כפי שנחשף ב'JDN': משבר הצהרונים הגיע לפתרון – יחלו לפעול עד סופ"ש

משרד האוצר, משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי סיכמו על מתווה שיאפשר חזרה מלאה לשגרה בפעילות צהרוני ניצנים בגני הילדים, ויקל על הרשויות המקומיות ובעלויות הגנים בשנת הלימודים הנוכחית תחת מגפת הקורונה • פרסום ראשון

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

משבר הצהרונים שריתק הורים של כ-35 אלף ילדים חרדים לבתיהם ועלול היה להביא לפיטורים של אלפי סייעות חרדיות הגיע לפתרון. כפי שנחשף לראשונה ב'חדשות JDN', בימים האחרונים חלה התקדמות בדיונים בין נציגי משרדי האוצר והחינוך לבין הרשויות המקומיות והזכיינים של הצהרונים. המתווה הגיע הודות לפעילותם המשותפת של שר האוצר, ישראל כ״ץ, יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני וחבר הועדה ח"כ ינון אזולאי, כשבסופו, כל הצהרונים יחזרו לשגרה מלאה עד סוף השבוע.

משרד האוצר, משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי סיכמו על מתווה שיאפשר חזרה מלאה לשגרה בפעילות צהרוני ניצנים בגני הילדים, ויקל על הרשויות המקומיות ובעלויות הגנים בשנת הלימודים הנוכחית תחת מגפת הקורונה.

על פי המתווה, יעמיד משרד האוצר גישור תקציבי עד לסוף שנת 2020, שיקל על מימון שכר הסייעות בצהרוני ניצנים. בנוסף סיכמו משרדי האוצר והחינוך על שורה של צעדים המעניקים לרשויות המקומיות ולבעלויות גמישות מקסימלית, שתאפשר הפעלה מיטבית של הצהרונים בשנת הלימודים הקרובה.

הצעדים כוללים גמישות ברכיבים המתוקצבים במסגרת הקול הקורא להפעלת הצהרונים ואפשרות להסטה ביניהם, הקלות בהנחיות הסטת כח אדם בין גנים, תקצוב נורמטיבי שיאפשר וודאות תקציבית ופשטות בירוקרטית ועיבוי מעני ההעשרה בגני הילדים המוכרים שאינם רשמיים. המתווה לשנת הלימודים תשפ"א התקבל על ידי כלל הרשויות, ויבטיח את חזרתם המהירה של התלמידים למסגרות הצהרונים.

שר האוצר, ישראל כ״ץ: "קיימת חשיבות רבה בסיוע להורים לילדים בצהרונים, כדי לאפשר להם לצאת לעבודה, כחלק מתהליך החזרת המשק הישראלי לצמיחה ותעסוקה. אמשיך לפרוש רשת בטחון כלכלית לכל מגזרי האוכלוסיה ככל שידרש״.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני: "פעילותם התקינה של הצהרונים היא העוגן המרכזי המאפשר את היציאה לעבודה, קיימנו דיונים רבים וניהלנו מו"מ ארוך, לא הרפיתי לרגע מהעניין ואני שמח על הפיתרון שהושג".

עו"ד ידידיה לאו יו"ר האגודה למען הילד החרדי שהוקמה בעקבות המשבר: "זוהי בשורה גדולה לעשרות אלפי משפחות בישראל. בשמם של 35,000 הורים אנו מודים ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ולשר האוצר ישראל כץ שהוכיחו היום שאם נחישות ועקשנות ההיגיון הבריא והשכל הישר מנצח. אנו קוראים לכל הצדדים לא לבזבז זמן יקר וקריטי ולהפעיל את הצהרונים כבר מחר בבוקר".

כזכור, משבר הצהרונים שעלול להביא לפיטורים של אלפי סייעות חרדיות ובינתיים גורם להורים של כ-35,000 אלף ילדים להישאר בחל"ת ולא לשוב לעבודה. נוצר לאחר שפקידי משרד האוצר החליטו שלא להעביר את התשלום עבור העסקת הסייעות בצהרונים ובעקבות כך גני הילדים נפתחו ללא מסגרות אלו שאמורות לספק מסגרת כדי שההורים לא הצטרכו לצאת מוקדם מהעבודה כדי לאסוף את ילדיהם.

לפני כשבועיים הבטיחו שר האוצר ישראל כץ ושר החינוך יואב גלנט ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ולח"כ ינון אזולאי כי השנה תוגדר כשנת מעבר בה ייבדקו הטענות על כפל שכר ולבינתים התקציב לצהרונים יעבור. אלא שלטענת גורמים המעורים בסוגיה, מישהו באוצר החליט לעכב את העברת הכספים ובשטח דבר לא השתנה כשסבל ההורים והסייעות נמשך.

תוכנית צהרוני "ניצנים" פועלת במוסדות החינוך בערים מוחלשות עבור ילדים בגילאי 6-3 בגני הילדים ומתוקצבת על ידי משרד החינוך. הצהרונים פועלים במסגרות הלימודיות בכל יום עד השעה 16:00 לאורך כל שנת הלימודים ומספקים ארוחה חמה לילדים.

3 תגובות

ישר כוח גדול!!!
חיכינו מאוד!!

וכעת לטפל במשרד התמ"ת שמטפל בפניות למימון למעונות יום בפיגור של חודשיים!
ובינתיים גובים שכר לימוד מלא!!
הזוי לגמרי

מה עם הצהרונים לילדי החיידרים בבני ברק?

תודה לכם! סוף סוף מישהו מטפל בזה.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו