שריפת האוטובוס בב

שריפת האוטובוס בב"ב: כב"ה לא מגיבים – הדיירים דורשים מהשר אוחנה ועדת חקירה

בעקבות סירוב כב"ה להשיב לטענות הדיירים שנפגעו משריפת האוטובוס בב"ב. עוה"ד ויצמן וארביב המייצגים את התושבים דורשים מהשר לביטחון הפנים להקים ועדת חקירה לאירוע שלדבריהם יצר "משוואה מסוכנת המהווה סכנה של ממש" • פרסום ראשון

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

בעקבות סירוב כבאות והצלה להשיב לטענות הדיירים שנפגעו משריפת האוטובוס ברחוב הרב כהנמן בבני ברק. עורכי הדין יוסף ויצמן ובנימין ארביב המייצגים את התושבים דורשים מהשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה להקים ועדת חקירה לאירוע שריפת האוטובוס והיעדר אכיפה של המשטרה וכיבוי אש, זאת "בעקבות גילוי פרטים חדשים".

עורכי הדין ויצמן וארביב דורשים במכתב ששיגרו לשר לביטחון פנים להקים ועדת חקירה לחקירת אירוע השריפה של האוטובוס ובו נפגעו חלק מנוסעי האוטובוס ולקו בחרדה. במכתבם מציינים עו"ד כי המשוואה המסוכנת שהסתמנה הינה שכוחות הביטחון, לא מגיעים, מקום בו מתבצעים הפרות סדר ואין מניעה ואכיפה של המשטרה וכיבוי אש, דבר שמהווה סכנה של ממש.

תחת הכותרת "דרישה להקמת ועדת בדיקה (חקירה)", כותבים עוה"ד כי חלק מדיירי הבניינים שניזוקו וחלק מנוסעי האוטובוס הסמיכו אותם לדרוש זאת מהשר. הם מתארים את השתלשלות האירועים בלילה בו הוצת האוטובוס בלב העיר. "האירוע היה בשיאו, שעה שהגיע לאזור אוטובוס של חברת אפיקים, סביב האוטובוס צובאים מספר פורעים אשר רגמו את שמשות האוטובוס בחפצים, במקלות ומכל הבא ליד וגרמו להתנפצות הזכוכית על נוסעי האוטובוס, אשר חשו שנמצאים תחת מתקפת טרור וזאת למשך דקות ארוכות.

עוה"ד מתארים את שהתרחש באוטובוס בזמן הפרעות, "נוסעי האוטובוס נשכבו על ריצפת האוטובוס תוך שהם מכסים את ראשם בבגדיהם, מגנים על ראשיהם, הוכו בבהלה וחשו כי סכנה נשקפה לחיהם". הם קובעים, "ברי, כי האירוע הנ"ל יכל להימנע לולא המשטרה הייתה מגיעה למקום ומשליטה סדר, בכך היו נמנעים מלוא הנזקים והפרות הסדר שנגרמו. מיותר לציין כי תחושת חוסר האונים ותחושת הפחד לה נחשפו מרשיי, חלק מנוסעי האוטובוס, הינה קשה ביותר ונגרמו להם חרדות ולחלקם אף עלולים להיוותר נזקים נפשים".

"מבירור שנערך לאחר האירוע עולה כי המשטרה ואף שירותי כבאות והצלה קיבלו לכאורה, החלטה משותפות מסיבותיהם (אשר במכתבי זה אבקש לבררם), שלא להגיע למקום האירוע ובכך הותירו את נוסעי האוטובוס ודיירי הבניין חסרי אונים עד אשר האוטובוס עלה באש ושרף את חזית הבניין הסמוך".

לאחר תיאור המהומה אליה נקלעו תושבי הרחוב בזמן שלנו בביתם קובעים עוה"ד, "אי לכך, התנהלות המשטרה וכיבוי אש יצרו משוואה מסוכנת ביותר לפיה, כל אימת מתרחש אירוע של הפרות סדר ימנעו, כוחות ההצלה והביטחון בדגש על המשטרה וכיבוי אש מלטפל בעניין". לדבריהם, "קביעת מסמרות אלו בהתנהלות המשטרה וכיבוי אש אמורה להדליק נורה אדומה ותמרור עצור בידי מקבלי ההחלטות ובראשם כבוד השר". לסיום הם כותבים כי "מצופה מכובד השר ולאור האמור שלא יעבור לסדר היום בעניין בעל חשיבות ציבורית כה גבוהה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן