פתח תקווה. צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יוזמה בפתח תקוה: כיכר תיקרא על שמו של יונתן פולארד

לאחר הודעת ועדת השחרורים כי הוסרו כל ההגבלות שהוטלו על יונתן פולארד והוא יוכל לעלות לישראל. אומר ראה"ע פ"ת גרינברג: "עלייתו המסתמנת של יונתן ארצה היא בשורה מרגשת מאוד וברצוני להודות לממשל האמריקאי על המחווה. העיר פתח תקוה תיתן ביטוי מכובד לנושא חשוב זה"

בהמשך להחלטת ועדת השחרורים האמריקאית להסרת המגבלות על המרגל היהודי יונתן פולארד, החליט ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, להוקיר את מעמד עלייתו המסתמנת של פולארד לישראל, באחת הכיכרות בכניסה לעיר. הנצחת המאורע צפויה לעלות בקרוב לועדת
שמות והנצחה ותאושר באופן סופי במועצת העיר.

יונתן ג'יי פולארד, יהודי, אזרח ארצות הברית, שעבד באגף המודיעין של הצי האמריקני בוושינגטון ובאותו הזמן ריגל למען ישראל. נעצר על ידי ה־FBI בנובמבר 1985, וב-1987 הורשע ונידון למאסר עולם. במשך שנים התקיימה מערכה ציבורית בישראל ובארצות הברית שקראה לחנינתו. פולארד שוחרר בשנת 2015 ובנובמבר 2020 הוסרו ההגבלות שהוטלו עליו וניתנה לו הזכות לעלות לארץ ישראל.

ראש העיר רמי גרינברג: "בהמשך לדיווחים המשמחים מארה"ב, אני מברך על החלטת משרד המשפטים האמריקאי להסיר את המגבלות על יונתן פולארד. אחרי למעלה משלושים שנה יזכו יונתן ורעיתו אסתר לעלות למולדתם האהובה, ישראל. כישראלי, יהודי וציוני, עלייתו המסתמנת של יונתן ארצה היא בשורה מרגשת מאוד וברצוני להודות לממשל האמריקאי על המחווה. העיר פתח תקוה תיתן ביטוי מכובד לנושא חשוב זה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו