צילום: קרדיט: ויקיפדיה

בעקבות נאום נתניהו: פקחי האו"ם בדקו אתר חשוד באיראן

מקור באו"ם ששוחח עם סוכנות הידיעות רויטרס דיווח כי פקחים מטעם האו"ם ביקרו באתר גרעין באיראן עליו הזהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו אחד הדיפלומטים אמר שנערך יותר מביקור אחד באתר. בסוכנות לאנרגיה האטומית של האו"ם סירבו להתייחס
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

פקחים מטעם האו"ם ביקרו באתר גרעין באיראן עליו הזהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו בארגון הבינלאומי והגדיר אותו כ"מתקן גרעין סודי", כך על פי שלושה דיפלומטים בכירים שצוטטו הערב (חמישי) בסוכנות הידיעות רויטרס. גורם איראני אמר בתגובה לדיווח כי "אין לנו מה להסתיר, כל גישה שניתנה לסבא"א עד כה הייתה במסגרת חוקים ותקנות, ובהתאם לכללים".

"אנשי הסוכנות ביקרו באתר", טען אחד המקורות ששוחח עם סוכנות הידיעות. אחד הדיפלומטים אמר שנערך יותר מביקור אחד באתר בחודש שעבר. בסוכנות לאנרגיה האטומית של האו"ם סירבו להתייחס לדיווח.

מקור איראני רשמי אמר בתגובה: " אין לנו מה להסתיר ונתנו כל גישה לסוכנות לאנרגיה אטומית בהתאם לחוקים, ולא מעבר לכך". הארגון האיראני לאנרגיה אטומית סירב להגיב, ובאיראן טוענים שמדובר במפעל לניקוי שטיחים.

כזכור, בנאום שנשא נתניהו בחודש ספטמבר האחרון באו"ם, הוא חשף את המתקן, שבו, לדבריו, 15 קילוגרם של חומר רדיואקטיבי שלא דווח לאו"ם. ראש הממשלה אמר כי המתקן הוא הוכחה לכך שטהראן עדיין מנסה לפתח נשק גרעיני, למרות ההסכם שחתמה עם המעצמות בתמורה להסרת הסנקציות ממנה. בנאום המדובר התייחס רה"מ למבנה הממוקם בכפר טורקוזבאד, שנמצא סמוך לבירת המדינה.

עוד בנושא
??????? ????-?????? ??????? ?????? ????? ?????? ?? ??? ?????? ???"?, ???? ???? ??? ????? ?????. "?? ????? ????? ???????, ???? ??? ??? ?????, ???? ????? ?????, ??? ?? ???? ?????? ????? ????"

 

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן