צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

מכה לרון קובי: בג"ץ קבע – חברי המועצה יישארו, קובי משך את העתירה

לאחר דיון של למעלה משעה וחצי בעניין עתירתו של קובי נגד החזרתם של חברי המועצה להמשך כהונתם עד לתחילת חודש אוקטובר - דחו שלושת השופטים את עתירתו וטיעוניו של קובי והשאירו את החלטתו של משרד הפנים בדבר החזרת חברי המועצה

בג"צ החליט: חברי המועצה יישארו בתפקידם, העתירה של קובי נדחתה.

לאחר דיון של למעלה משעה וחצי בעניין עתירתו של קובי נגד החזרתם של חברי המועצה להמשך כהונתם עד לתחילת חודש אוקטובר – דחו שלושת השופטים את עתירתו וטיעוניו של קובי והשאירו את החלטתו של משרד הפנים בדבר החזרת חברי המועצה לתפקידם.

אם כך, בחודש וחצי הקרובים ינסו ראש העיר וחברי המועצה להעביר את התקציב עד לתחילת חודש אוקטובר. אם לא יעשו כן, יפוטרו שוב חברי המועצה לאלתר וקובי יוזמן לשימוע בפני שר הפנים הבא שייבחר בבחירות לכנסת הבאה.

שר הפנים דרעי, אמר היום (שלישי) לאחר קביעת בבית המשפט העליון: ״אני שמח שבית המשפט העליון אישר את החלטתי לאפשר לארבע הרשויות, ירכא, טבריה, רהט ועוספיה לאשר את תקציב המועצה עד ה-30.9.2019. אישור תקציבי הרשויות חשוב ביותר לתפקודן התקין ולרווחת התושבים״.

כזכור, שר הפנים אריה דרעי החליט להאריך את המועד לאישור התקציב הרשויות המקומיות במליאות המועצה לעוד כחודשיים, עד ה-30 בספטמבר, זו התקופה המירבית הקבועה בחוק. הרשויות שלא אישרו את תקציבן הן רהט, עוספיה, ירכא וטבריה. משמעות ההחלטה היא שחברי המועצה הנבחרים ימשיכו בכהונתם בארבע הרשויות, יחד עם ראשי הרשויות עד ה-30 בספטמבר.

ההחלטה התקבלה בישיבה שקיים דרעי עם מנכ"ל משרדו מרדכי כהן, אצל לשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ובהשתתפות פרקליט המדינה שי ניצן, המשנים ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה וכן מנהל מחלקת הבג"צים. "אנו מצפים מראשי הרשויות וחברי המועצה להעביר את התקציב במליאת המועצה ובכך לאפשר מתן שירותים נאותים לתושבים", אמר דרעי.

10 תגובות

מגיע לו!
רשע מרושע

תזהר שלא יפתחו כנגדך הוצאת דיבה.
מדינה לתפארת.

הוא עוד יכול לחזור בתשובה שלמה. וכבר היו דברים מעולם. שאנשים שהיו אנטי.חזרו. אז בבקשה. תתנסחו קצת עדין.
'ישראל אף על פי שחטא. ישראל הוא.

רון קובי אדם תמוהא כניראה גלגול שלפולשויקי מיסכן שלא גמר10 שנות לימוד.שר הפנים בממשלת.אירן.חחח

מחכים לתגובה של רון…

קובי מתי תבין שהציבור החרדי זה הציבור האיכותי של מדינת ישראל

פח

אשפה

אתם ב jdn יכולים להמשיך לסקור את הודעתי . אתם חרדים וחלשים נגד הרשע הזה מר קובי . וסותמים לנו החרדים את הפיות . ובכל זאת אומר את אשר בליבי על כאלה קטנים שונאי ה' וחכמיו

קבלו סקופ:
רון קובי שוקל לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג לערער על ההחלטה…
תראו. היה צפוי שבגץ ידחה את עתירתו כי ההחלטה של דרעי היתה בעצה אחת עם היועמ"ש. אבל הדיון הארוך לעייפה.. שעה וחצי? לא מספיק חצי שעה לגמור את הסיפור??
אלא מה? בגץ מאריך בדיון כשהעתירה נשמעת מכובדת וראויה לדיון עליה. כנראה שהם מאוד מעריכים את רון שהם היו צריכים לתת לו את כבודו הראוי אף שבלית ברירה נאלצו לקבוע את כישלונו… הדגש הוא על "נאלצו"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *