מחזה קשה בפתח תקווה: מתנדב במשטרה ובמד"א שמחזיק בנשק במתקפה אלימה וברברית כלפי הגאון הרב דוד פיק ביציאה מבית הכנסת. הבריון מטריד כבר מספר ימים את אנשי הקהילה בטענה שהם לא עוטים מסכות. תלונה הוגשה במשטרה

אדם המתנדב בארגון מד"א, נושא נשק באופן קבוע, התנפל באלימות ביום שני השבוע על הגאון הרב דוד פיק, בן 65, ראש כולל 'אבי עזרי' ברחוב ארלוזורוב בעיר פתח תקווה והכה אותו. בתיעוד ממצלמות האבטחה שהגיעו לידי 'חדשות JDN' נראה הבריון האלים מפיל את הרב ואז בועט בראשו, ותוך זמן קצר מגיעים למקום מספר אברכים שמרחיקים אותו.

אחד ממתפללי בית הכנסת הסביר ל'חדשות JDN' כי האיש המתגורר בסמוך, נוהג להטריד רבות את מתפללי בית הכנסת, לאחרונה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה החל להלך אימים על המתפללים בטענה שאינם שומרים על ההנחיות, והטריד כל אדם שלא חבש מסכה בהתאם לדרישותיו, למרות שרוב רובם של מתפללי בית הכנסת ולומדי הכולל הקפידו על כלל ההנחיות.

עד ראייה לתקרית האלימה סיפר ל'חדשות JDN' כי הבריון האלים הגיע ביום שני למקום בכדי להטריד שוב ללומדים והתעמת עם ראש הכולל הרב פיק, שגירש אותו וצעק עליו להסתלק מהמקום, הלה החל ללכת ואז חזר למקום, התנפל על הרב פיק, הפילו לרצפה ואז בעט בחוזקה בראשו, עד שמספר אברכים הגיעו למקום והרחיקו אותו מהרב.

בקרב מתפללי בית הכנסת שורר חשש גדול, מאחר והאיש נושא באופן קבוע נשק, ואף "משוויץ" בו כלשונם. "אם בן אדם אלים ולא מסוגל לשלוט על עצמו עד כדי להכות באלימות רב מבוגר, מי אמר שיום אחד הוא לא יכול להיות יותר חמום מוח וחסר שליטה ולהשתמש בנשק כלפינו", אמר אחד המפללים.

הוא הוסיף כי "הדרישה הראשונה שלנו זה שייקחו לו את רישיון הנשק". ראש הכולל סירב בתחילה להגיש תלונה למשטרה, אך היום, לאחר שהסרטון הגיע לידיהם החליטו תלמידיו להגיש תלונה במשטרה. בקהילה מצפים שהמשטרה תתנער ממנו ותביאו לדין, וכן מצפים ממד"א להדיחו משורות הארגון.

פנינו לאיש והוא סירב למסור את תגובתו, לכשזו תגיע היא תתפרסם. ב'כאן חדשות' הוא צוטט אומר כי "הסרטון שקרי, האמת תצא לאור. ביקשתי שישימו מסיכות ולא הסכימו. ביום השלישי החליט מישהו לצאת ולהכות אותי בפני. בסרטון זה נראה רע אבל צריך לראות מה קרה לפני. אני איש שומר חוק. צריך לראות איך הבחור חוזר אלי בריצה וזורק את היד שלו לפנים שלי והולך אחורה. אני מקבל הודעות נאצה ואיומים. היום הגיעו רעולי פנים לביתי, שברו ושרפו את האופנוע וריססו וקרעו אותו".