ראש עיריית טבריה לשעבר הגיש ערעור לבג"ץ בדרישה לעצור את החלטת השר אלקין להפסיק את כהונתו: "הוא הבובה של דרעי". הערב צפויה להתכנס ישיבה מקצועית ראשונה של הועדה הממונה. גפני: "התוצאה היא שאנשים שמסיתים מסולקים מהחיים הציבורים"

יממה לאחר שהודח, הגיש הבוקר (שלישי) ראש עיריית טבריה לשעבר, רון קובי, ערעור לבג"ץ בדרישה לעצור את החלטת השר זאב אלקין להפסיק את כהונתו: "אנחנו מגישים היום בג"ץ כי אנחנו סומכים על השופטים בירושלים. עבדנו קשה על הבג"ץ הזה ואני מאמין שהשופטים יבינו שעשינו את הדברים ברמה הכי גבוהה שיש. יש שר שמנסה לנכס לעצמו את העיר ואנחנו נעצור אותו", הסביר הפרובוקטור.

בראיון ל'ערץ 12' התייחס קובי להחלטת אלקין וטען כי, "יש פה ציד מכשפות שבראשו עומד אריה דרעי". לדבריו, "יש לנו לצערנו ראש ממשלה חלש וגם שקרן גדול. הוא הבטיח לעצור את אריה דרעי אבל הוא מפחד ממנו ואריה דרעי שולט בטבריה. זאב אלקין הוא הבובה של דרעי, חותמת גומי, וכנראה שגם ביבי הוא בובה של דרעי". עוד טען כי, "30 שנה טבריה טבעה תחת השלטון של ש"ס שלקחה אותה לאבדון".

בתוך כך, הערב בשעה 17:00 צפויה להתכנס בבניין עיריית טבריה ישיבה מקצועית ראשונה של הועדה הממונה מטעם משרד הפנים לעיר טבריה. הועדה תתכנס לדון במתן סיוע מידי לתושבי טבריה והחלטות מקצועיות שעומדות באוויר כשנה לאחר אי תפקוד העירייה. כמו כן ידונו החברים בהבאת משאבים וסיוע כלכלי ממשרדי הממשלה השונים. הישיבה תתקיים כל עוד בג"צ לא יתן החלטה אחרת בנושא.

כזכור, אמש, לאחר קבלת החלטת השר אלקין, כינס שר הפנים, אריה דרעי, ישיבה עם אנשי המקצוע במשרד הפנים והחליט למנות את סמנכ״ל משרד הפנים, מוני מעתוק, ליו״ר הועדה הממונה טבריה. לחברי המועצה ימונו עובדי מדינה ממשרדים שונים. בהתאם לחוק, המועצה הממונה תכהן בתפקידה לפחות שלוש שנים ולאחריהן יחליט שר הפנים באשר למועד בחירות חדשות בעיר.

חברי המועצה הממונה הם: יוסי עדס, מנהל תחום בכיר אשראי במשרד הכלכלה. רועי דהן, מנהל אגף בכיר פיתוח ההון האנושי, במשרד הפנים. ענת אסרף, מנהלת אגף בכירה בחירות לרשויות המקומיות במשרד הפנים. שלמה כהן, סגן מנהל מחוז חיפה והצפון במשרד הרווחה. יוסי חדד, מנהל מינהל אוכלוסיות מרקם ותיק במשרד הבינוי והשיכון.

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אמר הבוקר כי, "יש כמה אנשים בודדים שמסיתים דרך קבע נגד הציבור החרדי ונגד כל הנושאים הקדושים והיקרים לעם היהודי. לשקר אין רגליים והוא לא יכול להחזיק מעמד לאורך זמן, התוצאה היא שהחברה כולה ללא יוצא מן הכלל מסלקת אותם מהחיים הציבורים. זה נכון לגבי רון קובי וזה יהיה נכון לגבי אביגדור ליברמן".

ח"כ אורי מקלב אמר כי הוא "מברך על החלטת השר האלקין להדיח את ראש עיריית טבריה רון קובי, יש גם רגע האמת בסופו של יום גם לציבור או התקשורת אשר נהנו עד כה ממופעי הליצנות של רון קובי דמותו חורגת כבר מהטעם הטוב, רוב הציבור נקעה נפשו מהכפשות והקיטוב בין הציבורים בארץ בניגוד לתפקידו של ראש עיר לצד חוסר התאמה והבנה בניהול העיר, דמות זו מבזה את הדמויות המכובדות האחריות אשר מנהלות את הערים המצליחות בישראל. הציבור לא רוצה לשמוע אדם אשר פועל רק משנאה וקיטוב באופן מכוון. אין ספק שהשר אלקין ראה לנגד עניו את טובת תושבי טבריה ואנחנו מקווים שהעיר תעלה על מסלול לטובת תושביה".