במוצאי שבת החליטו מספר תושבים בעיר ביתר עילית להנעים את זמנם של הילדים והמבוגרים בהצגה איכותית של השחקן עופר הלוי שהוקרנה על קיר בעיר ביתר


צילום: צבי מאיר

משבר הקורונה מוליד מחזות שטרם נראו בערים החרדיות כאשר התושבים מגלים יצירתיות רבה בדרכים לשמח את ליבם של התושבים שנאלצו לבלות את ימי החול המועד ספונים בבתיהם: במוצאי שבת החליטו מספר תושבים בעיר ביתר עילית להנעים את זמנם של הילדים והמבוגרים בהצגה איכותית של השחקן עופר הלוי שהוקרנה על קיר בעיר ביתר.

על קיר בולט בעיר הוקרנה הצגה מוסרטת של השחקן עופר הלוי כאשר עיבוד של הסיפור המוכר על יוסלה קמצן קדוש שנרדף כל חייו במחשבה שהוא עשיר קמצן ורק לאחר מותו נחשף הסוד על התמיכה שהעניק בסתר לעניי העיירה. את ההצגה כתב וביים שחקן הבימה לשעבר עופר הלוי ומשחקים בה שחקני התיאטרון 'משמחי לב' שבהנהלתו של עופר הלוי.

על הקיר ריצדו הדמויות במעין מסך ענק והחיו מחדש את תושבי העירייה הרודפים אחרי יוסל'ה, את יוסלה עצמו, את העניים שפרנס, את רגע הגילוי של רב העירייה שמגלה שמאחורי הדמות של הקמצן עמד איש קדוש שניסה להסתיר את מעשי הצדקה שלו. במשך שעה ארוכה היו הילדים והמבוגרים מרותקים מהמרפסות להצגה שמסתיימת בהפי אנד מושלם וזכתה בסיומה למחיאות כפיים סוערות.

 

ההצגה נמשכת על המסך: צפו בהצגה הנבחרת של עופר הלוי