Share on whatsapp
הישג לציבור החרדי ברמות: הבריכה החדשה בשכונת הקאנטרי – סגורה בשבת

אילוסטרציה. צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

הישג לציבור החרדי ברמות: הבריכה החדשה בשכונת הקאנטרי – סגורה בשבת

בשבועות הקרובים תיפתח בריכת הקאנטרי שנבנתה בעלות של עשרות מליוני שקלים • בתנאי המכרז להפעלת הבריכה נחשף: הבריכה החדשה– תהיה סגורה בשבת • כמו כן: במתחם הקאנטרי יתקיימו חוגים ופעילויות המותאמות למגזר החרדי
 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

אחרי שנים של הכנות, תקציב של עשרות מיליוני שקלים, הושלמה בניית מרכז הספורט המפואר ביותר בירושלים. המרכז כולל בריכה אולימפית ענקית, חדר כושר רחב ידיים, אולמות ספורט, שטחי פנאי ותרבות וממוקם במורדות שכונת הקאנטרי בירושלים.

בשנים האחרונות התנהלו לא מעט דיונים על צביון הקאנטרי החדש. בזמן ראש העיר הקודם, ניר ברקת, שווקה השכונה לציבור החילוני ופנתה לקהלים ממוקדים כמו שוטרים, מורים ועוד במאמץ לשנות את אופי השכונה. במסגרת מאמצי השיווק קיבלו הרוכשים הפוטנציאליים התחייבות כי בשכונה יוקם מרכז ספורט שיפעל לאורך כל ימות השבוע.
אך במבחן התוצאה, מאמצי השיווק נכשלו, והשכונה הפכה ברובה לחרדית.

ראש העיר משה ליאון, קיבל לידיו את תפוח האדמה הלוהט כשמצד אחד יש התחייבות לפתוח את הקאנטרי בשבת, ומצד שני, תושבי השכונה – שחלקה כאמור הפך לחרדית – התנגדו בתוקף. בשלב הזה, החל להתגבש 'מתווה ליאון' לפיתרון הבעיה.

בשכונת רמות ב', קיימת בריכה נוספת, ישנה ומוזנחת, שהייתה פתוחה בשבת מיום היווסדה במסגרת הסטטוס-קוו הירושלמי. בכדי לרבע את המעגל החליט ראש העיר ליאון, לערוך שיפוץ יסודי ומקיף בבריכה הישנה ולהפוך אותה לבריכה חדישה ומודרנית שתפעל כל ימות השבוע ותיתן מענה לתושבים החילונים בשכונה. הבריכה החדשה, החליט ליאון למרות מחאות הציבור החילוני בשכונה, תהיה סגורה בשבת.

במסגרת 'מתווה ליאון', הבריכה בקאנטרי תהנה מצביון חרדי יותר כששבעים אחוז פעילות יוקדש לציבור החרדי ושלושים אחוז בלבד לציבור החילוני, ובבריכה הישנה, בשכונת רמות ב', זו שהייתה פתוחה בשבת מימים ימימה – היחס יהיה הפוך: 70 אחוז לציבור החילוני ושלושים אחוז לציבור החרדי, כך שהציבור החרדי יהנה מבריכה כשרה ונפרדת מסביב לשעון.

במסגרת הפיתרון היצירתי, כל מי שירכוש מנוי לאחת מן הבריכות יוכל להיכנס לשתי הבריכות, מה שיאפשר כאמור פיתרון מסביב לשעון לבריכה נפרדת וכשרה על פי כל הכללים והישג גדול ליהדות ולציבור החרדי בשכונה שיוכל להנות מבריכה כשרה שלא פועלת בשבת.

המתווה הזה מצטרף לשורה ארוכה של מתווים שהצליחו לשמור על קדושת השבת והיידישקייט מחד, מתוך הבנה, התחשבות וראיה כוללת של כלל המגזרים. דוגמה בולטת לרוח החדשה שהביא אותו ראש העיר משה ליאון לתפקיד שמצליחה לייצר פתרונות גם במאבקים שנראים כ'משחק סכום אפס' בהם חייב להיות מנצח ומפסיד, הוא כביש המריבה ברמת שרת.

הכביש עמד סגור בשל דרישת החילונים לפתוח אותו בשבת ודרישת החרדים לסגור אותו בשבת, עד שהגיע ראש העיר והציע לתלות שלטי ענק בכניסות לכביש המבקש מהציבור החילוני להתחשב בציבור החרדי ולא לנסוע בכביש בשבת. השלטים האלה, כך התברר, יעילים פי כמה מכל הפגנה, והכביש המדובר שומם לגמרי בשבתות.

כך גם בגן החיות שם הוביל מתווה אותו אישרה הוועדה למען השבת, שאיפשרה לרבבות חרדים לבקר ולהנות בגן החיות אחרי שנים של החרמה וזאת במסגרת הידברות וחשיבה מחוץ לקופסה.

כתבות קשורות

גפני בטלזסון: "ראשי השלטון עם הכיפות הקטנות חושבים שנפלו פנינו? שיבואו לכאן"
בני ברק: תושב העיר פרץ לדירה - בזמן שבני המשפחה ישנו בביתם
רגע לפני בין הזמנים: נחנכה מרפאה חדשה של כללית בטבריה
דרמה בבני ברק: שמונה ילדים נתקעו על רכבת הרים • צפו
ירושלמים, שימו לב: פקחי העירייה יאכפו עטיית מסכות
חשיפת JDN: חברי המועצה דורשים ממשרד הפנים לאפשר את המליאה
פרסום ראשון: יועמ"ש עיריית בית שמש נגד החלטות חברי האופוזיציה
אירוע חריג ליד כפר חב"ד: ערבי שירה בשטח פתוח נעצר; נשק רב נמצא
סערה בחיפה: ראש העיר הפסידה בהצבעה; סגניה המועסקים בשכר הודחו
וּבְנֵה יְרוּשָׁלַיִם: סיור מזווית אחרת בשכונת המושבה הגרמנית • תיעוד
חבר מועצת בית שמש ערך סיום במסגרת שיעורו היומי
מיום שישי: גידול של עשרות אחוזים בשירותי התחבורה הציבורית בבית שמש

5 תגובות

 1. אז למה בבחירות למנהלים ברמות, ראש העיר כופה את השליטה החילונית על החרדים, כשהחילונים מהווים פחות מ10% מהשכונה?

 2. ליאון אכזבה אדירה, הנציגים החרדים עושים צחוק מהציבור, נמאס!!! תתחילו לעבוד!!! איזה הישג זה? לפי החלוקה הזו יוצא 50 50 לכל צד, אני תושב רמות וברמות יש רוב מוחלט לציבור החרדי, היה צריך להיות בשתי הבריכות יחס של 70 30 לטובת החרדים, משה ליאון יחצן זול ושיקר את ציבור בוחריו החרדיים, בושה וחרפה, הגיע הזמן להעניש את כל הנציגים החרדיים על הכשלונות שלהם.

 3. שוב מתברר שליאון לא דואג לציבור החרדי ובגד בבוחריו אפס עשייה בשכונות המעורבות ובשכונות החרדיות 30 אחוז לחילונים בושה לךך

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן