צילום: דוברות עיריית ירושלים

אחרי קיפוח של שנים: כיכר חדשה תאפשר מעבר תח"צ לשכונת רביץ בנווה יעקב

במשך שנים תושבי שכונת רביץ בנווה יעקב סבלו מהעדר תחבורה ציבורית - כעת, ראש העיר החליט לתקצב הקמת כיכר חדשה שמאפשרת מעבר של תחבורה ציבורית בשכונה ומהווה בשורה של ממש לתושבי האזור. ליאון: "מצא הפתרון לציבור גדול"
 • רוצה לזכות אחרים ולזכות בעצמך? הכנס עכשיו>>

  תוכן מקודם

 • "מלטם מכל רעות בזאת השנה" התפילה שחוברה עבור תורמי ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • קרבה שנת השבע: קיימו מצוות שמיטה בהידור ע"י רכישת יחידת קרקע שתירשם על שמך בטאבו

  תוכן מקודם

 • על מה אמר הגאון הגדול רבי עמרם פריד ש'זו מצווה גדולה מאד'

  תוכן מקודם

אחרי שש שנים, הבעיה שליוותה את השכונה מאז הקמתה באה לפתרונה: כבר שנים ארוכות שתושבי שכונת הרב אברהם רביץ בנווה יעקב סובלים מהיעדר תחבורה ציבורית מסודרת שתאפשר להם להגיע ולצאת מהשכונה. הבעיה נוצרה בעקבות כשלים מתמשכים של משרד השיכון והתחבורה שלא יצרו תשתית מתאימה למעבר תח"צ על הציר, שהיה צר מידי למעבר אוטובוסים.

בעקבות כך, תושבי השכונה נאלצו ללכת 2 ק"מ וכ-20 דקות עם מזוודות תיקים עגלות וילדים על מנת להגיע לתחנת האוטובוס הקרובה, גם בימי הגשמים והחום, ובטופוגרפיה קשה של עליה וירידה תלולה.

זעקת תושבי השכונה העסיקה רבות את הנציגות החרדית, הן הארצית והן זו המקומית. מי שנכנס לעובי הקורה בתחילה היה תושב השכונה וסגן ראש העיר הרב ישראל קלרמן שהציף את הבעיה ודחף במשך שנים להגיע לפיתרון.

מי שבירך על המוגמר והביא בסופו של דבר את התוצאה המיוחלת הוא ח"מ העיר ירושלים מטעם דגל התורה, ומחזיק תיק התחבורה הרב דוד זוהר שנרתם לעניין במלוא מרצו, והצליח לגייס את התקציבים הנדרשים על מנת לסייע לתושבי השכונה שחוו סבל מתמשך בעקבות ליקויי תכנון.

כאמור, במהלך השנים נעשו אינספור פניות למשרד התחבורה ולמשרד השיכון על מנת להסדיר את הליקוי שפוגע בתושבים כה רבים בשכונה, ומונע מהם שימוש בתחבורה ציבורית, אולם חוסר היציבות המתמשך במערכת הפוליטית מנע את העברת הכספים להקמת כיכר שהייתה אמורה לפתור את הבעיה ולאפשר מעבר של אוטובוסים על הציר.

ראש העיר שזעקתם של תושבי השכונה נגעה לליבו החליט באופן חריג לתקצב את הקמת הכיכר מתקציב עירוני ייחודי שהקצה לכך. ואכן בחודשים האחרונים החלו העבודות להקמת הכיכר בהשקעה של 2 מיליון שקלים, ובימים האחרונים תחבורה ציבורית החלה לעבור בציר ולשמש את תושבי השכונה.

ראש העיר ירושלים משה ליאון: "מדובר במהלך מתבקש לטובת תושבי שכונת רביץ בנווה יעקב שכבר כמה שנים נאלצים ללכת מרחק רב על מנת להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית. אני שמח שאחרי שנים רבות, נמצא הפתרון שמאפשר לציבור גדול וחשוב לקבל את שירותי התחבורה המגיעים להם. עיריית ירושלים בראשותי רואה ערך רב בעידוד הציבור להשתמש בתחבורה ציבורית, ולשם כך הובלנו השקעה רבה בפיתוח תשתיות תחבורה מתקדמות בירושלים, אני מתכוון להמשיך להוביל את פיתוח התחבורה הציבורית בירושלים לטובת כלל האוכלוסיות".

מחזיק תיק תחבורה הרב דוד זוהר: "בשנים האחרונות ביקשנו להוביל מהלך של תקצוב בניית הכיכר ע"י משרד התחבורה שכבר אישר את התקציב לכך, אולם בפועל הכסף לא הועבר בגלל אי-היציבות במערכת הפוליטית. אני מודה לראש העיר משה ליאון שהחליט לא להמתין יותר, ולהוביל מהלך של תקצוב בניית הכיכר מכספים עירוניים לטובת התושבים שסובלים כבר זמן רב".

סגן ראש העיר הרב ישראל קלרמן: "במשך תקופה ארוכה שתושבי השכונה שאוכלסו במקום לפני למעלה מ-5 שנים סובלים מהיעדר תחבורה ציבורית. אני שמח שהצלחנו לפתור את הבעיה בעצה אחת עם ראש העיר ששוב הפגין את האכפתיות שלו לתושבי העיר, והחליט לתקצב את בניית הכיכר מכספים עירוניים".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

אחרי פינוי הבניינים: עיריית ב"ב הקימה צוות חקירה מיוחד מחשש לקריסות
מרגש: ילדי הקירוב התאמנו לסובב ג' פעמים על הראש
דרמה בבני ברק: 2 בנייני מגורים פונו מיושביהם מחשש לקריסה • צפו
לאחר אינספור פריצות בב"ב - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם • צפו
ממשיכים להוביל במגזר החרדי!
בחורי הישיבה נאבקו עם המחבל: "הוא שלף סכין בשר, נס שבחר בי"
ביוזמת המינהל הקהילתי: ברמת שלמה חולקו הצללות למניינים בשטח פתוח
ראש העיר משה ליאון חנך מבני תלמוד תורה וגנים ברמות א' ו-ב'
"מאמצים לפתרון ביום כיפור": העירייה הרסה את אוהל התפילה בפסגת זאב
תאונה קשה באשדוד: בחור מרובע ז' שרכב על קורקינט חשמלי נפצע אנוש
דרמה בבני ברק: נהג איבד שליטה - רוכב אופניים ניצל בנס • צפו
ניסיון פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים; שוטר נפצע מנתז ירי
מחצבה ששימשה לבניית בית המקדש נחשפה בהר חוצבים • צפו
שקיעה ירושלמית נשקפת מבין המנופים באתר הבנייה • תיעוד
"משתמשים בפעוטות לצרכים פוליטיים": ילדי הגנים בערד מחו על ההתנכלות העירונית
ביוזמת המנכ"ל: העובדים הצטיינו בשירות לתושבי העיר ירושלים וקיבלו פרס
מעמד קביעת מזוזה לגני הילדים 'בנות צאנז אשדוד'
בתצורתו המשודרגת: נפתח לשימוש החלק המרכזי של חניון הנתיב המהיר לת"א • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו