לאחר דיון של למעלה משעה וחצי בעניין עתירתו של קובי נגד החזרתם של חברי המועצה להמשך כהונתם עד לתחילת חודש אוקטובר - דחו שלושת השופטים את עתירתו וטיעוניו של קובי והשאירו את החלטתו של משרד הפנים בדבר החזרת חברי המועצה

בג"צ החליט: חברי המועצה יישארו בתפקידם, העתירה של קובי נדחתה.

לאחר דיון של למעלה משעה וחצי בעניין עתירתו של קובי נגד החזרתם של חברי המועצה להמשך כהונתם עד לתחילת חודש אוקטובר – דחו שלושת השופטים את עתירתו וטיעוניו של קובי והשאירו את החלטתו של משרד הפנים בדבר החזרת חברי המועצה לתפקידם.

אם כך, בחודש וחצי הקרובים ינסו ראש העיר וחברי המועצה להעביר את התקציב עד לתחילת חודש אוקטובר. אם לא יעשו כן, יפוטרו שוב חברי המועצה לאלתר וקובי יוזמן לשימוע בפני שר הפנים הבא שייבחר בבחירות לכנסת הבאה.

שר הפנים דרעי, אמר היום (שלישי) לאחר קביעת בבית המשפט העליון: ״אני שמח שבית המשפט העליון אישר את החלטתי לאפשר לארבע הרשויות, ירכא, טבריה, רהט ועוספיה לאשר את תקציב המועצה עד ה-30.9.2019. אישור תקציבי הרשויות חשוב ביותר לתפקודן התקין ולרווחת התושבים״.

כזכור, שר הפנים אריה דרעי החליט להאריך את המועד לאישור התקציב הרשויות המקומיות במליאות המועצה לעוד כחודשיים, עד ה-30 בספטמבר, זו התקופה המירבית הקבועה בחוק. הרשויות שלא אישרו את תקציבן הן רהט, עוספיה, ירכא וטבריה. משמעות ההחלטה היא שחברי המועצה הנבחרים ימשיכו בכהונתם בארבע הרשויות, יחד עם ראשי הרשויות עד ה-30 בספטמבר.

ההחלטה התקבלה בישיבה שקיים דרעי עם מנכ"ל משרדו מרדכי כהן, אצל לשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ובהשתתפות פרקליט המדינה שי ניצן, המשנים ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה וכן מנהל מחלקת הבג"צים. "אנו מצפים מראשי הרשויות וחברי המועצה להעביר את התקציב במליאת המועצה ובכך לאפשר מתן שירותים נאותים לתושבים", אמר דרעי.