מקלב בסיור ברכסים: "המקום מתפתח לבלי הכר, מחוייבים לשדרג את התשתיות והתחבורה"

סגן השר הגיע יחד עם צוות לשכתו ואנשי משרדו לפגישת עבודה במועצה המקומית ברכסים, אל הפגישה התלוו ראש המועצה דן כהן, סגן ראש המועצה והמ"מ יצחק רייך, וחברים נוספים. במהלך הישיבה אמר מקלב: "פיתוח התחבורה במקום תעודד את הציבור לבוא למקום"

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

סגן שר התחבורה והרשות החרדית הרב אורי מקלב הגיעה הבוקר (חמישי) יחד עם צוות לשכתו ואנשי משרדו לפגישת עבודה במועצה המקומית ברכסים, אל הפגישה התלוו ראש המועצה הרב דן כהן, סגן ראש המועצה והמ"מ הרב יצחק רייך, חבר המועצה הרב שלמה הומינר מהנדס העיר, הגזבר ושדרת הנהלת המועצה המקומית. כבר בפתח הישיבה המורחבת אמר מקלב כי היישוב מתפתח משנה לשנה ואנחנו חייבים להדביק את הקצב בכל התחומים, בתשתיות, בקווי השירות ובתכנון נכון של התחבורה במקום. מהנדס העיר הציג את הבעיות הממוקדות בעיר בימים אלו מול משרד התחבורה.

ראש המועצה הרב דן כהן סגנו וממלא מקומו הרב יצחק רייך הציגו בפני סגן שר התחבורה את הצורך בבבניית מערך רימזור חדש לעיר, תכנון חדש של קווי התחבורה הציבורית ליישוב והעמדת תחנות היסעים חדשות לרווחת הציבור, "כיום ישנו איכלוס נרחב, מאות משפחות שמגעים הנה מדי שנה וחייבים לתת להם את השירות", הרב אמר יצחק רייך סגן ראש המועצה. הרב מקלב הודיע כי לבקשתו הוספו עשרות תגבורי קווי השירות הקיימים בסופי השבוע בעת הזו.

הרב הומינר הדגיש כי בימי בין הזמנים רכסים הינה מקום תיירות גדול, "המוני נוסעים מגעים למקום בתחבורה הציבורית, אנחנו רואים את זה מתגבר משנה לשנה ועל משרד התחבורה להיערך לכך מבעוד מועד" חבר המועצה פנחס ברויאר מחזיק תיק תחבורה הציג בישיבה את מצב התחבורה בעיר ופריסת רשת קווי התחבורה הציבורית, לאחר מכך סקר את מסקנות ועדת התחבורה ומשאל התושבים ביישוב מהם עולה כי תושבי גבעה ג' ברכסים נמצאים במצוקה קשה כאשר המרחק לתחנ האוטובוס הקרובה עולה על קילומטר, בנוסף קיים מחסור חמור בתחבורה בשעות הערב המקשה על חיי היום יום במקום.

מקלב בירך על שיתוף הפעולה הפורה הקיים והנחה את צוותו להציב תחנות אוטובוסים ביישוב בשני שלבים, כאשר בשלב הראשוני בכדי לתת מענה מידי יוצבו תחנות שאינן מקורות ומיד יכנסו לביצוע מקביל של תחנות מקורות. במקביל הודיע סגן השר הרב אורי מקלב כי משרדו יחל באופן מידי לתכנן מסופי תחבורה חדישים ומרכזים לרכסים אשר ירכזו את כל קווי שירות אל העיר וממנה במטרה לצמצם את עומסי התנועה בתוך היישוב, לבקשת סגן ראש המועצה והמ"מ הרב רייך הורה הרב מקלב לתכנן מחדש במקביל לכניסת מסופי התחבורה רשת קווי תחבורה ציבורית חדשה שתוכל להתאים למסופי התחבורה יחד עם תגבור קווי קיימים וקווי הזנה למסופים.

לאחר מכן הציגו אנשי לשכת מקלב את פעילות הרשות לפיתוח כלכלי חברתי שהקים סגן השר הרב אורי מקלב והיכולות לסייע לציבור בצמצום הפערים הגדולים שיש בחברה, סגן ראש המועצה הרב רייך הדגיש את הצורך להביא לתכנון יישוב חרדי חדש, לא עוד בניית בתים לציבור אלא תכנון מקיף של יישוב חרדי, "זה מה שרכסים צריכה וזה מה שהציבור בארץ צריך".

סגן השר הנחה את ראש הרשות לפיתוח כלכלי חברתי חרדי מר רועי אסף לקיים מחקר מעמיק יחד עם למ"ס ולבחון את שיטות הפעולה הנצרכות לפיתוח רכסים, בתחבורה, בחינוך, ברווחה, בדיור ובשיפור איכות החיים. הוא סיכם את הישיבה באומרו: "ברכסים צריך הרבה יותר מאשר רק תגבורים לטיפול נקודתי, חייבים להביא תכנון תחבורתי חדש ליישוב, אנחנו נכנס לעבודה החל ממחלף רכסים ועד למסופי התחבורה והוספת קווי שירות בעז"ה". בביקור הודיע סגן השר כי משרדו יחל בתכנון מסופי תחבורה ברכסים, רשת קווי תחבורה ציבורית חדשים ותחנות היסעים נוספות, "פיתוח התחבורה במקום תעודד את הציבור לבוא למקום"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן