צילום: כב"ה יו"ש

"התלמידים ניצלו בנס": שריפה בישיבת "מבקשי דעת" במודיעין עלית

שריפה במבנה פנימייה של ישיבת "מבקשי דעת" ברחוב רבי עקיבא במודיעין עלית. התלמידים פונו מהמבנה שבער בשעה שהם ישנו. במקום פעלו צוותי כיבוי וחוקר שריפות הגיע למקום לבדיקת נסיבות פרוץ השריפה. תלמידי הישיבה ורבניה הודו ללוחמי האש: "התלמידים ניצלו בחסדי שמים"

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

במשל"ט 102 של מחוז יו"ש התקבלה הילילה (בין שלישי לרביעי) הודעה על שריפה במבנה פנימייה של ישיבת "מבקשי דעת" ברחוב רבי עקיבא במודיעין עלית. המודיע על השריפה קיבל הוראה מסמל המבצעים לבצע פינוי של כל התלמידים מהמבנה והוא בתגובה אמר שמנסה ואינו מצליח להעיר את כל בחורי הישיבה.

במקום פעלו צוותי כיבוי מתחנת מתתיהו. סגן מפקד משמרת רשף ג'קי רביזדה: "בהגיענו למקום הבחנו במבנים העשויים מבנייה קלה העולים באש. עקב סוג החומר שמהם עשויים המבנים קצב התפשטות השריפה היה מהיר, ומדובר במטען אש, חום ועשן גדול מאוד".

רביזדה הוסיף: "הלוחמים חדרו למבנה אפוף עשן עם כלים ייעודיים, ביצעו סריקה לאיתור לכודים וזאת תוך ביצוע פעולות כיבוי ושחרור חום ועשן. אחד התלמידים דיווח שראה את המזגן מתחיל להתלקח". חוקר שריפות הגיע למקום לבדיקת נסיבות פרוץ השריפה.

תלמידי הישיבה ורבניה שצפו בשריפה הודו ללוחמי האש על פועלם ועוד אמרו "התלמידים ניצלו בחסדי שמים." ענף הסברה של כבאות והצלה מזכיר: "התקנת גלאי עשן עשויה להציל חיים ולמזער את גודל השריפה על ידי גילוי מקדים".


צילום: כב"ה יו"ש

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן