מיזם תחבורה ענק בצפון: רכסים תהיה חלק מקו הרכבת הקלה חיפה-נצרת

פרויקט הרכבת הקלה חיפה-נצרת תוכנן להקים רכבת קלה אזורית אשר תשרת את תושבי הצפון ותחבר את גושי ההתיישבות במטרופולין חיפה וגוש נוף הגליל – נצרת. בשבועות הקרובים צפויות כבר להתחיל העבודות הראשונות של הקו האמור להתחבר ליישוב החרדי

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

משרד התחבורה הדיר את העיר בני ברק מקווי המטרו במרכז אך בצפון היישוב החרדי רכסים צפוי לקבל שדרוג משמעותי בכך שהיכלל בקו הרכבת הקלה חיפה-נצרת. משרד התחבורה הודיע על השקת מיזם התחבורה, פרויקט נופית, שאמור לחולל שינוי אדיר בתנועת התחבורה בצפון בדגש על אזור מפרץ חיפה והיישוב רכסים.

פרויקט הרכבת הקלה חיפה-נצרת אותו מוביל משרד התחבורה באמצעות חברת חוצה ישראל הוא מגה פרויקט תשתיתי מורכב, ראשוני מסוגו בישראל, הכולל תכנון והקמת רכבת קלה אזורית אשר תשרת את תושבי הצפון ותחבר את גושי ההתיישבות במטרופולין חיפה וגוש נוף הגליל – נצרת. היקפו הכולל של פרויקט הרכבת הקלה, נאמד בהיקף של כ- 7 מיליארד שקל.

בשבועות הקרובים צפויות כבר להתחיל העבודות הראשונות של הקו. על פי המתכננים לקו תהיה השפעה חיובית משמעותית על נקודות המעבר שלו. על פי התכנון הקו אמור להתחבר ליישוב החרדי הצפוני רכסים ולהשפיע על אופק התעסוקה ועל מחירי הדיור באזור.

בשלב הראשון אורכה של הרכבת הקלה מתוכנן להיות ב-41 קילומטרים והפרויקט צפוי לכלול 20 תחנות לאורך הקו שנמשך מתחנת מפרץ חיפה ועד לנצרת. הפרויקט צפוי להימשך מספר שנים והוא נבחר לאחר שנבחנו חלופות תחבורה אחרות.

תכנון חיבור קו הרכבת לרכסים, משתלב בשורה ארוכה של תכניות פיתוח שאושרו בשנה האחרונה ברכסים. במסגרת תכנית הפיתוח ניתן דגש נרחב על הקמת מרכזי תעסוקה חדשים. תנופת הפיתוח כוללת שיווק של מאות יחידות דיור חדשות בשנה האחרונה וקידום ותכנון פרויקטים נוספים של פתרונות דיור ותעסוקה למגזר החרדי ביישוב רכסים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן