עיריית ערד בפוסט אנטישמי: "140 חולים משתייכים לקהילת גור"

למרות שהקפידו על ההנחיות, עיריית ערד מאשימה את חסידי גור בתחלואה בעיר. בעמוד הפייסבוק של העירייה נכתב הצהריים "היום אנו סופרים כ-180 מאומתי קורונה. כ-140 מתוכם משתייכים לקהילת גור". הפוסט של העירייה גרר תגובות נזעמות מצד תושבי העיר החרדיים

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

עיריית ערד עדכנה את תמונת מצב התחלואה בעיר ובחרה לתייג את החולים בעיר לפי קהילות. בפוסט אנטישמי שפרסמה העירייה פורט כמה מתוך החולים משתייכים לקהילת חסידי גור בעיר.

בפוסט שהועלה בעמוד הפייסבוק הרשמי של העירייה נכתב: "היום אנו סופרים כ-180 מאומתי קורונה. כ-140 מתוכם משתייכים לקהילת גור. לצערנו הרב, הלקח שלמדנו בראש השנה עם עליה דרמטית במספר הנדבקים נשכח במהרה, ואנו מקבלים את נזקי חג החנוכה".

לאחר שנתנו לקוראים להבין מי העלה את התחלואה בעיר, מספרים בעירייה לתושבים המוסתים על ההגבלות וההחמרות שיוטלו על העיר בשל הגדרתה כאדומה, "ערד מוגדרת כיום כעיר אדומה לאור נתוני התחלואה הללו. מוסדות החינוך וההגבלות הממשלתיות חלות עלינו בהתאם לכך. קרי, תלמידי ה'-יב' לומדים מרחוק ולא מגיעים לבתי הספר. בעירייה אין קבלת קהל".

חשוב לציין כי תושבי ערד המשתייכים לחסידות גור ידועים בשל הקפדתם היתרה על כללי משרד הבריאות בכל הקשור לנגיף הקורונה. זכורה במיוחד ההפגנה שקיימה הקהילה נגד ההסתה בעיר שהיוותה דוגמה להפגנה לפי כללי הקורונה. למחרת ההפגנה הצהיר השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה: "ראיתי הפגנה של חסידי גור בערד. לא יודע אם ראיתם את התמונה הזו, הייתה הפגנה של אלפיים חמש מאות, שלושת אלפים איש, עומדים במרחק מופתי אחד מהשני, עם מסיכות, אם ההפגנות היו נראות ככה לא הייתה לאף אחד טענה. אני קורא לכולם, מי שרוצה להפגין מאה אחוז, תלמדו מחסידי גור בערד".

גורמים בקהילה החרדית בעיר אומרים ל'חדשות JDN': "עיריית ערד מוצאת לנכון להפנות אצבע מאשימה כלפי קהילה שנודעה כאחת המקפידות והמחמירות בשמירה מפני הידבקות בקורונה".

גורם נוסף מזכיר כי "את תוצאות ההסתה ראינו לאחרונה כאשר הותקפו חרדים ברחובות העיר ואף הוצתו עסקים בבעלות חרדית, מה שהביא לקיומה של עצרת אלפים שזכתה להדים רבים בעולם כולו".

"במקום שהעירייה תבדוק היכן ניתן לסייע ולתמוך בתושביה היא מעדיפה להחרים ולנדות את הקהילה החרדית מכל משאב ציבורי ואז להסית ברשעות ולשסות באכזריות את תושבי העיר בשכניהם החרדים" הם אומרים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן