תיעוד בלעדי: קו 340 של 'קווים' מי-ם מדלג על התחנה בסמוך לגבעת זאב כשהוא נוסע במהירות על הנתיב השמאלי, למרות שבתחנה עמד אדם שנופף לעברו לעצור. קווים ל'חדשות JDN': נחקור את הפרטים וננקוט בצעדים אל מול הנהג בהתאם

קו אוטובוס 340 של חברת 'קווים' מירושלים למודיעין עילית עקף במוצאי שבת האחרון בשעה 00:35 את התחנה בסמוך לגבעת זאב ואף נסע במהירות על הנתיב השמאלי, למרות שבתחנה עמד אברך חרדי בשם יעקב שנופף לעברו לעצור – כך עולה מתיעוד שצילום והגיע לידי 'חדשות JDN'.

בשיחה ל'חדשות JDN' מספר יעקב כי "מכיוון שאני רגיל לצערי שהאוטובוסים של חברת קווים מדלגים חופשי על התחנות החלטתי הפעם להכין את המצלמה ולהסריט. אז הנה, הסרטה שרואים איך האוטובוס נוסע בנתיב השמאלי למרות שיש לו תחנה בנתיב הימני. אם שמים לב רואים את היד השנייה שלי מנפנפת לאוטובוס לעצור. כמובן שהאוטובוס לא עצר וכאילו כלום".

לטענתו ולטענת תושבים נוספים במודיעין עילית ששוחחו עם 'חדשות JDN', לא מדובר במקרה חד פעמי, אלא כחלק מזלזול מתמשך בתושבי העיר החרדית, מצד החברה שאמורה לספק להם שירותי תחבורה ציבורית: "אני יכול להגיד לך שאני נוסע המון בתחבורה הציבורית וזה לא הפעם הראשונה ולא הפעם השלישית שנהגים של חברת קווים מדלגים חופשי על התחנות", אומר יעקב.

שמואל, תושב העיר, מעלה בשיחה ל'חדשות JDN' טענות קשות כלפי החברה: "הנהגים פשוט חיות אדם, נוהגים במהירות מטורפת, לא עוצרים במעברי חציה, שלא לדבר על זה שלא מאטים במקומות הנדרשים על פי החוק. הם יכולים לצעוק, לקלל, להגביה שירים ערביים בקולי קולות, בלי טיפה התחשבות".

"העניין המרכזי הוא, הנהיגה המטורפת של הנהגים הערביים בחברה הן בתוך העיר והן מחוצה לה הם נוסעים במהירות גבוהה, לפתע עוצרים וכיוצא בזה וכל הנוסעים נזרקים קדימה, הם חותכים רכבים בכביש ומזגזגים בלי טיפת שימת לב. איך כתב תושב העיר: 'טיול גי'פים באפס מחיר'. כפשוטו", חותם שמואל את הדברים. הוא מספר כי בעיר יש האשמות קשות כלפי החברה על רקע התאונה הקשה השבוע בעיר.

מחברת קווים נמסר ל'חדשות JDN' בתגובה לתיעוד שהעברנו לעיונם כי המקרה הובא לידיעת החברה והיא תחקור את פרטיו ותנקוט בצעדים אל מול הנהג בהתאם. בהמשך עדכנו כי על פי התחקיר שמדובר בפנייה לא מוצדקת כי האוטובוס היה מלא ולכן בהתאם להנחיות משרד התחבורה האוטובוס לא עצר, לטענתם יצאה נסיעת תגבור.