מאמץ חוצה מפלגות – הוקמה בטבריה השדולה לחיזוק העיר

הושקה השדולה למען העיר טבריה בהשתתפות חברי כנסת מסיעות רבות בכנסת. מטרת השדולה היא לקדם ולפתח את העיר טבריה בהיבטים שונים ובהם פיתוח התיירות, התעסוקה, הכלכלה, החינוך ועוד, בעיקר לאור הפגיעה הכלכלית האנושה שהעיר ספגה בעקבות התפשטות הקורונה

כתבות נוספות בנושא:

ליל שבת בבני ברק: שריפה פרצה בדירה; שבעה נפצעו • צפו
בהלה בבני ברק: חשש שילדה נדבקה באומיקרון הביאה לחרושת שמועות
כפר חב"ד: רכבת ישראל ביטלה את מפגש הכביש-מסילה • צפו
במעמד הדלקת נרות חנוכה של כללית: ראש עיריית בני ברק חנך את מבצע חיסוני הילדים בעיר
 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • התהליך שמקל בצורה דרסטית על הסוגרת

  תוכן מקודם

 • מנהלת חשבונות ? המשרה הזו בשבילך

  תוכן מקודם

היום (חמישי) הושקה השדולה למען העיר טבריה בהשתתפות חברי כנסת מסיעות רבות בכנסת בראשות רכז הקואליציה בוועדת הכספים ח"כ אופיר כץ מהליכוד, ח"כ ינון אזולאי מש"ס, יו"ר ועדת חוקה, ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר ויו"ר השדולה למען הגליל, ח"כ אופיר סופר מימינה. 

מטרת השדולה היא לקדם ולפתח את העיר טבריה בהיבטים שונים ובהם פיתוח התיירות, התעסוקה, הכלכלה, החינוך ועוד, בעיקר לאור הפגיעה הכלכלית האנושה שהעיר ספגה בעקבות התפשטות מגפת הקורונה. את חברי הכנסת אירחו יו"ר הועדה הממונה בטבריה, שמעון (מוני) מעתוק ויו"ר התאחדות המלונות בטבריה, אבי זנדברג.

ח"כ ינון אזולאי אמר: ״העיר טבריה מייצרת תיירות לכל העדות ולכל המגזרים. משרדי הממשלה השונים הבינו שהעיר טבריה זקוקה לחמצן דחוף ולהנשמה ואנחנו חייבים להציל אותה. אני מתחייב כחבר בוועדת הכספים לעשות ככל יכולתי על מנת לסייע. אנחנו חייבים להציל את העיר הזאת למען התושבים, למען העסקים ולמען האחדות של כולנו."

ח"כ יעקב אשר אמר: "כשהייתי ראש עיר בבני ברק הבנתי שמה שחסר לעיר זה באר נפט, קדחנו ומצאנו אותו בצפון העיר שם הקמנו קומפלקס מגדלי משרדים ותעסוקה, שמכניסים היום לקופת העירייה 70 מיליון שקל בשנה, לטבריה יש באר נפט, בדמות התיירות והמלונאות, אנחנו מחויבים לתת כתף כדי להרים את העיר על הרגליים."

ח"כ אופיר כץ אמר: ״כנבחר ציבור שחרט על דגלו את הפעילות למען קידום ופיתוח הפריפריה, כתושב הצפון וכישראלי- אני שמח לחנוך יחד עם חבריי את השדולה למען העיר טבריה. בתחילת חודש יוני, הגעתי לכאן לפגישה עם נציגי ענף התיירות בעיר, הם סיפרו לי על הקשיים והאתגרים של העיר, ולקחתי על עצמי את האחריות לעזור ולשקם את טבריה".

"מיד בתום הפגישה, שוחחתי עם יו״ר ועדת הכספים, גפני, ובקשתי ממנו לקיים דיון דחוף על מצב העיר. זמן קצר לאחר מכן קיימנו את הדיון והחלטנו כי תגובש תכנית רב שנתית פרטנית לעיר, שתסייע לפיתוחה ושיקומה. השדולה הוקמה מתוך רצון אמיתי לממש את הפוטנציאל הטמון בעיר המיוחדת הזו ולהעניק איכות חיים טובה יותר לתושביה. אני מתחייב להמשיך לפעול לחיזוק העיר מתוך תחושת שליחות עמוקה, ומתוך רצון אמיתי לסייע לעיר לשגשג ולהמשיך להיות אחת מן הערים הבולטות בישראל".

ח"כ אופיר סופר מ'ימינה' אמר: ״מברך על הקמת השדולה למען טבריה ושמח על העובדה שהדחיפה להקמת השדולה הגיעה מהשטח. כמי שגר בסמוך לטבריה וצורך חלק נכבד מהשירותים בעיר -אני חי ומרגיש את החשיבות למעורבות וסיוע ממשלתיים לעיר. טבריה נמצאת בקבוצת סיכון כפולה מעצם היותה עיר מרוחקת בפריפריה – ומטבע הדברים עקב משבר המנהיגות הארוך בעיר היא הייתה מהראשונות להיפגע. ואנחנו חברי כנסת מסיעות שונות – נמשיך להיות כאן לשירותכם באחדות מלאה. בעוד כשבוע אבקר בעיר טבריה יחד עם ראש השר מיכאל ביטון ויו״ר הוועדה הקרואה בעיר ונבחן כולנו את הנושאים והצרכים השונים בעיר- ונפעל בכל כוחנו לסייע ככל הניתן".

ח"כ עודד פורר אמר: ״טבריה צריכה להיות היהלום שבכתר. אין עוד עיר עם כזו היסטוריה ופוטנציאל לא ממומש. כדי לעשות זאת צריך להתאחד סביב הדרישה לתכנית לאומית שתכלול השקעה בתשתיות, מענקים וסיוע לעסקים ומתן תמריצים לתיירות פנים וחוץ. בהשוואה לאילת טבריה מקופחת בפטור ממע"מ, במענקים ובתמריצים לתיירים. הגיע הזמן להשוות את הסיוע ולצאת לדרך חדשה. השדולה תפעל בכנסת ומול הממשלה למימוש החזון".

הכתבות המעניינות ביותר

צפו: ההגרלה ההיסטורית שהכתה גלים נערכה בבית מרן הרב שטיינמן • זה הזוכה המאושר
נדיר! גדולי ישראל הבטיחו: "נתפלל עליהם ונפעל עבורם בזאת חנוכה"
מנכ"ל פייזר על הווריאנט החדש: "האופציה הטובה ביותר היא להתחסן"
תומך ב"שהידים" ושוהה בלתי חוקי: זה המחבל שביצע את הפיגוע בשער שכם
לאחר שעתיים של חקירה: לוחמי המג"ב שוחררו ממשרדי מח"ש בירושלים
בהשתתפות אלפי התלמידים: מרן ראש הישיבה הגיע למסיבת חנוכה בפוניבז' • צפו
הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק י' • צפו
שבוע גשום לפנינו: אובך, רוחות וסופות רעמים • האזינו לתחזית
צפו: שידור חי מהמופע הנוסטלגי עם מיכאל שטרייכר והאחים ברונר
ניסוי או השמדת כטב"מ? פיצוץ סמוך למתקן הגרעין בנתנז
מעמד חנוכת הבית לבנין ישיבת אוהל התורה סאסוב • גלריה
טרור אנטישמי חדש בשכונת שמעון הצדיק: כיבוי נרות חנוכה • צפו
תלמידי ישיבת מדרש יחיאל ביתר נבחנו אצל מרן ראש ישיבת סלבודקא
מסיבה לכבודה של תורה בחברת 'קנין ש"ס' שע"י ישיבת ביוד"א בקרית ויז'ניץ
לא ייאמן: הלוחמים שחיסלו את המחבל שפצע חרדי נחקרים באזהרה
טרגדיה משפחתית: נקבע מות אחותו בת ה-9 של הפעוט שנהרג
הילולת הרה"ק רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל בחצר הקודש טאלנא
בהוראת מרן ראש הישיבה: בפונביז' לא יצאו לשבת חופשה כנהוג

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו