אלוף פיקוד העורף בישוב החרדי: "באים ללמוד מרכסים את ההצלחה"

בסיום הביקור סוכם להרחיב את שיתוף הפעולה בין המועצה לבין פיקוד העורף, לאור ההקלות הצפויות ופתיחה חלקית של מוסדות החינוך בשבוע הבא. ראש המועצה ציין, כי בפתיחת הגנים הקפידה המועצה על בדיקה כוללת של הגננות לפני פתיחת הגנים, מה שהביא לקטיעה של שרשרת ההדבקה

ההצלחה של מועצת רכסים בהשטחת עקומת התחלואה ביישוב, הביאה לגל של ביקורים. בתחילת השבוע היו אלו הפרויקטור רוני גמזו וראש דסק חרדים האלוף רוני נומה, שביקורו ביישוב. היום הגיע תורו של אלוף פיקוד העורף אורי גרדין שהגיע ביחד עם צוות פיקוד העורף מפקד המחוז אל"מ אדרי אלעד מפקד הנפה אל"מ ארז הדרי יקל"ר הרשות סא'ל יוסי ליטמן, לחזות מקרוב בהצלחה של רכסים במיגור הקורונה ביישוב.

במהלך הביקור הוקרן לצוות פיקוד העורף, הסרטון של משפחת בלוך, סרטון שעשה קידוש השם בפרסומו, שהמחיש את המצוקה של המשפחות החרדיות והאופן המופלא שבו מתמודדת משפחה ברוכת ילדים עם אתגר הסגר והבידוד.

ראש המועצה הרב דן כהן, סגן ראש המועצה הרב יצחק רייך וצוות המועצה, הציגו בפני האלוף גרדין, במהלך ביקור במשל"ט היישובי, את האתגרים המיוחדים שעמם התמודדה רכסים. ראש המועצה הודה באופן מיוחד לפיקוד העורף על שיתוף הפעולה המוצלח הביא לתוצאה של שיטוח העקומה ברכסים והפיכתה ליישוב החרדי הראשון שעבר מאדום לירוק. במסגרת ההיערכות להתמודדות עתידית עם המחלה, עלה נושא התרחבות היישוב רכסים, שנמצא בהתפתחות מתמדת מה שמשפיע על אופי ההיערכות להתמודדות עם המחלה.

בסיום הביקור סוכם להרחיב את שיתוף הפעולה בין המועצה לבין פיקוד העורף, לאור ההקלות הצפויות ופתיחה חלקית של מוסדות החינוך בשבוע הבא. ראש המועצה ציין, כי בפתיחת הגנים הקפידה המועצה על בדיקה כוללת של הגננות לפני פתיחת הגנים, מה שהביא לקטיעה של שרשרת ההדבקה, לאחר שגננת בגן ובו 34 ילדים, נמצאה חיובית לקורונה והבדיקה המוקדמת מנעה הדבקה של הילדים וקטעה את ההדבקה בקהילה.

צילום: דוברות מועצת רכסים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן