תושבי רמה ה' בבי"ש עותרים לביהמ"ש וטוענים: "העירייה מדירה חרדים"

סערת שמות הרחובות בשכונת נווה שמיר חוזרת – תושבי השכונה החרדים עותרים לביהמ"ש בטענה כי תהליך קבלת ההחלטות לגבי שינוי שמות הרחובות בשכונה אינו חוקי ונועד לקבוע לשכונה אופי חילוני ולהרחיק את הרוכשים החרדים מלגור במקום, "גורל השכונה לא ייקבע ע"י מחטפים"

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

סערת שמות הרחובות בשכונת נווה שמיר – רמת בית שמש רמה ה' מסרבת לרדת מסדר היום. תושבי השכונה החרדים עותרים לבית המשפט המחוזי בירושלים בטענה כי תהליך קבלת ההחלטות לגבי שינוי שמות הרחובות בשכונה לווה במספר רב של ליקויים ובעיות חוקיות במטרה לקבוע לשכונה אופי חילוני ולהרחיק את הרוכשים החרדים מלגור במקום. התושבים קוראים לבטל את ההחלטה על החלפת השמות.

הסאגה התחילה כשלפני מספר חודשים החליטה עיריית בית שמש והעומדת בראשה, עליזה בלוך, להחליף את שמות הרחובות הקיימים בשכונת רמה ה' (נווה שמיר) שנקראו על שם חודשי השנה העבריים בשמות שונים כאשר המכנה המשותף להם לדברי ראש העיר וסיעת הליכוד – שמות גיבורי וגיבורות ישראל.

מאות המשחות החרדיות שזכו בדירות בשכונה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ורוכשים רבים שקנו דירות במקום בשוק החופשי טענו כי מטרת החלפת השמות על ידי רה"ע וחברי הליכוד בעיר הייתה לצור מצב בו הציבור החרדי ירגיש דחוי מהמקום בכך שהמהלך יצור אווירה של שכונה למגזר הכללי ויביא לרכישות מהמגזר הכללי, מה שלא קרה עד עתה.


כנס שערכה העירייה לכל הרוכשים. מהתמונה ניתן לראות בברור לאן משתייכים ציבור הרוכשים.

אלא שבוועדת השמות הנציגים החרדים החליטו שלא לקרוא שמות נשים ברחובות השכונה, מתוך ידיעה על הכוונה שעומדת מאחורי המהלך. לשם כך נאלצו הצדדים להגיע לסוג של פשרה ולקרוא לרחובות בשם משפחה בלבד. בשלב זה החלה סערה תקשורתית שנראה היה שיצאה מכלל שליטה כאשר רה"ע עליזה בלוך הואשמה ב"הדרת נשים".

התושבים והרוכשים בשכונה שלא הסכימו כלל להחלפת השמות, עתרו השבוע לבית המשפט המחוזי בירושלים והצביעו על מספר רב של ליקויים ובעיות חוקיות בהליך כולו, וקוראים לבטל את ההחלטה על החלפת השמות. תושבי השכונה מצפים ששמות הרחובות יישארו חודשי השנה ולא יהיו מייצג פוליטי נגד הרוכשים החרדים.

העותרים קוראים לעיריית בית שמש להפנים כי גורלה של שכונת רמה ה' לא ייקבע על ידי מחטפים והחלטות בחוסר סמכות, "צביונה החרדי של השכונה נקבע זה מכבר לאחר שרובם של ציבור הרוכשים הנם תושבים חרדים", אם אומרים ומוסיפים כי הם מצפים מהעירייה "למלא את כל חובותיה כלפי הרוכשים כדת וכדין וללא משוא פנים".

רמה ה' בבית שמש

בשיחה עם 'חדשות JDN' אומר אחד מהעותרים: "לא מפריע לנו שמות רחובות על שם נשים. מפריע לנו הפעולות של העירייה והעומדת בראשה להטריד את התושבים, רק בגלל התסכול שלהם שהשכונה שכל כך השקיעו בה בורחת להם והולכת לחרדים".

"מטרת ההחלפה היא ברורה", אומרים לנו גורמים בעיר, "לנסות על ידי שמות רחובות להביא קהל יעד שאינו חרדי, ניסיון שלא הצליח עד עכשיו". לדבריהם: "רוב רובם של הרוכשים בשכונה הם מהמגזר החרדי, מה שיביא לשכונה חרדית נוספת הצמודה לשכונות רמה ג' וא' החרדיות".

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: "החלטת ועדת השמות התקבלה מתוך שקיפות וניהול תקין. עיריית בית שמש תגיב לעתירה בבית המשפט".

3 תגובות

עליזה חושבת שהיא תעשה יחד עם שטרית מה שבא לה
יש שופטים בישראל

השכונה חרדית!!!
רק חבל שהנציגים החרדים שותקים כמו דגים

השכונה חרדית!!!
רק חבל שהנציגים החרדים שותקים כמו דגים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן