"אלעד זוכרת את מרן": הונצחה כיכר בעיר לזכרו של מרן הגר"ע יוסף זיע"א

המרא דאתרא הגר"מ מלכא: "זכינו שראש העיר וחברי העירייה החליטו על הנצחת זכרו של מרן. מרן מונצח בכל בתי המדרש ותורתו היא הנצחתו. אבל הכיכר הזו תזכיר לכל אחד שעובר כאן, גם מי שלא נמצא בבית המדרש, את מרן ואת מורשתו"

לקראת יום ההילולא השביעי של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, העיר אלעד יוצאת בשורת אירועים לזכרו. במהלך ליל ההילולא, ובשל מגבלות הקורונה, התקיים מסע זכרון ייחודי בכל רחובות העיר, כשמשאית עם מסך ענק עוברת בין הרחובות עם מראות מחייו של מרן הגר"ע זצוק"ל, לצד חלוקת אלפי נרות זכרון לתושבים. כמו כן, מתקיים מבצע לימוד משניות ואמירת פרקי תהילים, לאור קריאתו של המרא דאתרא הגר"מ מלכא שליט"א, באמצעות קו טלפון ייעודי ליום ההילולא.

במהלך החודשים האחרונים, במהלך שהוביל ראש העיר הרב ישראל פרוש לבקשת המרא דאתרא, מתקיים מבצע "תורת מרן", במסגרתו מאות אברכים תושבי העיר שיגרו חבורות וחידושי תורה. בתחילה נערכו ראשי הפרויקט לסיים את המבצע כבר לפני החגים כאשר תוכנן כי ביום הסתלקותו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל שיחול בשבוע הבא יערך כנס ענק לזכרו ושם יקבלו בני התורה מלגות מיוחדות.

אך עקב המצב כאשר נגיף קורונה עדיין פוקד אותנו מה שמונע כעת את האפשרות לערוך מעמד אדיר כיאה לבני התורה, ועל מנת לחזק את לומדי התורה בימים אלה ולאור פנייתם של רבים מתושבי העיר הוחלט על הארכת מבצע תורת מרן ובני התורה יוכלו לשלוח את פרי עטם עד לימי החנוכה תשפ"א.

לאחר החנוכה החבורות יבדקו על ידי רבני הקהילות בראשותו של המרא דאתרא הגר"מ מלכא שליט"א ובתקווה כי עוד בחורף יערך מעמד אדיר לכבודה של תורה בהשתתפות גדולי ישראל בו יקבלו עמלי התורה מלגות מכבודות על השקעתם הרבה.

ראש העיר הרב ישראל פרוש מציין: "כולנו עדיין נמצאים במלחמה מול הנגיף. התורה היא זאת ששמרה ושומרת עלינו מכל משמר. זה הזמן להגביר חיילים לתורה ולהמשיך ביתר שאת לחזק את עמלי התורה המגינים עלינו בפרט בימים אלה".

הרב אליהו קרעי יו"ר הפרוייקט מציין כי לאור הביקוש הגדול ועל מנת לעודד את תלמידי הישיבות הצעירים הוחלט כי בני התורה יוכלו לשלוח אף את חידושיהם בסוגיות הש"ס ולא רק סוגיות הלכתיות. 

כמו כן, נבחרה אחת הכיכרות המרכזיות בעיר אלעד, והיא הונצחה כ"כיכר מורשת מרן", כאשר בשבועות הקרובים ייבנה במקום אלמנט ייחודי המשחזר את כסאו של מרן ואת ספריו הרבים שנכתבו לאורך השנים. המרא דאתרא הגר"מ מלכא הגיע למקום והדליק נר זכרון בכיכר המתוכננת וירה את אבן הפינה לעבודות הקמת האלמנט.

המעמד התקיים בהשתתפות המרא דאתרא, ראש העיר וחברי העירייה. בדבריו, אמר הרב כי "זכינו שראש העיר וחברי העירייה החליטו על הנצחת זכרו של מרן. ראינו בפרשת השבוע שהנציחו את חנוך, זו היתה ההנצחה הראשונה שמוזכרת בתורה. על שם החינוך. מרן מונצח בכל בתי המדרש ותורתו היא הנצחתו. אבל הכיכר הזו תזכיר לכל אחד שעובר כאן, גם מי שלא נמצא בבית המדרש, את מרן ואת מורשתו. וזכותו תגן עלינו להסיר מגיפה על כל עם ישראל ועל העיר הזו בפרט".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן