כך נאלצים תושבי רמת בי"ש ד' להגיע לתחנת האוטובוס היחידה בשכונה

מפגע החמור נוצר כאשר החלו בעירייה בעבודות פיתוח של המדרכות המובילות לרמה ד' ללא מתן מענה לגישה בטוחה לשכונה. מדובר בדרך היחידה להגיע לשכונה בתחבורה ציבורית, התושבים נאלצים ללכת כ-8 דקות לתחנה הממוקמת בשלהי רמה ג'

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

תושבי רמה ד' בבית שמש זועקים על המחדל המסוכן שנוצר עם תחילת עבודות הפיתוח בדרך היחידה המובילה לשכונה. לטענתם, העירייה מגיבה בחוסר ענייניות, ובוחרת שלא לטפל במפגע המסוכן.

המפגע החמור נוצר כאשר החלו בעירייה בעבודות פיתוח של המדרכות המובילות לרמה ד', המדרכה כולה פורקה ונחרשה, מבלי אפשרות לצעוד בה. כך, להולכי הרגל לא נותרה ברירה אלא לרדת לכביש וללכת בין משאיות שועטות למנופים מסורבלים מהתחנה עד הכניסה לשכונה.

הסכנה חמורה בהרבה, כאשר מדובר באימהות עם עגלות וילדים, שלא די בעצם המרחק הרב מהתחנה לביתן, נאלצות עתה לפלס את דרכן בין הטרקטורים העובדים על המדרכה. או גרוע מכך, לרדת לכביש הסואן עם הזאטוטים ולייחל לעבור את הדרך המסוכנת בשלום.

המפגע הופך לחמור יותר כאשר מדובר בדרך היחידה להגיע לתוך השכונה בתחבורה ציבורית, התושבים נאלצים ללכת כ-8 דקות לתחנה הקרובה ביותר לשכונה הממוקמת בשלהי רמה ג' בפינת הרחובות נריה הנביא וזכריה הנביא. המתיישבים החדשים בשכונה ניסו לפעול לקרב את התחנה לשכונה אך לא זכו למענה הולם מפרנסי העיר.

לטענת התושבים, פניותיהם למוקד העירייה והתרעתם על המפגע החמור לא נענו. "התשובה שהגיעה שוב ושוב היא 'העברנו את הפניה לטיפול הממונים'", אומר תושב השכונה ל'חדשות JDN'. לדבריו, "בימים אלו בהם העירייה מתגאה עם תיקוני מפגעי בטיחות בעיר, נוצר מפגע חדש ומסוכן, כשהאחראית על המחדל היא העירייה בעצמה".

מנציגות הרוכשים ברמה ד' פנו בקריאה דחופה לדרג גבוה בעירייה על מנת שיטפלו באופן מיידי וללא דיחוי במפגע המסוכן ואף צורפו תמונות מהמקום בהן ניתן לראות עגלה מפלסת דרך לצד משאית עמוסה. כשהם חותמים בקריאה נואשת "ויפה שעה אחת קודם!".

אחראי על התחבורה הציבורית בעיר השיב כי "היות והתחנה שימושית מאד עבור הנוסעים תושבי רמה ד', משרד השיכון מבצע השלמה סופית של המדרכה באבן משתלבת. אנו לוחצים לזרז את העבודות".

בנציגות הרוכשים הגיבו לעירייה באופן נחרץ, כשטענתם המחדל החמור הוא עצם התחלת העבודות בלא להותיר אף אפשרות חילופית למעבר בטיחותי בתקופת העבודה שעשויה לארוך זמן רב. בנציגות הרוכשים אומרים כי "נכון לעכשיו, אנו עדיין ממתינים לתגובה עניינית ואחראית, יחד עם טיפול מעשי בשטח. אך לעת עתה אלו עדיין מתעכבים מלבוא".

פנינו לקבל את תגובת עיריית בית שמש, לכשתתקבל נפרסמה.

4 תגובות

תודה רבה
על העלאת מחדל חמור זה
כתושב השכונה, ליבי פועם כל יום כאשר אני חוזר הביתה ומוכרח לצעוד מרחק של 6 דקות על כביש ראשי וסואן (וגם חשוך בלילה), שלא אפגע מרכבי עבודה כבדים העוברים שם לעבר אתרי הבנייה הרבים במקום, או מאוטובוסים הדוהרים במהירות אחר סיום המסלול שלהם לעבר המסוף הסמוך,
בתקווה שהפרסום יעשה את שלו, לרווחת ובטיחות מאות תושבי רמה ד'

מצטערים בשבילכם

קודם צעקתם על ראש העיר שתתן לכם להיכנס לפני טופס 4 אחרי שנתתו לכם אתם טוענים נגדה הבעיה כולו שלכם שנכנסתם לפני טופס 4!!!!!!

ומדוע המצלם מפקיר ילד ליד משאית כזו, בשביל תמונה? כנראה זה לא כזה מסוכן

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן