בפגישה עם חברי ועד הפעולה הבטיח ח"כ יעקב אשר לעשות הכל כדי להביא סוף למצב המחפיר "זה כשל מערכתי. חייבים לפעול על מנת שקובעי המדיניות יפתרו את המצב באופן בהול"

מצוקת התחבורה בבית שמש: תושבי העיר מחריפים את המאבק בדרישה לתגבור דרסטי ומיידי של מערך התחבורה הציבורית בעיר, כשבמקביל חברי ועד הפעולה שהוקם על ידם ממשיכים להיפגש עם בכירים בשלטון המקומי והארצי במטרה שאלו יסייעו להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות במשרד התחבורה בראשות השר בצלאל סמוטריץ, בכדי להביא סוף לסבל של התושבים.

אתמול נועדו חברי וועד הפעולה, יגאל חדד חבר מועצת העיר בית שמש, משה גרוס,יששכר רייך, ישעיה רייך, נתן רובינשטיין וצבי זיכל, עם חבר הכנסת יעקב אשר (יהדות התורה).

חברי ועד הפעולה הציגו במהלך הפגישה את המצוקה הקשה כפי שזו באה לידי ביטוי במספרים ונתונים המוכיחים כי העיר בית שמש מפגרת משמעותית מאחורי כל הערים החרדיות האחרות בהיקף התחבורה, זמינותה והתאמתה.

חברי הועד גם הציגו בפני אשר את הצעדים הנדרשים כדי לפתור את המצוקה באופן מיידי. לטענתם, יש להכפיל את מספר הנסיעות העירונית והבינעירוניות, להרחיב את שעות פעילות קווי האוטובוס כך שיפעלו מהשעה 5.00 בבוקר ועד לשעה 01:00 בלילה, להוסיף תחנות להעלאת והורדת נוסעים בשכונות רמת אברהם, משקפיים, רמת בית שמש ג’ 2, לתגבר משמעותית את התחבורה בשכונות חפציבה, הקריה החרדית ויפה נוף הסובלות מהזנחה של שנים. כמו כן להשוות את מחירי התחבורה הציבורית לאלו הנוהגים בקווים דומים בירושלים. בנוסף, דרשו חברי הוועד לפעול שלא יקודם מכרז להפעלת תחבורה ציבורית בעיר בלא שתינתן לתושבים האפשרות להגיב על המסלולים, התחנות, התדירות ושעות הפעילות.

הח"כ שמע את הדברים בקשב רב וציין כי הוא ידע שקיימת מצוקת תחבורה בעיר, אך לא שיער את מימדיה. "בואו נעמיד דברים על דיוקם: זו לא סתם מצוקה. זו קטסטרופה", כך אשר.

לדבריו, "המצב הנוכחי הוא כשל מערכתי שנוגע בתכנון לקוי ובניתוק מתמיד מהשטח. זה משהו שאסור לעבור עליו לסדר היום".

אשר, שכיהן בעברו כראש העיר בני ברק ונחשב לבעל מומחיות מיוחדת בענייני בירוקרטיה בתפר שבין השלטון הארצי למקומי, הבטיח לחברי הועד להירתם באופן מיידי לנושא ולפעול בכל הרמות ובכל המישורים על מנת לעורר את הגורמים הרלוונטים ולשים סוף למצב. "מצוקת התחבורה של תושבי בית שמש היא לא רק בעיה מקומית אלא בעיה של כלל הציבור החרדי. עשרות אלפי אנשים שסובלים כך באופן יומיומי זה דבר שאסור לאפשר לו להמשיך להתקיים, ואם נאפשר זה יזחל גם למקומות אחרים".

"אני קורא לשר סמוטריץ להפעיל את מלוא כובד משקלו על מנת לקדם ולספק פתרונות מיידיים".