אהרלה סאמט, יואלי קליין, שייע גרוס ומקהלת מלכות: הקרובים

4 להיטים – מחרוזת אחת, כולל שירים של גדולי ישראל זצוק"ל, מבוצעים על ידי גדולי הזמר החסידי שמכניסים אותנו באווירה שמחה וטובה להכנות לקראת חג הפורים המשולש הבעל"ט • פרוייקט הקרובים; האזינו

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

פרויקט 'הקרובים'. רגע לפני התקדש החג המשולש הבעל"ט, בית היוצר של שייע גרוס מגיש לראשונה מחרוזת שכולה להיטים- שיר שיר וסיפורו, אותם מבצעים בהרמוניה אהרלה סאמט, יואלי קליין, מקהלת מלכות וכמו תמיד, נגיעות של שייע עצמו. על העיבוד מוישי ושרוליק מנדלסון.

את מחרוזת 'הקרובים' פותח שירו החדש של שייע 'ובכן אבוא אל המלך' המגלה את כוחם של ימי הפורים בהם ניתן 'לבא אל המלך' גם 'אשר לא כדת'; מכאן אנחנו עוברים ל'לכה דודי' השבתי שפרץ לתודעה בעקבות ה'שלום זכר' המלכותי, כאשר כאן הוא מקבל פנים חדשות עם המילים 'להגיד כי ישר ה' צורי ולא עוולתה בו'.

ומכאן לשיר 'אחת ואחת' המולבש לניגון הקדוש 'אום אני חומה' של סנגורן של ישראל רבי לוי יצחק מברדיטשוב זי"ע. את ההתאמה למילים ביקש מרן האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' סאטמר זי"ע, כאשר חפץ בכל מאודו שיעלה זכרו של הבארדיטשובער בעיצומה של תפילת יום הכיפורים.

לסיום אנחנו נחשפים להתאמה נוספת, הפעם של האדמו"ר ר' הרשל'ע מקרעטשיניף ירושלים זי"ע, 'שוין געקומען די צייט' המבקש וטוען כלפי שמיא כי כבר הגיעה העת שיהיה אור לכל היהודים, הקרובים והרחוקים! תודות ליענקי כהן, מבני החצר, שהעלה את הרעיון המרגש.

ולחלק העיבוד. לראשונה חוברים שני האחים, מוישי מנדלסון – מכונת ההרקדה הגדולה במגזר החסידי, ואחיו המעבד שרוליק מנדלסון – שאחראי לכמה מההפקות הגדולות בתעשיית המוזיקה החסידית, לעיבוד מוזיקאלי סוחף ומקפיץ עד בלי די.

על המיקס: חיים גוטסמן; גרפיקה: שמעון רוכמן, קלרינט: אברהם בלטי; עיבוד: מוישי ושרוליק מנדלסון; הוקלט באולפני: מנדלסונג

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture