ניצחון להורים: ר"ע פ"ת הורה לסגור את ביה"ס החרדי – מ' החינוך הפך את ההחלטה

בעקבות מורה שהתגלתה כחולת קורונה, הורה רה"ע גרינברג לסגור את כל הקפסולות בבית הספר 'בית יעקב - גני הדר'. הורי התלמידות זעמו על ההחלטה שאינה תואמת את הנחיית המשל"ט ומשרד החינוך הורה על פתיחת ביה"ס. אב ל'חדשות JDN': "אם לא נפגין עכשיו הוא ירקוד עלינו לפי מה שבא לו"

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג הודיע אמש (רביעי) כי החליט לסגור את כל הקפסולות בבית הספר 'בית יעקב – גני הדר', זאת בעקבות מורה שמלמדת בכמה קפסולות בכיתות שונות במקביל שהתגלתה כחולת קורונה. הורי התלמידות זעמו על ההחלטה שאינה תואמת את הנחיית משל"ט משרד החינוך ומשרד הבריאות לפיהם ניתן לסגור רק את הקפסולות בהן שהתה החולה.

אחד ההורים סיפר ל'חדשות JDN' כי הגיע הבוקר עם בתו לבית הספר והופתע לגלות כי המקום נעול ומוקף מאבטחים. ההורים שהבינו כי המקום נסגר על דעת העירייה ובניגוד להנחיות החלו להתארגן להפגנה במקום. אחד מהם אמר ש"כעת זה כבר מלחמה של ההורים, שכל ההורים יבואו עם הילדות להפגין". חלק מההורים רף טענו כי לא הייתה כלל הודעה להורים שבית הספר נסגר.

"מה תעשה ילדה בכיתה א' שהוריה יצאו לעבודה או לכולל והבית נעול?", תהה אחד מהם והוסיף: "יש הוראה חד משמעית של משרד החינוך לפתוח. הקפסולות נשמרו ונועדו בשביל לא לסגור את כל ביה"ס". ההורה תקף את ראש העיר וטען כי "אם לא נפגין עכשיו הוא ירקוד עלינו לפי מה שבא לו". כאמור, משרד החינוך הורה על פתיחת ביה"ס משום שראש העיר פעל בניגוד להנחיה מפורשת.

אמש פרסמה עיריית פתח תקווה הודעה לפיה "בשל החשש מהתפרצות של נגיף הקורונה בבית הספר 'בית יעקב' בשכונת 'גני הדר', ומתוך חשש ממשי מפני קריסת מתווה הקפסולה בבית ספר זה, התקבלה ההחלטה בשיתוף כלל הגורמים המקצועיים לסגור את שערי בית הספר עד לביצוע בדיקות קורונה של כל תלמידות וצוות המוסד, וזאת מחשש לשלומן של התלמידות, המורות ומשפחותיהן, ומתוך רצון לקטוע את שרשראות ההדבקה במהירות וביעילות".

גם בהודעת העירייה צויינה הנחיית משרד החינוך: "על פי תקנות משרד הבריאות, כל הקפסולות הבאות חייבות בבידוד: קפסולה א' של התלמידה, עד ה-29/11. קפסולות א׳ וקפסולה ב׳ מכיתה ב-3 וקפסולה ב׳ מכיתה ד-2 ייכנסו לבידוד עד ה 30/11". אולם הוסיפו כי "מרשימת הבידוד הארוכה ומניסיון העבר העגום במקרים אלו, עלה חשש ממשי להתפשטות הנגיף בקרב התלמידות וצוות בית הספר למרות הקפסולות הקיימות. בשל כך, ומתוך רצון לקטוע במהירות את שרשרת ההדבקה, התקבלה ההחלטה ע"י כלל גורמי המקצוע לסגור את בית הספר עד לביצוע בדיקות קורונה לכלל התלמידות וצוות בית הספר".

בהמשך הודיעה העיריה כי לבקשת ראש העיר פ"ת, אישרה ד"ר אפרת אפללו ממשרד הבריאות ביצוע בדיקות קורונה בבית הספר בית יעקב בגני הדר החל ממחר. הדיגום יבוצע ע"י פקע"ר.

2 תגובות

והיכן החינוך העצמאי? הוא "ישן"…

ראש העיר הזה עושה מה שבא לו נגד הציבור החרדי דתי.
לא פחות מקובי מטבריה.
גם הפארק הגדול ליד בית חולים בלינסון סגר כל השבוע חוץ מיום שבת.
אני כתושב התקשרתי להתלונן על זה אבל הדג מסריח מהראש

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן