ה"קידוש"! עקיבא גרומן, מקהלת מלכות והחבריא נפגשים שוב!

לצד שולחנות ערוכים עם מיטב מאכלי השבת הנאכלים בעת שמחת קידוש, טשולנט, קוגעל והערינג עם משקאות חריפים, מגישים עקיבא גרומן ומיטב הזמרים החסידיים את המחרוזת השנייה של שירי השבת • צפו בקליפ המושקע

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

זוכרים את 'שלום זכר'? מתגעגעים לשירים? לדמויות? לעונג השבת? אחר שזכה בתואר 'קליפ השנה' ואחר שמחרוזת הניגונים שבו הפכה למקשה מוזיקאלית אחת המושמעת בכל שמחה שבתית (וגם יום-חולית…), החליטה החבריא להמשיך עם פרק שני בסדרת השמחות היהודיות, הפעם בדמות 'קידוש' רבתי המתקיים כנהוג בצפרא דשבתא בהיכלי בתי הכנסת בכל תפוצות ישראל.

מי ומי ההולכים? ראשון למזמרים, עקיבא גרומן בדמות אבי הבת (שכבר מלאו לה כמה שנים…) לצד מקהלת 'מלכות'; אהרלה סאמט ומנדי וייס; כמו תמיד דואט מלכים מרגש של מאיר אדלר ופנחס ביכלר, וגם יואלי דווידוביץ.

שתי הפתעות מוזיקאליות נחשפות לראשונה בין שורות הקידוש: הופעתו המרגשת של ילד הפלא החדש מבית 'מלכות' – בנצי קלצקין (זכרו את השם הזה!); והופעתו של חונה דייטש בכובעו כבעל תפילה בחסד עליון, המשמש בתפקיד זה מזה שנים רבות בימים נוראים, שבתות ויומי דפגרא.

הקידוש צולם בבית הכנסת העתיק 'אהל יצחק' ברחוב בעל התניא 'חב"ד' שנבנה בירושלים לפני כ-150 שנה, כאשר השולחנות עמוסים מעדני שבת ומשקאות משובחים.

הקונספט והתסריט מבית 'מאסטרטגיה' של פנחס ביכלר האמון גם על התרכובת המוזיקאלית והקולות; הבימוי והעריכה של הערשי סגל והצילום של יוסף שלסט; הפיק את הפרויקט ביד רמה – לייבי שרנסקי, בעוד הניהול והשיווק העסקי הופק על ידי מענדי צימעט.

עיבוד: בני לאופר. הוקלט באולפני: M.W. של מיכאל ויינברגר ו'טנור' של מיכאל צי. מיקס: חיים מוזס. עיצב גרפית SDR פרסום -שמעון רוכמן סאונד והגברה: אברהם רוזנפלד. יח"צ בישראל: אבריימי גולדשטיין. יח"צ ארה"ב: יוסי שיק.

19 תגובות

ואווווו
הראשונים, עוד לפני המחדש מיוזיק ואחרים….
בראוו

למה לא יכולים להוריד את הקליפ וחוץ מזה לאחרונה לא יכולים להוריד שום קליפ

יענקלה קורנבליט

עקיבא תודה רבה אתה שר מהמם מרגש משמח תמשיך בדרך יש לך עוד חאלקה מיבת סידור מסיבת חומש בר מצוה אירוסין חתונה וכו' וגם בפרט שאתה שר עם גדולי הזמר והמוזיקה החסידית אהרל'ה סאמעט מנדי ווייס מאיר אדלר פנחס ביכלר וכו'

מטורף רק ‏איפה יענקלה באוכל???

איזה תענוג! תודה רבה לכל העוסקים במלאכה

לי זה קצת צורם שהקליפ מופק בבית כנסת

מנין ההתר לביזוי בית הכנסת?
יעויין קיצור שוע הדברים האסורים וכיבוד בית הכנסת.
ישמרם אלוקים

סעיף א
בתי כנסיות ובתי מדרשות, אין נוהגין בהם קלות ראש כגון: שחוק והתול ושיחה בטילה, ואין אוכלים ושותים בהם ולא מתקשטין בהם ולא מטיילין בהם ולא נכנסים בהם בחמה מפני החמה ובגשמים מפני הגשמים, ות"ח ותלמידיהם מותרים לאכול ולשתות בהם, מדוחק, ויש אומרים דבבהמ"ד אפילו שלא מדוחק שרי (ר"ן פ' בני העיר). ואין מחשבים בהם חשבונות, אלא אם כן הם של מצות, כגון: קופה של צדקה ופדיון שבויים, ואין מספידים בהם אלא אם כן יהיה ההספד לאחד מגדולי העיר, שכל בני העיר מתקבצים ובאים להספידו; ואם צריך ליכנס בהם לצרכו, כגון לקרוא לאדם, יכנס ויקרא מעט או יאמר דבר שמועה, ואח"כ יקראנו, כדי שלא יהא נראה כאילו נכנס לצרכו; ואם אינו יודע לא לקרות ולא לשנות, יאמר לאחד מהתינוקות: קרא לי פסוק שאתה קורא בו או ישהה מעט ואח"כ יצא, שהישיבה בהם מצוה, שנאמר: אשרי יושבי ביתך (תהילים פד, ה) (שיעור הישיבה, כדי הלוך ב' פתחים), (לדעת הי"מ בסי' צ' סוף סעיף כ)

אין על בעריש הטבח תמשיך לעשות לנו כזה אוכל גם בישיבת היכל יצחק

עקיבא, האסט מיך מחיה גיווען

הערשי אין עליך הכוס סודה עם הקרח של אהרלה והמונטל של טויסיג מגרה אותי

קודם כל הבתי כנסיות היום בפרט אצל החסידים נוהגים להתנות לפני בנייתו כדי שיוכלו לאכול שם ולערוך טישים וקידושא רבא כמו כן חתונות (קורונה…) ושמחות וכדו'.
ובגלל זה אין חל ע"ז ההלכות בית הכנסת המובא בשו"ע ובפוסקים,
עיין באגרות משה (אורח חייםא"ח סי' מה.) ובט"ז (אורח חיים סי' קנא, .סק"א).ובמס' שבת קנ ע'א.
ולכן הקליפ הזה הוא ממש קידוש ה' שאפשר / צריך לעשות א"ז בבית הכנסת

מטורפים אין מילים,
איזה השקעה כל הכבוד עקיבא

מתי צולם הקידוש הזה
ןעל ידי מי

ואחרי זה מתפלאים למה סגרו לנו בתי כנסיות ובתי מדרשות

מאוד יפה
זה עשה לי פרץ מצב רוח עליז
תודה למי שעשה את זה

אין בעיה זה בית כנסת של חב"ד

הבית כנסת הוא לא בית כנסת חב"ד אלא בית כנסת "קהל חסידים" בשכונת שערי חסד בירושלים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture