לי שיחות עם הפלג הירושלמי, אין שום התקדמות כרגע. תמיכת אגודת ישראל אינה תלויה בי, אלא בעתידה של העיר צפת ועל זה אין השפעה" .

במקביל, הערב פורסם כי ‏מחיר התמיכה של ראש העיר היוצא ניר ברקת במועמד משה ליאון, הגיע לאחר שראשי סניף הליכוד בירושלים התחייבו לתת לברקת 4,000 קולות בפריימריז עתידיים ברשימת הליכוד, בהם הוא צפוי להתמודד, בתמורה להודעת התמיכה הפומבית שלו במשה ליאון.

ובתוך כך, הערב פורסם ב'קול חי', כי יש התקדמות במשא ומתן בין משה ליאון לאגודת ישראל, בעיקר מול החסידויות הגדולות, כשבשעות אלו אף נפתח מטה חסידי בעלזא למען מועמדותו.

 

2 תגובות

שקר לא נפתח שום מטה בבעלז

פייק ניוז
בבעלזא לא נפתח שום מטה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן