החרדים נוהרים לפריפריה: צמיחה מחודשת בעמנואל מביאה לתנופת בניה חסרת תקדים

'מקומי JDN' ממשיך בסדרת הכתבות על התפתחות הקהילות החרדיות בערי הפריפריה • מהנתונים המרשימים ניתן ללמוד כי רבים מחליטים לקבוע את מושבם בערים אלו • השבוע: היישוב עמנואל שלאחר שנות קיפאון חוזר להוביל במפת ההתיישבות החרדית • פרק 11

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם

'מקומי JDN' ממשיך במעקב אחר הקהילות החרדיות המתפתחות בערי הפריפריה. בסדרת כתבות המתפרסמות בחודשים האחרונים אנו מנסים לעקוב אחר מגמת המעבר של אלפי משפחות חרדיות לערי הפריפריה. בשבוע שעבר סיקרנו את הניצחון החרדי ביישוב העיר חריש, השבוע אנו חוזרים לאזור מרכז הארץ אל העיר עמנואל אשר עתידה לאכלס אלפי משפחות חרדיות בשנים הקרובות.

הקרבה למרכז (40 דקות נסיעה לבני ברק, 70 דקות לירושלים ו-30 דקות נסיעה לפ"ת ולאלעד) ותנופת הבניה בשנים האחרונות ממקמת את עמנואל כמקום אטרקטיבי לפתרון מצוקת הדיור החרדית ומציעה דירות במחירים סבירים עבור זוגות צעירים המעוניינים להישאר קרוב להורים ולמשפחה במרכז הארץ. דירות רבות הנבנות בעיר הינם עם אופציה להרחבה, כך שבבוא העת ניתן להתאימן לגודל המשפחה.

התפתחות העיר מתבטאת בצמיחה אדירה בתחום הבניה ובכמות המשפחות שבחרו להתיישב בעיר. בשבע השנים האחרונות הוכפל מספר הדירות בעיר, זאת לצד מאות דירות שכבר נמכרו ונמצאות בשלבי בניה שונים. גורמים העוסקים בתחום שיווק הדירות בעיר אומרים לנו שבעקבות המכירה המהירה בפרויקטים האחרונים ששווקו בעיר, בשבועות הקרובים צפויים לצאת לשיווק כ-700 יח"ד נוספות הנמצאות בתהליכי בניה מתקדמים.


כנס של קבוצת רוכשים בעמנואל לפני כחצי שנה

מאות המשפחות המצטרפות מידי שנה ליישוב החרדי הובילו לתנופת בניה בעיר של מוסדות ומבני קהילה רבים. בין הקהילות המרכזיות שקבעו את מושבם בעיר ניתן למנות את קהילות חניכי הישיבות הספרדים וכן את קהילות חסידי סלונים, באיאן, ויזניץ, אלכסנדר, חב"ד, ברסלב וכלל חסידי. קהילות אלו מחזיקות בעיר את כל המוסדות הנצרכים למשפחה חרדית כמו – כוללים, ישיבות, סמינרים, ת"תים, בתי ספר, גנים ומעונות.


כנס היסוד לפתיחת התלמוד תורה החדש הכלל חסידי באידיש "אהבת השם" בעמנואל

יתרון משמעותי בעמנואל זהו קרבת העיר לאזורי תעשייה ומסחר מהגדולים בארץ כמו אזורי התעשייה ברקן, אריאל ופארק אפק. בנוסף פארק התעשייה עמנואל נמצא כעת במגמת התרחבות (340 דונם נוספים) ובמקום נבנים מפעלים שיספקו מגון רב של תעסוקות לתושבי המקום. בעיר אף פועלת ועדת התעסוקה של עמנואל אשר פועלת לספק פתרונות פרנסה למתיישבים החדשים.

התחבורה הציבורית בעמנואל נחשבת למפותחת ומהעיר פועלת תחבורה ישירה למרכזי הציבור החרדי ברחבי הארץ – ירושלים, בני ברק, ביתר עילית, גבעת זאב, בית שמש ואלעד. כמו כן מהעיר ישנה תחבורה סדירה לערים מרכזיות באזור כמו אריאל, כפר סבא, פתח תקווה, קרני שומרון וקדומים. למעשה מהעיר יוצאות למעלה מ-90 נסיעות מדי יום למוקדים שונים בארץ. בנוסף, משרד התחבורה מתכנן הקמת רכבת קלה ממרכז הארץ ועד אריאל. מה שיקצר באופן משמעותי את הדרך לעמנואל.

גם דרכי הגישה ממרכז הארץ לעמנואל נוחים במיוחד. כביש 5 (כביש מהיר) מצומת מורשה (כביש גהה) ועד לאריאל. הכביש מתחבר לעמנואל באמצעות כביש 5066. דרך נוספת להגעה לעיר היא דרך כביש 55 מכפר סבא ועד לצומת הכניסה לעמנואל. כביש זה עובר בימים אלו שדרוג משמעותי ומתוכנן להפוך לכביש דו מסלולי מהיר מצומת עמנואל ועד לכביש 6.

בעיר מציינים את פוטנציאל הצמיחה של המקום ככזה המהווה פתרון דיור בטווח המידי בשל העובדה שרוב השטחים לבניה – כ-20,000 יחידות דיור ב-10 השנים הקרובות, נמצאים בשלבי אישור סופיים לבניה. לדברי העוסקים בתחום – נתונים אלו מעודדים במיוחד עבור הציבור החרדי. בשל אטרקטיבית האזור חברות רבות מקימות פרויקטים בעיר כמו – רמת עמנואל, הדר עמנואל, נופי עמנואל, מדורגי עמנואל ושכונת מבט של חברת הרי זהב, וכן פרויקטים של חברת ש.א.ג ולול. בתקופה זו החלו לפעול בעיר שלוש חברות נוספות הבונות עוד מאות יחידות דיור.


מעמד פדיון פטר חמור בעיר בראשות כ"ק האדמו"ר ממישקולץ שליט"א


כ"ק האדמו"ר מלעלוב שליט"א בסיור וקביעת מזוזות בעמנואל


כ"ק האדמו"ר מתולדות יהודה שליט"א בביקר בעמנואל


כנס של קבוצת רוכשים בעמנואל לפני כחצי שנה


פרויקט רמת עמנואל


חניכת כביש הגישה החדש לעמנואל


ח"כ אורי מקלב בביקור בעיר

4 תגובות

מה המחירים שם?

הכי זול מכל הארץ

תבוא לעמנואל ואז תדבר
לא תוכל לדבר מרוב סטנדט גבוה במחיר כל כך זול ומרכז הארץ אין דברים כאלה בכל הארץ גם בויאן בדקו בכל הארץ וגילו את מה שגילו במילה אחת המקום
מרכז
הכי זול
עתודות בניה כמה שרוצים

יתרונות: מקום מאוחד ומיוחד אנשים טובים גומלי חסדים
חסרונות: הגישה ליישוב, מקומות עבודה, הגן בתמונה עם ליקויי בטיחות רבים ישן ומוזנח, מקום מושלם ששנים רבות נרדם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן