היסטוריה בבני ברק: הנחת אבן הפינה לבריכת שחיה עירונית

לראשונה תוקם בריכת שחיה עירונית למהדרין בעיר התורה והחסידות בני ברק. המרא דאתרא הגרש"צ רוזנבלט שליט"א שהביא את דבר רבני העיר שליט"א: "בעיר כמו בני ברק גם בריכת השחיה מוקמת בקדושה ובטהרה"

כתבות נוספות בנושא:

רביץ הפתיע את רבני 'דגל': שכונה חדשה בטלזסטון על שם הרב שך
עיר חדשה בישראל: באר יעקב כבר לא מועצה מקומית
ראש העיר החרדי עורר סערה: "בנט טוב יותר למגזר מנתניהו"
ראש העיר העניק את הפרס: נבחרו אלופי הניקיון של ירושלים
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

לאחר שנים בהן נאלצו תושבי העיר להיטלטלות ארוכה מחוץ לעיר למטרת לימוד שחייה או לשחייה לצרכי בריאות, לפתרונות קשים ומעיקים של 'בדיעבד', בערים רחוקות במקומות ללא פיקוח רוחני עם פרצות קשות גם בהקפדה על שמירת השבת, הרי שבס"ד בהכרעתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, תקופה זו עומדת להסתיים. לראשונה בבני ברק תוקם בריכת שחיה חדשה ורחבת ידיים שתשרת את תושבי בני ברק, באופן של 'לכתחילה' על טהרת הקודש משלב בניית הבריכה, תחת פיקוחם של רבני העיר שליט"א.

ואכן, לאחר היוועצות ארוכה בפני גדולי ישראל שתמכו ביוזמה בכל פה, ולאחר פיקוח והנחיות של רבני העיר, החליט ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין להקמת בריכת שחיה ראשונה בעיר בשטח מיוחד שהוקצה לשם כך בצפון העיר, שם יוקם הקאנטרי שיכלול את בריכת השחיה ומתקנים נוספים לרווחת ותועלת אוכלוסיית בני ברק. הבריכה שבנייתה תחל מיידית, תהיה הבריכה העירונית הראשונה בגודלה בערים החרדיות בישראל.

השבוע נערך במקום טקס היסטורי להנחת אבן הפינה בראשות רב העיר הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א שהביא את ברכת המארי דאתרא רבני העיר שליט"א, ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, סגן ראש העיר הרב מנחם שפירא, סגן ראש העיר הרב שלמה קוסטליץ, סגן ראש העיר הרב יהושע מנדל, סגן ראש העיר הרב גדליהו בן שמעון, המשנה לרה"ע הרב יעקב זכריהו, הרב ישראל בן ששון והרב נתן בצלאל חברי מועצת העיר, מנכ"ל העירייה הרב שמואל ליטוב, מנכל החברה הכלכלית הרב שלמה פולק, חברי מועצה ומנהלי אגפים בעירייה.

לאחר דברי ברכה קצרים על הוספת נדבך חשוב בקדושתה של העיר וחינוך בניה, על מניעת היטלטלות מיותרת ומפגעים רוחניים בשדות זרים, פתח את המעמד רב העיר הגרש"צ רוזנבלט שליט"א שבירך את ראש העיר הרב רובינשטיין על היוזמה החשובה לעיר ולדרכה ואמר כי "בעיר כמו בני ברק גם בריכת השחייה מוקמת בקדושה ובטהרה. זאת פעולה חשובה ביותר לדאוג לכך שילדי ותושבי העיר לא יצטרכו לרעות בשדות זרים, אלא יוכלו לזכות במענה לצורך בסיסי זה שתועלתו חשובה לרבים, באופן המתאים ליראי ד' באווירה מוקפדת ומפוקחת. ויהי רצון שלא תצא תקלה מתחת ידינו".

לאחר מכן הובאה ברכת רבני העיר הגאון רבי חיים יצחק אייזיק לנדא שליט"א והגאון רבי מסעוד בן שמעון שליט"א שנבצר מהם להשתתף במעמד, ושיגרו את ברכתם למאורע ההיסטורי, שיסייע לביצור חומות הקדושה בשמירה על רווחת ובריאות התושבים תוך הקפדה על קדושת המחנה. בחינת 'חיבור ותוספת טהרה', בהגבהת חומות הקדושה בעיר שלא תזדקק מעתה לרעות בשדות זרים ולא יהא חלקה עם הפוגעים בחומות שבת קודשנו.

ראש העיר בני ברק הרב אברהם רובינשטיין גולל במעמד את סאת הקשיים שהייתה עד כה מנת חלקם של תושבי העיר בהעדר מקום ראוי ומתאים כרצון חכמים: "עשרות שנים תושבי העיר שרצו לעשות פעולה כל כך בסיסית כמו לשחות לצרכי בריאות או ללמוד שחיה, נאלצו לנדוד אל מחוץ לעיר בתנאים קשים ובסביבה שאיננה תואמת. כעת בשליחות מרנן ורבנן שליט"א אנו מתקנים, מתוך דאגה לרווחת התושבים אבל גם מתוך דאגה לשלמות המחנה. היוזמה מראשיתה היא בעקבות פנייתם עיני העדה שליט"א כי יש חסרון גדול ביציאתם של בני העיר לבריכות השחיה מחוץ לעיר בקולות שונות ובמקומות שונים שלעיתים הפסדם מרובה עד מאוד, ולכן החלטנו לפעול בכל הכוח כדי להקים בבני ברק בריכת שחייה גדולה. בחסדי שמים הרעיון כבר קורם עור וגידים ואנחנו זוכים להניח היום את אבן הפינה לבית הזה שמראשיתו הוא בנוי על אדני ההלכה בפיקוח רבני העיר שליט"א עד קצה האחרון".

לאחר שורות הנאומים, נוצקה אבן הפינה מתוך תפילה וברכה כי בורא עולם בקניין ישלים זה הבניין, למען העיר ולמען בניינה על אדני תורה ויראה, ותושלם המלאכה באופן המהיר ביותר לתועלת תושבי העיר כולה.

במעמד השתתפו גם אינג' ישראל קשטן מהנדס העיר, הרב בצלאל שניידר אדריכל רישוי, גזבר העירייה רו"ח אריק אדלר, הרב שמואל דדון סגן מנהל אגף החינוך, עו"ד יעקב ראב"ד יועץ משפטי לענייני תכנון ובניה, הרב חנוך זיידמן מנהל מח' תשתיות, הרב מוטי ויסלובסקי מנהל המח' לאיכות הסביבה, הרב טל מוטולה אחראי פיקוח בנייה, הגב' שושנה לרנר מנהלת מח' יזמות וכלכלה וצוותי האגפים, גב' חיה לוין ס.מנהלת אגף דוברות ומנהלת וועדות עירוניות.

כתבות קשורות

רביץ הפתיע את רבני 'דגל': שכונה חדשה בטלזסטון על שם הרב שך
עיר חדשה בישראל: באר יעקב כבר לא מועצה מקומית
ראש העיר החרדי עורר סערה: "בנט טוב יותר למגזר מנתניהו"
ראש העיר העניק את הפרס: נבחרו אלופי הניקיון של ירושלים
בני ברק: ילד בן 10 נפגע בראשו מרכב - מצבו בינוני
באישון ליל: רעולי פנים פרצו לביתו של חלפן כספים ידוע בבני ברק • צפו
ילד נפל לבור עמוק באתר בנייה; מצבו מוגדר בינוני
בית שמש: חלק מבניין יפונה לאור ממצאי מהנדס המבנים המסוכנים
אימה בחיפה: גבר כבן 70 נפגע מחזיר בר - מצבו בינוני
ראש העיר מרוצה מביטול הבנייה לחרדים: "הממשלה עובדת מהר"
בני ברק: נער כבן 10 נפל מגובה של קומה ופונה לבית החולים במצב בינוני
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
ברגע האחרון הושגו סיכומים: הפגנת תושבי ביתר במחסום - בוטלה
התעללות משטרתית? ראש העיר והתושבים יפגינו נגד החסימות • צפו
באמצע הריסת תחנת הקמח המיתולוגית - המבנה קרס על הטרקטור • צפו
"יריקה בפרצופם של התושבים": למרות החרם - שקד התקבלה בלשכת ר"ע בני ברק
"מכת מוות": הפלסטינים בונים שכונה גדולה בתוך שטח ירושלים
לילדה חילונית מגיע יותר? מאבק בגבעה הצרפתית על בית ספר חרדי

4 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו