ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להשבת הגופה של הנעדר זכריה באומל ז"ל "זהו אחד הרגעים המרגשים ביותר בכל שנותיי כראש ממשלת ישראל". הוא הוסיף: "עצמותיו של זכריה שהובאו לארץ זוהו בוודאות. בצמידות אליהן נמצאה גם הציצית שלו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום הצהרה מיוחדת בנושא השבת גופתו של זכריה באומל, מנעדרי הקרב בסולטן יעקב וחשף כי, "עצמותיו של זכריה שהובאו לארץ זוהו בוודאות. בצמידות אליהם נמצאו גם הסרבל שלו והציצית שלו". עוד ציין כי, "זהו אחד הרגעים המרגשים ביותר בכל שנותיי כראש ממשלת ישראל".

עוד התחייב,"מבצע החזרתו של זכריה באומל לישראל הוא ביטוי עילאי לערבות ההדדית ולאחוות הלוחמים שמאפיינים אותנו כעם, כצבא וכמדינה. זהו פירעון של חוב מוסרי ללוחמי צה"ל שנפלו, זהו פירעון של חוב מוסרי למשפחותיהם. אני מתחייב שאנחנו נמשיך להשקיע כל מאמץ, כדי להחזיר הביתה גם את נעדרינו ונופלינו האחרים ובתוכם חבריו של זכריה – צבי פלדמן ויהודה כץ, אלי כהן, רון ארד, אורון שאול, הדר גולדין ונעדרים אחרים. לא נחדל מן המשימה הקדושה הזאת".

גם במערכת הפוליטית הגיבו להודעה המרגשת של צה"ל. נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר, "התבשרנו בהתרגשות רבה ובכאב גדול על איתורה והבאתה ארצה של גופתו של רב סמל זכריה באומל זכרו לברכה. 37 שנים קשות מנשוא של המתנה כואבת, של שאלות וספקות, הגיעו לסיומן בזכות מאמץ נחוש ובלתי פוסק של צה״ל וקהילת המודיעין הישראלי. המחויבות שלנו ללוחמינו לעולם היתה ולעולם תהיה נר לרגלינו".

יו"ר איחוד מפלגות הימין ויו"ר הבית היהודי תא"ל במיל' רפי פרץ הגיב: "אני גאה בכוחות הביטחון על הפעילות הבלתי מתפשרת לאיתורו והבאתו לקבורה של זכריה באומל ז״ל 37 שנה אחרי. אני רואה כסגירת מעגל כמי שהשתתף בשלום הגליל וגם בניסיון להביא את הבנים הביתה. כרב הצבאי הראשי עמדתי מול משפחות הנעדרים לא פעם. אין צער גדול מזה. זוהי תעודת כבוד לעם ישראל שלא שוכח את חייליו ומשפחותיהם. כמי שבישר את הבשורה הנוראה מכל למשפחות גולדין ושאול, אני מחוייב באופן אישי להשיב אותם הביתה".

המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן, רא"ל במיל' בני גנץ הגיב אף הוא: "עם ישראל מברך על השבת גופתו של זכריה באומל ז"ל, מחבק ומחזק את משפחתו עם סגירת מעגל הכאב והשכול לאחר 40 שנה. המחויבות שלנו להשבת כלל החללים והנעדרים היא מחויבות מוסרית ומדינתית שמדינת ישראל חרטה על דגלה ומלווה אותנו מיום היווסדו של צה"ל. המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן, רא"ל במיל' בני גנץ: "עם ישראל מברך על השבת גופתו של זכריה באומל ז"ל, מחבקת ומחזקת את משפחתו עם סגירת מעגל הכאב והשכול לאחר 37 שנים. המחויבות שלנו להשבת כלל החללים והנעדרים היא מחויבות מוסרית ומדינתית שמדינת ישראל חרטה על דגלה ומלווה אותנו מיום היווסדו של צה"ל. נמשיך לפעול עד להשבת כל הבנים הביתה".