תמונות לוויין שנלקחו בשבועות האחרונים מראות כי קוריאה הצפונית מפתחת טילים חדשים במפעל, שבו הופק הטיל הבליסטי הבין-יבשתי הראשון שלה, שמסוגל להגיע עד לארצות הברית. לאחרונה התגלה בקוריאה אתר החשוד כמתקן להעשרת אורניום

כחודש לאחר פגישת הפסגה ההיסטורית של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עם רודן צפון קוריאה קים ג'ון און, יש חשש, כך לפחות לפי הדיווח היום ב'וושינגטון פוסט', כי המדינה המבודדת בחרה להפר את ההסכמות וחזרה לפתח טילים גרעיניים והפעם עם טווח שיכול להגיע עד לארצות הברית.

על פי דיווח ב'וושינגטון פוסט', סוכנויות המודיעין האמריקניות גילו כי קוריאה הצפונית מפתחת טילים חדשים במפעל, שבו הופק הטיל הבליסטי הבין-יבשתי הראשון שלה, שמסוגל להגיע עד לארצות הברית.

מהדיווח, שמבוסס על גורמים שמעורים בתגלית האחרונה, עולה כי תמונות לוויין שנלקחו בשבועות האחרונים מראות כי מתבצעת עבודה על טיל אחד הפועל על דלק נוזלי במרכז מחקר בסאנומדונג, שבאזור הבירה פיונגיאנג. התמונות אף מעלות את האפשרות כי במדינה עובדים על טיל נוסף.

המודיעין החדש שהתקבל לא מראה בהכרח כי ישנה עבודה על הרחבת היכולות הקיימות של קוריאה הצפונית, אבל כן מוכיח שבמהלך השבועות האחרונים בוצעה עבודה על פיתוח נשק מתקדם.

הדיווח על בניית הטיל החדש מגיע אחרי גילויו של אתר החשוד כמתקן להעשרת אורניום בשם קאנגסון, שאותו צפון קוריאה מפעילה בחשאי. מזכיר המדינה האמריקני מייק פומאפו אמר במהלך עדותו בפני הסנאט בשבוע שעבר כי מפעלים צפון קוריאניים ממשיך לייצר חומרים היכולים לשמש ליצירת נשק גרעיני. בעדותו סירב פומפאו לומר אם צפון קוריאה מייצרת טילים חדשים.