רבני בני ברק הורו: לסגור מיידית את כלל בתי הכנסת ובתי התפילות

רבני העיר בני ברק הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט והגאון רבי יצחק אייזיק לנדא במכתב חריף לתושבי העיר: "על הגבאים לסגור את בתי הכנסת ובתי מדרשות. נשמרתם מאד לנפשותיכם, ולא תעמוד על דם רעיך, דוחה תפילה במניין, ודוחה טבילה במקוו"

עם התפשטות נגיף הקורונה והסכנה הממשית שבדבר יוצאים הערב (רביעי) רבני העיר בני ברק הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט והגאון רבי יצחק אייזיק לנדא שליט"א במכתב נוקב לתושבי העיר בני ברק עם הנחיות מפורטות לתושבי העיר. בדבריהם קובעים הרבנים כי על כלל הגבאים מוטל לסגור את בתי הכנסיות ובתי המדרשות.

תחת הכותרת "לך עמי בא בחדריך וסגור דלתיך בעדיך" כותבים רבני העיר בני ברק "המצב בעולם בכלל ובארצנו הקדושה בפרט משתנה כל הזמן ומה שהיה נכון לאתמול כבר אינו מתאים למצב של עכשיו". עוד כותבים הרבנים כי "לפי הוראות האחראים על בריאות הציבור ולאחר קשר שהיה לנו עם רופאים מומחים בתחום בריאות הציבור, והנסיון המר בקהילות שונות הוברר לנו שישנו חשש סכנה ממשית בהתאספות ומפגש אנשים גם במספר מועט, ועלינו להחמיר בהלכות פיקוח נפש, ולהישמע בצורה מוחלטת להוראות המתפרסמות ע"י משרד הבריאות".

עוד פונים רבני העיר לתושבים ומבהירים כי "בקושי התירו להתפלל במקום פתוח לגמרי, תחת כיפת השמים, עשרה בלבד וריחוק 2 מטר בין אחד לשני, באם לא מצליחים לשמור על כל אחד מהכללים, חייב כל אחד להתפלל בביתו ביחידות, ולא להתקהל כלל וכלל".

כאן פונים רבני העיר בני ברק בהוראה שאינה משתמעת לשני פנים כי "על הגבאים לסגור את בתי הכנסת ובתי מדרשות. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, ולא תעמוד על דם רעיך, דוחה תפילה במניין, ודוחה טבילה במקווה".

"אזהרה מיוחדת" מוסיפים הרבנים וכותבים "לכל אחד ואחד שעל פי הוראות אנשי בריאות הציבור חובת בידוד עליו שלא יקל ראש בזה ח"ו, מחויב הוא לבודד עצמו ולא ייצא מפתח ביתו כלל, ולא יכניס עצמו לספק גרמא בנפשות ח"ו".

יצוין כי מכתבם של רבני העיר בני ברק, הגאונים רבי שבח צבי רוזנבלט ורבי יצחק אייזיק לנדא עוררו הדים רבים בקרב תושבי העיר וכבר הערב בתי הכנסיות שבעיר נינעלו, גם בית המדרש 'לדרמן' של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א הממוקם ברחוב רשב"ם בבני ברק נסגר הלילה עד להודעה חדשה זאת בשל המצב המסוכן וכהוראת אנשי הבריאות.

2 תגובות

איזה מפחיד!!!

נתפלל (ביחידות, או תחת כיפת השמים) שבפסח נוכל לצאת לבית הכנסת…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *