במהלך ביקורת למוכנות לשעת חירום נמצא כי עיריית בני ברק שיפרה באופן משמעותי את המוכנות לשעת חירום, ועדכנה את האמצעים והמכלולים הדרושים לשעת חירום ומלחמה. בקרוב צפוי תרגיל נרחב על מנת לוודא את מוכנות הדרגים המקצועיים

בעקבות ההתרעות הרבות ועל רקע המצב הביטחוני הרגיש נערכה השבוע ישיבה מיוחדת של חברי הוועדה למוכנות לשעת חירום ובראשה ראש העיר אברהם רובינשטיין על מנת לעקוב מקרוב ולהתכונן כנדרש לתרגיל הרחב של ההערכות המערכות העירוניות השונות לשעת חירום ומלחמה חלילה.

בישיבת ועדת מל"ח העירונית השתתפו ראש העיר אברהם רובינשטיין, מנכ"ל העירייה שמואל ליטוב, חברי ועדת מל"ח, נציגי פיקוד העורף ומנהלי אגפים ומחלקות.

בביקורת השתתפו מומחים בנושאים מקצועיים שונים מטעם ועדת מל"ח ארצית שבדקו את רמת הכוונות וההערכות בשורה ארוכה של נושאים כמו: חינוך, מים, חשמל, כוח-אדם, בריאות, הגנת הסביבה, הנדסה ובנייה, אספקת דלק, מזון, תחבורה ומידע לציבור.
בין תפקידי מטה מל"ח עירוני – הכנת מתקני קליטה ופינוי של אוכלוסייה בשעת חירום, הפעלת מתנדבים בתחומי בריאות ורווחה, הכנת מאגרי מים ומלאי דלק, ריתוק מפעלי מזון ושיבוץ קבלני בניין לתיקוני מבנים.

במהלך הביקורת למוכנות לשעת חירום נמצא כי עיריית בני ברק שיפרה באופן משמעותי את המוכנות לשעת חירום, ועדכנה את האמצעים והמכלולים הדרושים לשעת חירום ומלחמה.

רובינשטיין הורה למשתתפים כי יש לוודא כשירות מלאה של מרכז ההפעלה לשעת חירום וכן איוש כוח אדם חסר בדגש על מכלולים של מידע לציבור ולוגיסטיקה, ״שומר פתאים ה׳ והכל מאיתו יתברך אולם עלינו כעירייה לפעול למוכנות מלאה בשעת חירום ולהיות ערוכים ומוכנים לכל תרחיש של מלחמה חלילה״, התריע ראש העיר.

ראש העיר אף הודה למנהל אגף שירותי חירום בעירייה חיים נוגלבלט, ולנציגי פיקוד העורף ורח"ל (רשות חירום לאומית) על ההיערכות המעולה.

מנכ"ל העירייה שמואל ליטוב ציין כי צפוי להתקיים בקרוב תרגיל נרחב על מנת לוודא את מוכנות כל הדרגים המקצועיים בעירייה ובפיקוד העורף לשעת חירום. "אחרי התרגיל נהיה חכמים יותר ונדע להפיק את הלקחים הראויים ולהטמיע אותם במערכת עירונית לטובת ביטחונם של כלל התושבים" הדגיש המנכ״ל.

קצין הביטחון העירוני ומנהל אגף הביטחון חיים נוגלבלט תיאר למשתתפים בהרחבה את ההתארגנות וההערכות לקראת התרגיל כשהוא מביע תקווה כי כל המערכות הארגוניות השונות יעבדו בתיאום מוחלט ובסנכרון מושלם למען המטרה וכדי שהתרגיל יוגדר בהצלחה מלאה.