בעיריית לוד פרסמו על אירוע חול המועד למגזר החרדי עם מתנפחים והופעת קוסם, בעלות של 15 שקלים לתושב. במקביל, תערוך העירייה אירוע ענק במשך שלושה ימים למגזר הכללי, עם מסלולי נינג'ה והופעות יוקרתיות, כשהכניסה חופשית

לחרדים בתשלום, לחילונים בחינם: בעיריית לוד פרסמו שלל אירועים מיוחדים לחול המועד פסח, אך הפעילויות שמיועדות למגזר הכללי הם בכניסה חופשית, לעומת הפעילות המותאמת למגזר החרדי הוא בתשלום, כולל לתושבי העיר.

במודעה שפרסמה העירייה ומיועדת למגזר החרדי מוצגת הפעילות שתיערך ביום רביעי הקרוב, ד' דחול המועד, בין השעות 15:00 ל-20:00 בחצר התלמוד תורה. הפעילות כוללת הופעה של הקוסם ניב הדר, מתנפחים ופינת ליטוף. אך למרות שלא פחות מארבעה ארגונים חתומים על הפעילות, אגף החינוך בעיריית לוד, מוסדות חב"ד בלוד, תפוח ושיתו"ף לקהילה, הכניסה לפעילות היא בעלות 15 שקלים לתושבי לוד ו-20 שקלים למגיעים מחוץ לעיר.

לעומת זאת, בפעילות חול המועד שתתקיים לציבור הכללי בימים ראשון, שני ושלישי, שעלותו על פי ההערכה הוא עשרת מונים. כולל הופעה של זמרת ידועה, מסלול נינג'ה קיר לילדים ומסלול נינג'ה מאתגר לבוגרים, פעילות לילדים, יצירות ועוד. על האירועים האלה שיתקיימו בשלושה ימי חול המועד חתומים רק שני ארגונים, עיריית לוד ותפוח. אך שם, למרות שעל פי ההערכה מדובר באירוע יקר הרבה יותר, הכניסה חופשית ללא הבדל בין תושבי העיר לשאינם.

בשיחה שמקיים 'חדשות JDN' עם אחד מתושבי שיכון חב"ד בלוד, הוא טוען כי לא מדובר באירוע נקודתי: "לא ייתכן שעיריית לוד משקיע כל כך הרבה כסף באירועים חילוניים בחול המועד וביום העצמאות, העירייה דואגת לממן את הגרעין התורני (המיועד בעיקר עבור הציבור הדתי לאומי) עבור חגיגות יום העצמאות במאתיים אלף שקל. כאשר תושבי שיכון חב״ד מתוקצבים עבור ל״ג בעומר בשלושים אלף שקל, יש לציין כי כמות האנשים המגיעים לאירועי ל״ג בעומר גדול יותר מחגיגות העצמאות של הגרעין התורני".

עוד הוא מוסיף ומגלה בקיעות בפרטים, "את הגרעין התורני ממנים בפסח ב-48,000 שקל ואת שיכון חב״ד המונה כ-1500 משפחות ב-15,000 ש"ח, ומתנ״ס חב״ד מתגאה שהוא לוקח כסף עבור הפעילות". לסיום הוא אומר כי, "העירייה בכלל מתגאה בעודפים תקצביים, אז אי אפשר לסבסד עוד קצת למגזר החרדי שיהיה שוויון?"

את תגובת העירייה לא היה ניתן להשיג עד למועד פרסום הידיעה, לכשתתקבל נפרסמה במלאה.