בנט באלעד: "הממשלה מאשימה את החרדים וסוגרת את החרדים" • צפו

במהלך ביקורו של שר הביטחון לשעבר בעיר אלעד הוא תקף את הממשלה ואמר כי היא לא מסתכלת על האזרחים. "אני רואה שהציבור החרדי מתנהל למופת. עם כיסויי פנים יותר משראיתי בכל עיר אחרת" - הוסיף. ראש העיר: "אין הרבה אנשים שמוכנים להסתכל עלינו בימים כאלו"

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט ביקר היום בעיר אלעד שהוגדרה כעיר אדומה ובעקבות כך יוטל עליה סגר החל ממחר. ח"כ בנט ביקר יחד עם ראש העיר ישראל פרוש במרכז השליטה בעיר, שם עמד מקרוב על נתוני התחלואה בעיר ועל הכשלים בטיפול מול החברה החרדית.

במהלך הביקור אמר נפתלי בנט: "אני מסייר בערים בית"ר עילית, בני ברק וכאן באלעד, ואני רואה שהציבור החרדי מתנהל למופת. עם כיסויי פנים יותר משראיתי בכל עיר אחרת. והממשלה מצידה מאשימה את החרדים, סוגרת את החרדים ושוכחת מהחרדים. אם רק ינהלו דיאלוג עם הציבור החרדי יוכלו למצוא פתרונות לצמצום התחלואה ולהגברת הפרנסה".

"במקום זה הפתרון כרגע של ממשלת ישראל – לא מסתכלת על האזרחים עצמם, לא סופרת נכון, סוגרת עסקים מבלי לתת מענה פרנסתי, מונעת משכירים ללכת לעבודה מבלי לתת להם איזה שהוא פיצוי. ככה לא בונים אמון. אני קורא לממשלה להפסיק להתעסק בפוליטיקה קטנה, להתחיל לטפל באזרחים כדי שנוכל לצאת מהבוץ הזה."

ראש עיריית אלעד – ישראל פרוש אמר: "אין הרבה אנשים שמוכנים להסתכל עלינו בימים כאלו. נוח מאוד לאנשים מבחוץ לשים עלינו את הכורת ולהודיע – יהיה סגר או אין סגר. אבל הנה מגיע עוד איש אכפתי שיש לו פה ציבור ואכפת לו מהעיר"

בהמשך יצא ח״כ בנט לסיור בעיר וביקר בעסקים שנפגעו במשבר הקורונה, כשהוא מלווה בחבר המועצה (שר התעסוקה) פנחס גרוס שפועל בתפקידו ללא לאות לטובת התעסוקה והתעשייה החרדית בעיר. חבר המועצה תקף גמזו ואמר ״אולי פרופ׳ גמזו היה צריך לשקול לבחור כיכר באמצע העיר, לכנס את כל בעלי העסקים במרכזו – ולחסלם. בעלי העסקים עומדים על סף קריסה, הם לא יעמדו בסגר נוסף, זה יגרום להם לפשיטת רגל״.
.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *