עיריית ערד בפוסט אנטישמי: "140 חולים משתייכים לקהילת גור"

למרות שהקפידו על ההנחיות, עיריית ערד מאשימה את חסידי גור בתחלואה בעיר. בעמוד הפייסבוק של העירייה נכתב הצהריים "היום אנו סופרים כ-180 מאומתי קורונה. כ-140 מתוכם משתייכים לקהילת גור". הפוסט של העירייה גרר תגובות נזעמות מצד תושבי העיר החרדיים
 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

עיריית ערד עדכנה את תמונת מצב התחלואה בעיר ובחרה לתייג את החולים בעיר לפי קהילות. בפוסט אנטישמי שפרסמה העירייה פורט כמה מתוך החולים משתייכים לקהילת חסידי גור בעיר.

בפוסט שהועלה בעמוד הפייסבוק הרשמי של העירייה נכתב: "היום אנו סופרים כ-180 מאומתי קורונה. כ-140 מתוכם משתייכים לקהילת גור. לצערנו הרב, הלקח שלמדנו בראש השנה עם עליה דרמטית במספר הנדבקים נשכח במהרה, ואנו מקבלים את נזקי חג החנוכה".

לאחר שנתנו לקוראים להבין מי העלה את התחלואה בעיר, מספרים בעירייה לתושבים המוסתים על ההגבלות וההחמרות שיוטלו על העיר בשל הגדרתה כאדומה, "ערד מוגדרת כיום כעיר אדומה לאור נתוני התחלואה הללו. מוסדות החינוך וההגבלות הממשלתיות חלות עלינו בהתאם לכך. קרי, תלמידי ה'-יב' לומדים מרחוק ולא מגיעים לבתי הספר. בעירייה אין קבלת קהל".

חשוב לציין כי תושבי ערד המשתייכים לחסידות גור ידועים בשל הקפדתם היתרה על כללי משרד הבריאות בכל הקשור לנגיף הקורונה. זכורה במיוחד ההפגנה שקיימה הקהילה נגד ההסתה בעיר שהיוותה דוגמה להפגנה לפי כללי הקורונה. למחרת ההפגנה הצהיר השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה: "ראיתי הפגנה של חסידי גור בערד. לא יודע אם ראיתם את התמונה הזו, הייתה הפגנה של אלפיים חמש מאות, שלושת אלפים איש, עומדים במרחק מופתי אחד מהשני, עם מסיכות, אם ההפגנות היו נראות ככה לא הייתה לאף אחד טענה. אני קורא לכולם, מי שרוצה להפגין מאה אחוז, תלמדו מחסידי גור בערד".

גורמים בקהילה החרדית בעיר אומרים ל'חדשות JDN': "עיריית ערד מוצאת לנכון להפנות אצבע מאשימה כלפי קהילה שנודעה כאחת המקפידות והמחמירות בשמירה מפני הידבקות בקורונה".

גורם נוסף מזכיר כי "את תוצאות ההסתה ראינו לאחרונה כאשר הותקפו חרדים ברחובות העיר ואף הוצתו עסקים בבעלות חרדית, מה שהביא לקיומה של עצרת אלפים שזכתה להדים רבים בעולם כולו".

"במקום שהעירייה תבדוק היכן ניתן לסייע ולתמוך בתושביה היא מעדיפה להחרים ולנדות את הקהילה החרדית מכל משאב ציבורי ואז להסית ברשעות ולשסות באכזריות את תושבי העיר בשכניהם החרדים" הם אומרים.

כתבות קשורות

מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
מביך: רוב אזרחי ישראל חושבים שבנט לא מנהל טוב את משבר הקורונה
בנט מודיע על תחילת מבצע החיסון השלישי; הנשיא הרצוג יהיה הראשון • צפו
נתניהו מקדים את בנט בקריאה לחיסון שלישי: "החיסון השני - פג תוקפו" • צפו
חולה קורונה בן 38 נפטר בסורוקה: "לא סבל ממחלות רקע"
ירושלים: נהג רכב נפצע קשה בתאונה עם הרכבת הקלה
פרופ' רן בליצר מתריע: "גם המחוסנים מאוכלוסיות הסיכון חייבים להתנהג בזהירות מונעת"
מספר החולים בקורונה ממשיך לטפס; דו"ח אמ"ן מזהיר: "מקדם ההדבקה גבוה"
ישראל הולכת לחיסון שלישי? ועדת החיסונים תתכנס ותצביע בעד המהלך
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן