צילום: פלאש 90

בני ברק: ראש העיר סיכל ניסיון של חברת בזק לעבוד בתחומי העיר בשבת

בסמוך לכניסת שבת תושבים בשכונת פרדס כץ נחרדו לראות כי צוות תחזוקה נערך לביצוע עבודות ברחוב אבוחצירא שבתוככי העיר בני ברק. לפתע הופיע במקום ראש העיר שלאחר דין ודברים הורו נציגי המשטרה לפועלי התחזוקה להסתלק מהמקום

בסמוך לכניסת שבת פרשת בשלח, תושבים בשכונת פרדס כץ נחרדו לראות כי צוות תחזוקה נערך לביצוע עבודות ברחוב אבוחצירא שבתוככי העיר בני ברק. תושבים שהתאספו במקום, שמעו כי העבודות נעשות עבור חברת בזק וממשיכות למרות שקיעת החמה היות ומדובר בפיקוח נפש.

במקום התקהל ציבור גדול ובראשם קבוצת אברכים מחסידי גור ואברכים מקהילתו של הרב וינפלד, רב בשכונת פרדס כץ בעיר, שבאו למחות על חילול השבת ומנעו מהפועלים לקיים את העבודות. הפועלים שהיו נחרצים להמשיך בחילול השבת, הזעיקו את המשטרה על מנת למנוע מהמוחים לעכב בידם. עם הגעת המשטרה למקום, עלה החשש בקרב הציבור כי חילול השבת ימשך בחסות נציגי המשטרה.

לפתע הופיע במקום אברהם רובינשטיין, ראש העיר, שכמה דקות לפני כניסת שבת שמע על ניסיון חילול השבת וצעד למקום רגלית במשך כחצי שעה, על מנת לוודא את עצירת העבודות. לאחר דין ודברים עם נציגי המשטרה תוך שראש העיר מבהיר לקצין במקום כי ישנו נוהל בעירייה לפיו על מנת לבצע עבודות בשבת נדרש לקבל אישור מפורש מרבני העיר, וגם במצב חירום ניתן לפנות למוקד העירוני המאויש בגוי של שבת, היודע את כתובות הרבנים ומביא את ההכרעה בפניהם האם אכן המקרה המדובר הינו פיקוח נפש הדוחה שבת, הורו נציגי המשטרה לפועלי התחזוקה להסתלק מהמקום עד לצאת השבת.

עם הסתלקות הפועלים ומשחלפה הסכנה להמשך חילול השבת, התכנסו כלל התושבים יחד עם ראש העיר לתפילת ערבית מרוממת בבית הכנסת של קהילת הרב וינפלד הסמוך למקום.

3 תגובות

חחח אז מה הקשר התמונה של חברת החשמל.

אין כזה בשום מקום ראש עיר שבאמת איכפת לו ויראת שמים בו אשריך…

אשריך וטוב לך מאמרים על בני ברק וראד העיר שלהם!! פעם אחר פעם הוכחתכם בבני ברק שלמי שאיכפת באמת מהדת והתורה והשבת יצלח לו הכל!!! חזקו ואמצו!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו