הדמיה: החברה לפיתוח פ"ת.

פרוייקט התחנה המרכזית החדשה בפ"ת יוצא לדרך

ההסכם שאושר על ידי מועצת העיר כולל הקמת מתחם תחבורתי מתקדם וחדשני בן 10 קומות, שיכלול כ- 70,000 מ"ר בנוי, מתוכם כ- 17,000 מ"ר טרמינל אוטובוסים, כ- 15,000 מ"ר שטחי מסחר, כ- 14,000 מ"ר שטחי משרדים וחניונים תת קרקעיים עם כ-700 מקומות חנייה
 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

בסוף השבוע נערך טקס חתימה להקמה ותקצוב התחנה המרכזית החדשה במעמד שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב וראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג. הטקס שהתקיים בהשתתפות יו"ר דן, עופר זילברגר, מנכ"ל דן אופיר קרני, מנכ"ל אפיקים עודד כהן, גורמי המקצוע במשרד התחבורה, בעיריית פ"ת והחברה לפיתוח פ"ת, מהווה את ירית הפתיחה לתחילת העבודות שיחלו בהמשך השנה הקרובה.

כזכור, לאחרונה אישרה מועצת העיר את הסכם ההתקשרות בין מדינת ישראל, עיריית פתח תקווה והחברה לפיתוח פתח תקווה להקמה וניהול של מרכז תחבורתי חדש (תחנה מרכזית חדשה) על שטח התחנה המרכזית הישנה.

ההסכם שאושר על ידי מועצת העיר כולל הקמת מתחם תחבורתי מתקדם וחדשני, מהמובילים בארץ, בן 10 קומות, שיכלול כ- 70,000 מ"ר בנוי, מתוכם כ- 17,000 מ"ר טרמינל אוטובוסים, כ- 15,000 מ"ר שטחי מסחר, כ- 14,000 מ"ר שטחי משרדים להשכרה ומתוכם 6,000 מ"ר לשימוש אגפי עיריית פ"ת וחניונים תת קרקעיים עם כ-700 מקומות חנייה.

כמו כן, מסביב לתחנה תוקם רחבה וככר גדולה ומטופחת לרווחת המשתמשים בתחבורה הציבורית והמבקרים במתחם החדש. הקמת הפרויקט כולו נאמד בכ- 450 מלש"ח ומשרד התחבורה הקצה תקציב של כ- 137 מלש"ח לטובת הקמתו.

במקביל להסכם הקמת המתחם התחבורתי, סוכם בין משרד התחבורה לעיריית פ"ת על הקמת חניון לילה לאוטובוסים, שיכלול עמדות הטענה חשמליות, בסמוך לבית העלמין ירקון, אותו תבצע החברה לפיתוח פ"ת עבור משרד התחבורה בתקציב של כ- 45 מלש"ח והקמתו תערך כשנה. סוכם כי עם סיום תכנונו והקמתו תעבור חברת דן לחניון הלילה ומיד יחלו העבודות על הקמת המתחם התחבורתי, כל זאת, במטרה למנוע פגיעה במשתמשי התחבורה הציבורית ובתפעול של מפעילי התחבורה הציבורית.

שרת התחבורה, מירי רגב "פתח תקוה, אם המושבות היא עיר בהתפתחות מואצת עם צרכים רבים בתחום התחבורה. שמחתי יחד עם ראש העיר הנמרץ, ידידי רמי גרינברג לחתום על הסכם תקצוב והנחת אבן הפינה לתחנה המרכזית החדשה, שיהווה מרכז תחבורה מתקדם, טכנולוגי ונגיש, שיאפשר חיבור וקישוריות בין רכבת קלות, אוטובוסים חשמליים ומוניות שירות שאליהם ניתן יהיה להגיע באמצעות שבילי אופניים ולאפשר בכך לתושבים לוותר על הרכב הפרטי. נמשיך לעבוד יחד בשיתוף פעולה על מנת לתת מענה לצרכים התחבורתיים של תושבי העיר״.

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת המהפכה התחבורתית שאנחנו מקדמים בכל העיר, עם כניסתי לתפקיד פעלתי בכל האמצעים העומדים לרשותי כדי להוציא אל הפועל את הקמת התחנה המרכזית החדשה אחרי שנים שהייתה תקועה. יחד עם משרד התחבורה פעלנו למציאת פתרונות אשר יאפשרו להוציא את חברות האוטובוסים מהתחנה הקיימת מבלי שתפגע פעילות התחב"צ בעיר ובכך להמשיך את התיכנון על התחנה המרכזית החדשה שהיה תקוע. אני מודה לחברה לפיתוח פתח תקוה ולמשרד התחבורה בראשות השרה מירי רגב על הסיוע וההירתמות לטובת קידום הפרוייקט החשוב לעיר ולתושבים."

כתבות קשורות

צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר
תאונה קשה בבני ברק: בת 5 פונתה לבית החולים עם חבלה רב מערכתית
שריפת ענק בגבעת שאול; מפנים אנשים ממבנים באזור התעשייה • צפו
העיר אלעד לובשת חג לקראת השבת ההיסטורית בראשות האדמו"ר מויז'ניץ
ירושלים: לקראת החגים יותקנו עמדות דפיברילטורים בבית הכנסת
רב העיר פ"ת: "לאחר בדיקה, הבשר הטרף מהמפעל בנהריה לא הגיע לעירנו"
מודיעין עילית: נער נפצע קשות לאחר שהחליק מקורקינט חשמלי
ירושלים: נהג רכב נפצע קשה בתאונה עם הרכבת הקלה
בצל טענות התושבים: המפעילה החדשה בבית שמש נפגשה עם נציגי העירייה
העירייה הרסה מבנה בו שהה אדם - משפחתו: מצבו קשה • זהו שמו לתפילה
שמחת התורה בנס ציונה
ראש העיר בני ברק חשף את מצבו הרפואי והרגיע: "אני חש ב"ה בטוב"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן