מדרחוב וגינה: כך ייראה אזור האולמות החדש בבני ברק

שכונה חדשה בהיקף של 120 דונם וכ-600 יח”ד תחליף את אזור האולמות, מבני התעשייה והחניונים המאולתרים בלב בני ברק • כך תיראה השכונה: חלק מהאולמות ייעלמו ובמקומם יגיעו בנייני המגורים, מבני הציבור והחינוך, מחלקות עירוניות, לצד מקוואות, בתי כנסת ומוסדות בריאות ורווחה
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

נפל דבר בבני ברק. הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב אישרה להפקדה את תוכנית ‘המשולש בני ברק’. כל אזור התעשייה הישן בדרום העיר בין הרחובות עזרא-הרב כהנמן-בן יעקב, בשטח של 120 דונם, עומד לשנות את פניו מן הקצה אל הקצה. במסגרת התוכנית ייהרסו מבני תעשייה רבים באזור ובמקום תקום שכונה חדשה עם 600 יחידות דיור חדשות עם חנויות בחזית לצד מבני ציבור רבים.

ביזנעס שימושי

התכנית החדשה עומדת להפוך עוד אזור מוזנח וישן בבני ברק לפנינת נדל”ן מבוקשת. במקומם של מבני תעשייה ותעסוקה מכוערים, תקום שכונה גדולה, בה יתערבבו קולות הילדים הצוהלים מגנים ציבוריים ומדרכות רחבי ידיים, עם קולות התורה ותפילה מהישיבות, בתי הכנסת ובתי המדרש שיוקמו בכל המתחם.

על פי התכנית בתוך חמש עד עשר שנים יישארו באזור מעט מאוד אולמות שמחה, מבנים מגובבים וחניונים מאולתרים ובמקומם תקום שכונה מסודרת עם תמהיל דירות מגוון בבניינים בגובה 6.5 קומות מעל קומת קרקע. כך למשל נקבע כי הצפיפות תהיה 30 יח”ד לדונם וכי 20% מסך יחידות הדיור יהיו קטנות בשטח עיקרי של עד 63 מ”ר. כמו כן נקבע כי קומות הקרקע יהיו מיועדות לגני ילדים עם חצר ויציאה נפרדת לרחוב. בנוסף לכל יח”ד תהיה מרפסת סוכה ולכל שני יח”ד תהיה חניה.

השכונה החדשה תכלול כאמור מבני ציבור רבים, שייבנו במתחם החדש עד לגובה של 8-12 קומות בהתאם לגודל המגרש. המבנים יכללו שימושים רבים כגון חינוך, בתי כנסת ובתי מדרש, בריאות רווחה, קהילה ומשרדים עירוניים. כמו כן, יוּתר לבנות במרתפי המבנים מקוואות, חדרי אוכל למוסדות (ללא בישול), ספריות, חדרי חוגים, התעמלות וכד’. בנוסף נקבע כי מבני ציבור שיאשרו להם תוספות בנייה, יעברו שיפוץ חיצוני מקיף וכן פינוי והריסה של מבנים מאולתרים סביב למבנה.

מדרחוב וגינה

התוכנית כוללת מדרחוב שיחבר בין שני חלקי רחוב שלמה המלך ויעבור היכן שנמצאת היום צרכניית עזרה ואחווה. בגלגולה הקודם של התוכנית, עבר במקום רחוב חד סטרי, אולם בתוכנית החדשה שנשלחה להפקדה נקבע, כי הדרך המשולבת תוסר מהתוכנית ובמקומה יהיה שטח ציבורי פתוח עם גינה ענקית.

גבולות התכנית הם כאמור רחוב הרב כהנמן מפינת עזרא ועד רחוב מתתיהו (לא כולל הבניין של ארמונות פרידמן), רחוב עזרא מפינת כהנמן ועד בן יעקב ורחוב בן יעקב עצמו עד פינת מתתיהו. המתחם כולל את הרחובות הפנימיים הבאים: שמשון הגיבור, שלמה המלך, שאול המלך, מחזיקי הדת, בר יוחאי וכיכר התעשייה – המחבר בין כהנמן לשלמה המלך עם פניה מרחוב שאול המלך. בשלושת הרחובות המרכזיים מתוכננים מסלולים לתחבורה ציבורית ולכן הכניסות לחניות תהיינה אך ורק מהרחובות הפנימיים.

תחנת הדלק בפינת בר יוחאי תישאר על מקומה ותכלול חנות נוחות וחנויות נוספות. התוכנית מגבילה בנייה למגורים ברדיוס של עד 40 מ’ מהתחנה. כמו כן תוגבל הבנייה סביב באר המים המשמשת את מפעל קוקה קולה הסמוך ומבנים באזור ייהרסו. במבנים שיישארו במקום ולא ייהרסו תהיה אפשרות להמשיך ולהפעיל תעשייה כגון מפעלים, מפעלי אוכל, מוסכים, בתי מלאכה ועוד – רק למשך 5 שנים מיום אישור התכנית. לאחר מכן הוועדה המקומית תאריך בכל פעם את השימוש רק לשנה אחת ובלבד שלא הוצא היתר בנייה חדש בסביבה.

נספח ייחודי עוסק באולמות השמחה הרבים הקיימים באזור. מעיון מעמיק בו עולה כי במתחם מאושרים בשלב זה אולמות הוד והדר (אור יהושע לשעבר), האולמות החדשים של ‘היכלי מלכות’, אולם קונטיננטל (שנסגר, ומושכר לעסקים שונים), ארמונות פרידמן ואולמי היכלי מלכות מול אולמי התמר. על פי התוכנית ‘ארמונות חן’ – שמתפעל ‘חסדי נעמי’, אינם מאושרים.

מקור: http://bizzness.net/

כתבות קשורות

5 תגובות

 1. "עשה שם תיקונים"

  אם כבר עושים תיקונים בגשמיות ודאי שהגיע הזמן גם לעשות תיקונים ברוחניות ולעשות שם דרך מהדרין, לנשים וגברים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן