בתקופה האחרונה התברר כי הכניסה לבני ברק נעשית פקוקה באופן מיוחד החל משתיים עשרה בלילה. לאחר בדיקה גילה תושב העיר כי בשעה 00:00 הרמזורים בכניסה לבני ברק עוברים ל'תוכנית לילה' • האם נמצא פתרון לבעיית הפקקים בב"ב? צפו


צילום: נתיבי ישראל, וויז

בשנתיים האחרונות פרסם תושב העיר בני ברק את הגורמים לפקקים ביציאה מהעיר, לקח הרבה זמן לשכנע את בכירי העירייה שאזרח פשוט הוא זה שמחזיק את הפתרון לפקקים האימתניים ביציאה מהעיר, אך לאחר פרסומים חוזרים ונשנים של הסברים מפורטים ושל תיעוד המוכיח את הגורמים לפקקים 'נכנעו' אנשי העירייה ויישמו המלצה אחרי המלצה. התקינו מצלמות אכיפה ברחוב הרב כהנמן, את תחנת האוטובוס שהייתה ניצבת בסמוך לסופר בני ברק (מול חברת קוקה קולה) העבירו, ולבסוף שינו את אופן פעולת הרמזור בהתאם להמלצה, ופקק שהגיע ל30 ו40 דקות נמחק לחלוטין ברוב שעת היממה.

בתקופה האחרונה התברר כי הכניסה לבני ברק נעשית פקוקה באופן מיוחד החל משתיים עשרה בלילה. לאחר בדיקה גילה התושב כי בשעה 00:00 הרמזורים בכניסה לבני ברק עוברים ל'תוכנית לילה' שבה הכניסה מהגשר מקבלת ירוק מאוד קצר. התוכנית הזו מאוד מתאימה לגבעתיים או לקרית אונו שבה מעטים הנכנסים לעיר בסביבות חצות הלילה, אבל לא לבני ברק, בה בשתיים עשרה בלילה יכולה להיות תנועת רכבים גדולה יותר מאשר בשתיים עשרה בצהריים.

התושב פנה אל הגורמים הרלוונטיים ב'נתיבי ישראל' ובשיתוף פעולה מדהים, הם ביטלו את תוכנית הלילה באופן מיידי. אנקדוטה מעניינת שמחדדת את חוסר המידע שיש לפעמים לגורמי המפתח: בפעם הראשונה יצר קשר התושב עם אנשי נתיבי ישראל ביום רביעי האחרון, ומיד לאחר השיחה הם ביטלו את תוכנית הלילה. למחרת, ביום חמישי בשעה 00:00 שוב נוצר פקק בכניסה לבני ברק. שוב יצר קשר עם אנשי נתיבי ישראל והתברר שבנתיבי ישראל חשבו שרק באותו יום שבו דיבר איתם היה עומס מיוחד בכניסה לבני ברק ולכן שינו את תוכנית הרמזורים רק לאותו יום. לאחר השיחה ביום חמישי סוכם שהתוכנית תשתנה באופן קבוע.

בסוד העניינים הוכנס גם שר התחבורה ועוזר השר עדיאל מהצרי, שמאוד מתעניינים בתקופה האחרונה בדרכים לצמצם את הפקקים בבני ברק. התיעוד של הפקק הגדול שנעלם במהירות, מצא חן בעיני השר והוא העלה אותו לעמוד הטוויטר שלו. תוך שהוא מפרגן וכותב "הנה דוגמא.. אזרח שלוקח אחריות, לומד, ומעלה הצעות ייעול שמתקבלות יש במשרד התחבורה ובזרועות הביצוע שלו המון אנשים טובים ומקצועיים, ועדיין, השכל לא נמצא רק אצלנו. אנחנו לא חפים מטעויות. תמשיכו לעזור לנו להתייעל למענכם"

תושב העיר ב"ב אומר בשיחה ל'חדשות JDN' האמת היא שאת כל הפקקים שעדיין נותרו בבני ברק אפשר לפתור בתוך כמה ימים. בלי נת"צים ובלי תחנה מרכזית. אני יודע שזה נשמע גרנדיוזי, אבל כבר יש לי קבלות, ובקרוב אפרסם בעז"ה תיעוד המראה כיצד ניתן לפתור בקלות את כל הפקקים בבני ברק.