צילום: יעקב לדרמן / פלאש 90.

הירי בבית שמש: המשטרה מגבה את השוטר; דרישה ממח"ש לחקור • צפו

משטרת ישראל מגבה את המתנדב שהגיע אתמול לאכוף התקהלות בתלמוד תורה ברמת בית שמש ב' וביצע ירי באוויר. לטענת המשטרה הוא "חש בסכנה לחייו" וירה לאוויר כדי להרחיק את המוחים. במקביל, הוגשה פנייה למח"ש בדרישה לפתח בחקירה כנגד השוטר היורה


צילום: בית שמש חדשות

משטרת ישראל מגבה את המתנדב שהגיע אתמול (שלישי) לאכוף התקהלות בתלמוד תורה 'ויז'ניץ-מונסי' ברחוב קדושת אהרון ברמה ב' בבית שמש וביצע ירי באוויר. בעקבות הירי נוצר במקום דרמה של ממש כאשר תושבי המקום הגיעו למחות על השימוש המופרז כוח. מנגד, השוטר טען שחש בסכנה לחייו וירה לאוויר כדי להרחיק את המוחים. בחסדי שמים לא היו נפגעים בנפש.

השוטר היורה מקבל לגיבוי מלא מהמשטרה שפתחה בבדיקת המקרה. בהודעה שפרסמה המשטרה הבוקר הודגש כי המתנדב חש סכנה לחייו ולכן ביצע ירי באוויר. "במהלך פעילות לאכיפת תקנות קורונה כלפי מוסד חינוכי שעל פי החשד הפר את התקנות בעיר בית שמש, פעל השוטר לאתר את מנהל המקום במטרה לאכוף כנגדו. באותה העת החלה במקום התקהלות סביב מתנדב המשטרה שעמד סמוך לניידת תוך שהמתקהלים יידו אבנים לעברו. המתנדב שחש סכנה ביצע ירי באוויר (ללא נפגעים) וכוחות המשטרה פעלו להשיב את הסדר במקום", נכתב.


צילום: בית שמש חדשות

מנגד, עדי ראייה שהיו במקום טוענים בשיחה עם 'חדשות JDN' כי לא ברור על סמך מה קובעת המשטרה שהיה סכנה לחיי השוטר, "היו שם מעט אנשים שמחו באופן לגיטימי, לא היה שום דבר חריג", אומר אחד מהם.

הבוקר פנו בארגון 'בצלמו' למח"ש בדרישה לפתח בחקירה כנגד השוטר שירה באוויר "מול קבוצת חרדים בבית שמש". יועמ"ש הארגון עו"ד מיכאל ליטווק פנה לראש מח"ש בדרישה שיורה לפרסם את התיעוד ממצלמת הגוף של השוטר היורה וכן לפתוח בחקירה מולו בעניין.

לטענת יועמ"ש בצלמו, הירי באש חיה לשוטרים מותר אך ורק במקרים חריגים שבחריגים ולא נראה כי מקרה זה עומד בקריטריונים הנהוגים. בנוסף, מודגש כי מדובר באכיפה בררנית וקשה, שכן אין סבירות לפיה אמצעי זה היה מופעל בהפגנות בבלפור.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "לא ייתכן שיש בידול בין המפגינים. לא ייתכן שמפגינים בבלפור פוצעים בלש משטרתי ולא נעשה להם דבר, ואילו חרדים בבית שמש- כלפיהם ישר נעשה שימוש בירי באש חיה. גם לחרדים יש זכויות אדם".

2 תגובות

למה חקירה? גם לשוטר מותר להגן על עצמו.

ציונים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture