יצאה לדרך קבוצת הרוכשים המשמעותית והגדולה ביותר בהיסטוריה של עמנואל

מאות נרשמים ומתעניינים השתתפו אמש באירוע השקת הקריה החסידית בעמנואל באירוע נשא דברים משב"ק כ"ק האדמו"ר מבאיאן שקרא לנצל את ההזדמנות למגורים בדרך החסידות ובמחיר שווה לכל נפש כמו כן נשאו דברים יזמי הפרוייקט, ראש מועצת עמנואל ועו"ד המלווה את הפרוייקט
 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

מאות נרשמים ומתעניינים השתתפו אמש (מוצ"ש משפטים) באירוע ההשקה של הקריה החסידית בעמנואל, אשר אמורה להתנוסס בע"ה לתפארת ולהקל באופן משמעותי על מצוקת הדיור הקשה בציבור החרדי.

הנרשמים והמתעניינים הגיעו לשמוע מקרוב על הבשורה הגדולה של הקריה החסידית, ולקבל מענה מאת אנשי המקצוע, העסקנים והיזמים, לגבי שאלות והתלבטויות שונות.

בתחילת האירוע נשא דברים עו"ד אלקנה הולצר המלווה את הפרוייקט מטעם חסידות באיאן שמובילה אותו. "הדירות נמכרות ע"י שתי חברות מתחרות, מתוך רצון והבנה שהתחרות תוזיל מחירים לטובת הרוכשים". לדברי עו"ד הולצר, "כל הדירות שנמכרות בפרוייקט נמכרות לפי חוק המכר, כך שסיפורי דוגמת חפציבה וכיו"ב לא יחזרו על עצמם היות והכל בערבויות כדת וכדין. הכספים של הרוכשים מובטחים ברמה הכי גבוהה לפי חוק המכר- שתכליתו לבטח את כספי הרוכשים".

אחריו דיבר הרה"ג ר דוב בער רבינוביץ משב"ק כ"ק אדמו"ר מבאיאן שליט"א, ששיתף את הציבור בדבריו הנלהבים של האדמו"ר על הפרוייקט: "כשהייתי אצל האדמו"ר כל האוירה הייתה מאוד מרוממת, וכלשונו "לא מדובר בחומר ובלבנים", האדמו"ר אמר שזהו המקום הנכון להתיישב ואף התבטא שבעבר בביתר היו הרבה יותר קשיים והיה בגדר חלום. האדמו"ר בירך שיהיה בהצלחה גדולה, ואף הוסיף שנדאג לכל הצרכים של הציבור. במוצ"ש כשעברנו אצל האדמו"ר הוא בירך שיהיה בהצלחה גדולה ובירך שנבוא אל המנוחה ואל הנחלה".
לאח"מ נשא דברים הרב יעקב לודמיר, חבר ועדת הדיור של חסידי באיאן. בדבריו אמר: "הדירות לא יוזלו בישראל! תבדקו כשהתחלנו עם מודיעין מכרו דירות בחמש מאות אל"ש, דירת 5 חדרים עם מעטפת, כיום הדירות שוות מליון מאתיים. בקרית גת לפני שבע שנים עלה חצי מיליון שקל, היום הדירות שוות מיליון. סיפורים על הוזלת מחירי הדיור יש כל הזמן, אך הם פשוט לא נכונים. גזירת הדיור לא שייכת לבאיאן היא לא בעיה חסידית, היא בעיה כללית, כל המדינה יקרה, אנחנו חושבים איך ניתן לעזור לעצמינו. אני אומר לכם את זה כי יש המון דמיונות שמחירי הדיור יוזלו – לא כך היא.
"איננו מעוניינים שילכו 50 אברכים לעמנואל ובכל תסתכל הקהילה. לכן סגרנו עסקאות לטווח ארוך, ונשמר את המחיר לתקופה ארוכה". לדבריו, "הסתובננו בהמון מקומות ברחבי הארץ, על כל עיר יש לנו תיקיה על המקום, עתודות קרקע, מרחק, מקומות תעסוקה וכו'. כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א קבע שעמנואל זה המקום לציבור והוא הדגיש שוב ושוב שאם זהו המקום!"

בשלב עדכן עו"ד הורצל: "קהילות רבות מבקשות להצטרף לפרוייקט. משרד השיכון תיקצב 7 מיליון שקל בשביל כביש הגישה החדש. כשרואים את ההתלהבות של יזמים פרטיים המהמרים להשקיע במקום, ניתן להבין את הפוטנציאל האדיר"

הרב בנימין הרשלר מנכ"ל מוסדות באיאן אמר בכינוס: "בשעות אלו שאתם הרוכשים יושבים כאן וחושבים על עתידכם, אנו בהנהלת המוסדות כבר שקועים עמוק בתהליכי הרכישה והבנייה של מוסדות החינוך שיתנוססו לשם ולתפארת בעתיד הקרוב והנראה לעין, עם רל מה שקיבלה חסידית כדוגמת חצר הקודש באיאן זקוקה לו. החל ממוסדות חינוך לבנים, בתי ספר על טהרת הקודש לבנות, ושירותי קהילה לשמירה על צביון החינוך. עד שקבוצת הרוכשים הראשונה לתקנם המקום, כבר יהיו בעזרת ה' כלל המרכזים הרוחניים הדרושים".

קרדיט צילום: שמואל דריי

כתבות קשורות

ירושלים: נהג רכב נפצע קשה בתאונה עם הרכבת הקלה
בצל טענות התושבים: המפעילה החדשה בבית שמש נפגשה עם נציגי העירייה
העירייה הרסה מבנה בו שהה אדם - משפחתו: מצבו קשה • זהו שמו לתפילה
שמחת התורה בנס ציונה
ראש העיר בני ברק חשף את מצבו הרפואי והרגיע: "אני חש ב"ה בטוב"
אימה בחיפה: רוסי רדף אחרי חרדים עם סכין קצבים - ותלש מזוזות מבית כנסת
גפני בטלזסון: "ראשי השלטון עם הכיפות הקטנות חושבים שנפלו פנינו? שיבואו לכאן"
בני ברק: תושב העיר פרץ לדירה - בזמן שבני המשפחה ישנו בביתם
רגע לפני בין הזמנים: נחנכה מרפאה חדשה של כללית בטבריה
דרמה בבני ברק: שמונה ילדים נתקעו על רכבת הרים • צפו
ירושלמים, שימו לב: פקחי העירייה יאכפו עטיית מסכות
חשיפת JDN: חברי המועצה דורשים ממשרד הפנים לאפשר את המליאה

תגובה אחת

 1. פלא של מקום. עמנואל עיר העתיד של הציבור החרדי. כתושב המקום עד שלא באים לא מאמינים לשינוי הענק של המקום.. העתודות הבניה… הפרויקטים בבניה ועוד ועוד

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן